Wina z Massandry

Forum to przeznaczone jest na poruszanie problemów dotyczących Rosji, Ukrainy i krajów b. ZSRR, lecz nie mieszczących się w zakresie powyzszych for.
justangel
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Wina z Massandry

Post autor: justangel »

Czy ktoś się orientuje w jaki sposób i gdzie można zamówić wina z Massandry? Przed aneksją były dostępne w kilku sklepach stacjonarnych, niestety od tego czasu ich nie ma. Ryzykować z zakupem w sklepie internetowym czy może ktoś ma jakieś inne sposoby / pomysły którymi mógłby się podzielić? Ewentualnie czego innego, dostępnego u nas w kraju, warto spróbować co byłoby chociaż odrobinę podobne? ;)
Z góry dziękuję i pozdrawiam!
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Wina z Massandry

Post autor: zeneczek »

sankcje,sankcje i jeszcze raz sankcje.Kontynentalna Rosja może mieć w ofercie tylko że sporo drożej,można próbować prywatnym kanałem.Legalnie z Krymu też wywieź nie można do UA,takie przepisy po stronie Ukraińskiej.Oczywiście można w sklepach Ukraińskich spotkać różne wina,koniaki,w tym Koktebel,Massandrowskie,Staryj Krym ale wszystkie są tylko z nazwy do której Ukraina rości sobie prawa,produkcja oczywiście kontynentalna(czytaj:nie Krymska).
justangel
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Wina z Massandry

Post autor: justangel »

Zeneczek: Dziękuję. Właśnie tak się domyślam, że sankcje :( Dawno temu wykupiłam cały zapas dostępny w pobliskim sklepie z winami, gdzie dowiedziałam się, że w hurtowniach tych win już nie mają.
Tak w zasadzie, to stąd też moje pytanie na forum. Sklepy internetowe, owszem, niby je mają. I przeżyję nawet ceny, pytanie tylko czy to nie jakaś ściema (po zamówieniu okaże się, że jednak tych win brak). Moje dotychczasowe poszukiwania podobnych smaków na razie są nieudane, ciężko znaleźć coś takiego. A że tutaj, na forum, nie brakuje ludzi znających temat, to może ktoś będzie w stanie coś podpowiedzieć.
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Wina z Massandry

Post autor: zeneczek »

a może zamiennik,np. z Mołdawii?,też są świetne,trzeba tylko próbować smak dobrać do podniebienia
ODPOWIEDZ