Jak dostać się na Krym ?

Wszystko co związane z podróżami po Krymie
Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Jak dostać się na Krym ?

Post autor: fijalkowski »

mazurek pisze:
sob 21 mar, 2020 06:49
jednak sprzedawca nie radził sobie z naszymi ł,ę,ó,sz,cz.
W resorcie foto paszportu i wizy, ale chyba dla spokoju,
byłem w typowym kurorcie może np. w Sewastopolu inaczej
teraz wsztstko odwolane bo COVID-19 :(
Kamel88
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Jak dostać się na Krym ?

Post autor: Kamel88 »

Witam wszystkich!
Planuje wyjazd w te wakacje na Krym. Chciałem polecieć doKhersonu z Katowic i potem przez granicę Ukraińsko -Rosyjską. Moja żona pochodzi z krymu i nadal mieszkają tam jej rodzice. Żona ma paszport ukraiński i wielokrotnie w ten sposób przekraczała granicę.

Wiem, że obcokrajowcy muszą mieć specjalne pozwolenie, ale mając żonę i teściów, nie powinno być do tego z tym problemu. Chciałem zapytać, czy ktoś może ostatnio przechodził przez tą granicę? jak to wygląda aktualnie? jak się odnoszą do obcokrajowców? są jakieś problemy?

Z góry dzięki!
Wansser
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Jak dostać się na Krym ?

Post autor: Wansser »

Kamel88 pisze:
ndz 14 cze, 2020 17:48
Witam wszystkich!
Planuje wyjazd w te wakacje na Krym. Chciałem polecieć doKhersonu z Katowic i potem przez granicę Ukraińsko -Rosyjską. Moja żona pochodzi z krymu i nadal mieszkają tam jej rodzice. Żona ma paszport ukraiński i wielokrotnie w ten sposób przekraczała granicę.

Wiem, że obcokrajowcy muszą mieć specjalne pozwolenie, ale mając żonę i teściów, nie powinno być do tego z tym problemu. Chciałem zapytać, czy ktoś może ostatnio przechodził przez tą granicę? jak to wygląda aktualnie? jak się odnoszą do obcokrajowców? są jakieś problemy?

Z góry dzięki!
W Twoim przypadku nie powinno być żadnych problemów.
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Jak dostać się na Krym ?

Post autor: pietia »

Przedpiśca wybierał się w czasie wakacje, więc pewnie zdążył już wrócić :wink: Swoją drogą mógłby tu dać znać jak poszło
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Jak dostać się na Krym ?

Post autor: zeneczek »

Kamil,pytają o Ciebie.Gdzie streszczenie?

Droga o którą pytał Kamil jeszcze w czerwcu była w zasadzie nie do ogarnięcia w 2020r.
Przyszedł "świeżak" i ni z gruchy ni z pietruchy pisze:tak,jedz,nie powinno być problemów.
A pomyślałeś o ograniczeniach w ruchu samolotów?,pociągów?,autobusów?,a o tym że nie wpuszczali obcokrajowców?,owszem,dozwolony był tranzyt 48H.Tylko że trzeba było załatwić zezwolenie,w normalnych procedurach to kilka dni roboczych(o ile by wydali),potem jeszcze dojazd.Czas na tranzyt się skończył i na granicy UA rąbią mandacik i kwarantanna.
OK,jakimś cudem trochę zielonych załatwiło sprawę.Granica Rosyjska-zakaz wjazdu obcokrajowców bo Covid 19,w sierpniu poluzowali w zamian za test wykonany na miejscu w ciągu bodajże 3 czy 5 dni.Super.
A teraz rosyjska wiza????skąd Polak może ją otrzymać,no jakże-z Konsulatu.Tylko że one zamknięte od marca do-na chwilę obecną do 20 września.Można przez Centrum Serwisowe za dod. 30Euro.Stop,turytom nie wydają bo Covid.

W końcu odpocząłeś na Krymie,wjechałeś na podstawie zezwolenia i wizy w sierpniu kiedy było okienko.
Wracasz z zezwoleniem,a tylko tak można na granicę Krym-UA a tu taki mały problemik,Ukraińcy zamknęli granicę na dwa tygodnie(w sierpniu),ze względu na Covid w Rosji(czytaj Krymie).
Namiocik,koczowanie aż otworzą,hurrrra można już. Ups,zezwolenie nie jest ważne. Dobra-byłeś przezorny i wziąłeś na dłużej,wracasz we wrześniu a tu zakaz wjazdu obcokrajowców.To zezwolenie nie uprawnia do wjazdu.Czekasz pod namiotem do 28 września. Ups,zezwolenie nie ważne znowu.
I tak wkoło.

A tak prosto było napisać:
W Twoim przypadku nie powinno być żadnych problemów.
ODPOWIEDZ