Howerla

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Slavoy
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Howerla

Post autor: Slavoy »

Chętnie dołączę do wyjazdu w Czarnohorę (max tydzień, chętniej krótszego), interesuje mnie głównie Howerla.
slawekk@poczta.fm

Awatar użytkownika
lusac
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: lusac »

za pozno, za pozno... trza sie bylo w lipcu zainteresowac. teraz zostaly juz tylko bieszczady...

Gab001
Radca Stanu
Radca Stanu

Howerla

Post autor: Gab001 »

Ktoś z Was orientuje się, czy można bez przeszkód dojechać samochodem do turbazy Zaroślak pod Howerlą? Moja towarzyszka nalega, by "zdobywać" szczyt - zależnie od pogody, a prognozy na koniec przyszłego tygodnia raczej marne...w związku z czym mam nadzeję, że do tego nie dojdzie ;) Chodzi mi tu o stan drogi dojazdowej. A może z Tatarowa są jakieś busiki dowożące turystów do turbazy?

Rad1234
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Howerla

Post autor: Rad1234 »

Dojedziesz bez problemu. Droga jest marnej jakości ale powoli i do przodu :D . Jest jakaś opłata za wjazd bo to teren Parku Narodowego. Ja no Howerlę wchodziłem od miejscowości Лазещинa. Proponuję zostawić gdzieś auto u miejscowych i przejść całe pasmo do Popa Iwana. Oczywiście namiot niezbędny. Trasa na 2 dni.

ODPOWIEDZ