Markowe produkty - perfumy, odzież, elektornika, GSM, gry.

Forum to przeznaczone jest na poruszanie problemów dotyczących Rosji, Ukrainy i krajów b. ZSRR, lecz nie mieszczących się w zakresie powyzszych for.
kosa1964
Radca Stanu
Radca Stanu

Markowe produkty - perfumy, odzież, elektornika, GSM, gry.

Post autor: kosa1964 »

Jakie są ceny markowych produktów na Ukrainie w porównaniu do Polski? Opłaca się tam coś kupować?

Byłem dwa razy na Ukrainie, ale nigdy nie zwracałem na to uwagi. Teraz mnie to zaciekawiło.

Może ktoś z Was ma jakieś doświadczenia?
chmielu
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: chmielu »

1. Ciężko znaleść markowe produkty, najczęsciej podróbki z Chin, Turcji
2. Jak znajdziesz to ceny porównywalne z polskimi albo droższe.
3. Ostatnio mój kolega oglądał w Kijowie garnitur Hugo Boss. 20000 hrn. !!!!!!!!!!!!!!!
W polsce pewnie 2 by kupił.

Wnioski nasuwają sie same. Złodziejstwo!
Не мы такие, жизнь такая !!!
Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: pwlzeb »

Jakis czas temu ktos probowal mi udowodnic, ze markowa odziez taniej kupic na Ukrainie. Przeszedlem sie do kilku sklepow...
Wnioski?
Byliscie w USA albo w Wielkiej Brytanii? Idziecie do sklepu, kupujecie za kilka dolarow/funtow ciekawe ciuszki... w Polsce wydalibyscie majatek.
Podobnie na Ukrainie. Ceny w porownaniu do tych w Polsce sa ogromne. Znizki, wyprzedaze? sa, ale nie na taka skale jak w kraju nad Wisla. Na nic nie bylo mnie stac (myslac zdroworozsadkowo). Oczywiscie pomijam kupowanie na bazarze, bo tam sa same podrobki.
Kto nie wierzy, niech odwiedzi np. Skrinie we Lwowie - moje miejsce do oczekiwania na pociag :)
http://skrynya.lviv.ua/
grabarz_tg
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: grabarz_tg »

Słyszałem ze gry na konsole sa duzo tansze jak u nas. To prawda? Gry orginale oczywiscie!
jubus83

Post autor: jubus83 »

Muszę się zgodzić co do tej "markowości". Buty 2-3 razy tańsze niż u nas to raczej nie wynik niższych ceł czy mniejszych marż tylko innego pochodzenia, inna sprawa że to żadna podróbka - chińskie czy tureckie buty podróbką "markowych" i oryginalnych z Chin czy Wietnamu, jakość ta same jak nie lepsza.
Mam znajomego który co jakiś czas jeździ i kupuje spodnie, buty, bluzy, zawsze "markowe" choć on sam mówi że to nie oryginał, ale kogo to obchodzi. Raz jak wracał to jechała też babka która zarabiała jeżdżąc między PL a UA i przewożąc dobrej jakości buty damskie i męskie czasami też, niby na "prezent", ponoć jej to się opłacało i klientów miała, średnio przewoziła 15-20 par za jednym kursem z Ukrainy pod Szczecin lub Kołobrzeg, w tamte strony.
Ciekawe tylko czy ceny się zmienią, jak wejdzie strefa wolnego handlu z UE. Nie chodzi mi o to czy spowoduje że ceny zachodnich produktów będą droższe u nas niż u nich, ale może jak Ukraina zacznie podpisywać takie umowy z innymi krajami/organizmami, tak jak robi to Chile chociażby to może staną się firmy z Ukrainy staną jakimś pośrednikiem i zacznie się opłacać coś sprowadzać/wysyłać.
Co do gier - to na PC są tańsze, na konsole nie wiem, co do tej oryginalności to bym nie był taki pewny, w normalnych sklepach da się jeszcze znaleźć piraty tylko że "zakamuflowane".
ODPOWIEDZ