Autobus Eurobus Warszawa-Lwów

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Awatar użytkownika
antarex
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: antarex »

Z dworca Zachodniego PKS przez dworzec Stadion w Warszawie kursują do Lwowa DK i dalej do dw. Stryjskiego we Lwowie autobusy, ale niektóre wspomniane wyżej to nie są autobusy Eurolines, lecz PKS Warszawa lub ukraińskiego przewoźnika

Rozkład

Warszawa Dw. Zach. PKS odjazd: 9:40 – Lwów dw. kol. przyjazd 19:15 (Przewoźnik: BAT)
Warszawa Dw. Zach. PKS odjazd: 20:30 – Lwów dw. kol. przyjazd 05:30 (Przewoźnik: BAT)
Warszawa Dw. Zach. PKS odjazd: 21:30 – Lwów dw. STRYJSKI przyjazd 06:30 (Przewoźnik: PKS Warszawa)

Odjazdy z dworca Stadion – pół godziny później niż z dw. zach. PKS. Dojazd do Stryjskiego – 15 minut po przyjeździe do Lwowa DK

Dalsze szczegóły w wyszukiwarce na

stronie PKS Warszawa

Cena biletu normalnego w jedna stronę: 75 zł, dziecko do 7 lat: 37, 50 zł. Przedsprzedaż – do miesiąca naprzód. Możliwe opóźnienia z uwagi na kolejki na granicy, więc jeśli mamy samolot do Symferopola, to warto jechać tym autobusem o 20:30. Na lotnisko jest 12 km, więc warto dobrać się już w autobusie po 4 osoby i zrzucić na taxi.

knot_even
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: knot_even »

Ok, dzięki pojadę tym 20.30.
Z powrotem to już mniejszy problem, ale widzę, że jest połączenie 18:35.

Znalazłem info, że lotnisko znajduje się 6km od centrum, więc nie powinno być problemu :)

Dzięki za pomoc

grabarz_tg
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: grabarz_tg »

Mam pytanie czy ten Autokar Warszawa Lwów za 75 zł jeździ tez w druga stronę? Jeśli tak to gdzie znade jego rozkład. Interesuje mnie bezpośrednie połączenie.

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

grabarz_tg, znajdziesz go na forum, trzeba tylko dokładnie czytać posty. Ja bym przeczytał tekst w 3 poście wyżej :)
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

grabarz_tg
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: grabarz_tg »

Zważyłem to po napisaniu posta, moja wina. Sorki

carolook
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: carolook »

Pytanei jak wygłada teraz sytuacja jadąc o 21:30 z punktualnościa we Lwowie?? z warszawy jadąc

Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: MorgothV8 »

Ja jechałem miesiąc temu (5 tygodni), byłem przed czasem (w sensie dojechaliśmy do Lwowa przed czasem).
Były Polarnik na Polskiej Stacji Polarnej "Hornsund"
Teraz programista na swoim
Fuji GSW, Pentax 67, Nikon F4, FM2, D3, D3200 FS + cała szklarnia

carolook
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: carolook »

jest ktoś jeszcze co jechał ostatnio, dzięki wielkie za odpowiedź

Viki Pedija
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: Viki Pedija »

Może nie tak ostatnio, ale jechałam w lutym do/ z Lwowa.
"Do" jechałam polskim autobusem (tym 21.30 z dworca zachodniego) i był w nienajlepszym stanie, a kierowcy jacyś zamotani. Spowrotem jechałam z ukraińskim przewodnikiem i było lepiej (wyjazd z Łwowa o 18.00).
Oba autobusy były w miarę punktualnie. Ten powrotny był chyba trochę przed czasem. Ale zimą, pewnie są mniejsze kolejki na granicy.

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

Tak naprawdę to zdecydowanie najlepszy autobus pod szyldem Polonusa z klimatyzacją kursuje z W-wy o 22.30 , ze Lwowa 10.15 .
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

mi
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: mi »

knot_even pisze:
Znalazłem info, że lotnisko znajduje się 6km od centrum, więc nie powinno być problemu :)

Dzięki za pomoc
Ze Stryjskiego bezposrednio nie dostaniesz się marszrutką. Trzeba najpierw marszrutką (nie pamiętam numeru :cry: ) a potem albo trolejbus albo inna marszrutka albo na piechotkę. (nie tak daleko, jakieś chyba 0,5 - 1 km). Jak ładnie pana kierowcę z marszrutki poprosisz to Cię wysadzi na skrzyżowaniu wprost przy drodze na lotnisko.

dodo02
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: dodo02 »

Witam wszystkich na forum. Na pierwsza wyprawe na wschod wybralem Krym. Moze na poczatek bedzie ok :)

Interesuje mnie temat przejazdu Warszawa->Lwow (zakladam ze z powrotem nie bedzie problemow i pospiechu nie bedzie). Chce jechac autokarem 1.10.2010 o godz. 21:30 (eurobus). W internecie naczytalem sie jaki to jest kiepski przewoznik i w ogole ale chcialbym Was zapytac czy znacie przypadki kiedy autokar w ogole nie dojechal, albo sie duzo spoznil? Jedziemy dalej pociagiem z Lwowa o 9:30, bilety rezerwuje wczesniej i nie chcialbym niespodzianek pierwszego dnia. Ile czasu zajmuje dostanie sie w Lwowie z dworca PKS na kolejowy? Sa po drodze jakies spowalniacze? Bilety autokarowe kupie dopiero po kolejowych wiec ostatnie pytanie czy zdarza sie ze nie ma miejsc w piatki wieczorem (1 pazdziernika)?

Niestety na ten o 20.00 raczej nie zdazymy.

Nadia.green
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Nadia.green »

Czasem bywa, że nie ma w autokarze miejsc w piątek wieczorem, ale przecież zawsze możesz kupić bilety przez internet wcześniej i masz pewność, że miejsce dla Ciebie będzie.
Mnie się nie zdarzyło, aby autokar nie przyjechał wcale czy był jakoś bardzo spóźniony. 10-15 minut pewnie tak, ale nie więcej.
Natomiast ja na Twoim miejscu bałabym się, że autokar utknie na granicy na dłużej i nie zdążysz. On normalnie jest w centrum Lwowa (tam też możesz wysiąść, nie musisz jechać na dworzec PKS, który jest po drugiej stronie miasta niż PKP) ok 6:30.
Istnieje jakieś ryzyko, że nie zdążycie. Ale bez ryzyka nie ma zabawy, więc trzymam kciuki.
Jeśli myślisz, że wiesz wszystko-nie wiesz nic.
Jeśli myślisz, że nic nie wiesz- zazwyczaj wiesz więcej niż Ci się wydaje.

dodo02
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Dzieki za szybka odpowiedz. Po paru wpisach o stanie technicznym bardziej sie balem ze moze sie zdarzyc jakis dluzszy postoj w polu, albo w ogole nie dojedzie. Bilety chce zamowic mozliwie najwczesniej, ale najpierw musze miec kolejowe, a one sa tylko 45 dni w przod.

A ma ktos jeszcze jakies wrazenia z kursu o 20:00 (LATP-14631 Warszawa Zachodni -> Lwow)? Znajduje go tylko w jednej wyszukiwarce na PKS Warszawa.

Nadia.green
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Spokojnie, biletów na PKS raczej tak szybko nikt Ci nie wykupi ;) Ja ostatnio chciałam kupić na dwa dni przed wyjazdem i spokojnie były jeszcze. Na Twoim miejscu obawiałabym się jednak tego przetrzymania na granicy.. Poza tym głupi wypadek na drodze i już się stoi.. No nie wiem, ja przezorna jestem, uwazam, że 3 godz. zapasu to w przypadku takiego wyjazdu za mało. Może jedźcie ze Lwowa jakimś późniejszym pociągiem?

dodo02
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Hmm no to troche zaczynam sie bac, ale jak napisalas no risk no fun :) W takim razie sprobujemy wczesniej wyrwac sie z roboty i pojechac tym o 20:00 jesli tylko bedzie taka mozliwosc. Chociaz to i tak tylko 4h zapasu...

Niestety od polowy wrzesnia z Lwowa na Krym kursuje tylko jeden pociag dziennie. Niby te bilety nie kosztuja majatku i po obserwacji terminow wrzesniowych biltety bedzie mozna kupic z dnia na dzien, no ale po co tracic...

Nadia.green
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Chodziło mi o bilety PKS- te można kupić dzień przed wyjazdem ;)
Jeśli chodzi o kolej ze Lwowa na Krym to trochę kicha, ze jeździ tylko jeden pociąg, ech.
Nawet nie wiedziałam o tym, bo ja wyjeżdżam na początku września, wtedy chyba są 3 na dobę. A dokąd konkretnie jedziesz?

dodo02
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Wiem ze chodzilo Ci o PKS :) No wlasnie w sezonie sa dwa, a czasami chyba nawet trzy pociagi codziennie, ale one kursuja od maja lub czerwca do polowy lub konca wrzesnia. Wiem ze jest jeszcze opcja jazdy przez Odesse, ale droga sie wydluza.

Tak naprawde jeszcze nie wiem gdzie pojedziemy... Niczego nie zaplanowalismy, bo nastawiamy sie na zwiedzanie z plecakami i noclegi w prywatnych kwaterach. Zachecila mnie podroz znajomych dwa lata temu ktorzy wlasnie tak byli grupa 8-osobowa na przelomie wrzesnia i pazdziernika. Podobno bylo super, tylko wtedy byly jeszcze tanie polaczenia lotnicze z Lwowa. Narazie kupilem przewodnik i jak tylko uporam sie z projektem zabieram sie za organizowanie wycieczki. Boje sie tylko tego czy pogoda dopisze i czy nie pozamykaja nam atrakcji :)

Jak zamawialas bilety kolejowe? Przez internet? Jakie wrazenia? Ja rosyjskiego juz prawie nie pamietam, czytam cyliryce i wspomagam sie translatorem internetowym, ale nie wiem czy sa tam jakies kruczki... Chce rezerwowac bilety ze strony http://www.e-kvytok.com.ua

Nadia.green
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Hej :)
Ja zamawiałam właśnie przez e-kvytok. Wszystko przebiegło bardzo sprawnie, wybrałam opcję kupna, a nie rezerwacji biletów. Z karty pobrało odpowiednią kwotę, a ja mam druczki na podstawie których odbiorę bilety. Kupiłam bilety na trzy trasy bo takie mam plany podróży.
Jeżeli będziesz potrzebował pomocy przy obsłudze e-kvytoka to z chęcią pomogę.
Droga przez Odessę wcale nie jest taka zła. My tak właśnie będziemy jechać. Nadkłada się trochę drogi, ale Odessa jest tego warta, zdecydowanie.

dodo02
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Niewatpie, ale Odesse zalatwimy moze za rok :) Dzieki za propozycje pomocy. Miesiac temu przechodzilem przerz wszystkie kroki, ale nie sfinalizowalem zamowienia, wiec mam nadzieje ze dam sobie rade, ale jakby co to sie odezwe :)

mi
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: mi »

Jak myśmy jechali w tym roku PKS-em Katowice-Lwów to na granicy przetrzymali nas nie wiedzieć czemu 4 godziny, choć w ogóle nie było dla autobusów kolejki :shock:

Ale to raczej od humorów pograniczników zależy. Wam może się udać, jak najbardziej. Poza tym ratuje Was jeszcze różnica czasu :)

Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: MorgothV8 »

Autobus jest, czasami lepszy czasami gorszy, ale ogólnie raczej spoko. Jeździłem już 2 razy - nigdy problemów nie było, we Lwowie około 6:30-7:30
Były Polarnik na Polskiej Stacji Polarnej "Hornsund"
Teraz programista na swoim
Fuji GSW, Pentax 67, Nikon F4, FM2, D3, D3200 FS + cała szklarnia

dodo02
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Niestety rozklady uwzgledniaja roznice czasu, a ja sie dziwilem dlaczego autobus do Lwowa jedzie 10h :)

A jak z czasem przejazdu z dworca na dworzec w godzinach szczytu, gdyby okazalo sie ze wyladujemy na dworcu PKS?

szaman
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: szaman »

Czy ktoś się orientuje czy jest jeszcze autobus Olsztyn - Lwów?
Пиймо друзі грай музико Нам вже все одно!

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kshyhu »

Lwów-Olsztyn jechałem 3 maja, więc przypuszczam, że powrotny też jest ;)
"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny".

szaman
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: szaman »

Ile zapłaciłeś za bilecik?
Пиймо друзі грай музико Нам вже все одно!

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kshyhu »

Dokładnie Ci nie powiem, tym bardziej, że jechałem tylko do Lublina. Na trasie Lwów --> Lublin wychodziło jakieś 50zł, ale kurs też był trochę inny (za 100zł dostawaliśmy we Lwowie 265 hrywien). W hrywnach ceny za grosz nie pamiętam... :/
"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny".

dodo02
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Pojechalem, zobaczylem i wrocilem. Mam pare swiezych informacji na temat trasy Warszawa-Lwow-Warszawa.

Do Lwowa jechalismy autobusem (BP-740) 2010-10-01 o 21:30 z DW. Zachodniego. Bilety kupilem telefonicznie (mozna osobiscie) w oddziale Anna Travel na Niepodleglosci. Koszt to 75zl/os taki jak na stronie EuroBus. Dodatkowy bagaz u kierowcy to 20 zl. Po powrocie wyczytalem ze z karta Euro<26 sa znizki 5%, ale nie wiem gdzie to honoruja. Radze wsiadac na Zachodnim (bilet musi byc na Zachodni) gdyz miejsca sa nienumerowane, a autokar byl prawie pelen - sami Ukraincy. Bilety dokladnie sprawdzane a pasazerowie liczeni po pare razy. Podjechal jakis Jelcz. Wg. planu mielismy osiagnac cel (tylko dworzec Styrski) o godzinie 6:30 czasu Kijowskiego. Bylismy o 9:15. Na granicy srednio jeden autokar 1h - przed nami byly dwa autokary i nie stalismy w kolejce w calej kolejce bo kierowca byl sprytny ;) Pierwszy postoj byl przed Lublinem, drugi oczywiscie na granicy, trzeci za granica przy sklepach z alkoholem i fajkami. Do Lwowa podjezdzalismy jakas strasznie okrezna droga. Do tego ta maszyna nie rozwijala duzych predkosci.

Jesli ktos, tak jak my, jedzie pociagiem na Krym o 9:45 to radze wybrac inne polaczenie. My ledwo zdazylismy wskoczyc do wagonu, a jeszcze odbieralismy bilety w okienku.

Droga powrotna dnia 2010-10-15 byla duzo przyjemniejsza. Z dworca Styrskiego jest pare polaczen, jakby co mam fotke, ale troche mi sie nie chce szukac teraz serwerow. Do Warszawy jest: 9:40; 18:00; 19:50 (pn, sr, pt, sob); 21:30. Dodatkowo slyszalem ze jest cos ok 15 (powrotny Eurobus czy jakos tak). My jechalismy o 18:00. Cena za dwie osoby Lwow-Warszawa z bagazem to 440 UAH. Autobus przewoznika EastWays czy jakos tak. Nowiutki, szybki, wygodny. Kierowcy spoznili sie tylko 10 min. Po autokarze przeszedl sie pan sprawdzajac czy zajmujemy odpowiednie miejsca. Autokar zajety conajwyzej w polowie. Podjechalismy na chwile na dworzec kolejowy, ale nikt nie chcial wsiadac, wiec kierowca nawet nie otwieral drzwi. Zadnego liczenia, wiec lepiej sie pilnowac. Na granicy wszystko zajelo nam ok 1h45 . Przed nami byly dwa autokary, z kazdego trzeba bylo wyciagac walizki i wrzucac na przeswietlenie. Dwoch Ukraincow zostalo zabranych z bagazami na wyjasnienia. Na dworcu Warszawa Stadion bylismy o 3 AM czasu polskiego.

Tutaj jedna uwaga. Nie mam pojecia jak jechalismy bo byla mgla i cala droge przespalem, ale mielismy jeden postoj kolo godz. 1:00 w Karczmie Bida (http://www.karczmabida.com) gdzie w srodku byla karta z adresem ze to niby Bolesław kolo Olkusza. Na stronie jest informacja ze sa dwie restauracje druga kolo Lublina, wiec stawalismy raczej na tej drugiej, bo nie wiem jak bysmy tak szybko dojechali z Olkusza? Zaraz po ruszeniu znowu poszedlem spac :D

Jesli ktos chce sie zaopatrywac na granicy w bezclowce to jest taka mozliwosc podczas kontroli paszportow po ukrainskiej stronie. Ceny podane w EURO, przeliczane na UAH po jakims niekorzystnym kursie. Malibu 1L 16 EUR lub 186 UAH.

Awatar użytkownika
jajeś
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: jajeś »

dodo02 pisze:mielismy jeden postoj kolo godz. 1:00 w Karczmie Bida (http://www.karczmabida.com) gdzie w srodku byla karta z adresem ze to niby Bolesław kolo Olkusza. Na stronie jest informacja ze sa dwie restauracje druga kolo Lublina, wiec stawalismy raczej na tej drugiej, bo nie wiem jak bysmy tak szybko dojechali z Olkusza?
To na pewno ta pod Lublinem i polecam ten lokal jadącym tamtędy tylko jedna uwaga ostrożnie z zamawianiem bo porcje są OGROMNE. :D

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

Ktos pytal o autobus Lwow-Olsztyn? Jezdzi 4 dni w tygodniu, cena ze Lwowa 280 UAH w jedna strone.Odjazd ze Stryjskiego 19.50, zajezdza tez na As-8 (dw. kolejowy)
Natomiast ok. 15 nie ma nic do warszawy. Jest (nie codziennie) autobus Lwow-Praga, jedzie co prawde przez Polske, ale przez poludniowe wojewodztwa i oficjalnie bez postojow handlowych

ODPOWIEDZ