Sudak 2011 - właśnie wróciłem

Wszystko co związane z podróżami po Krymie
rudolviv74
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Sudak 2011 - wł‚ał›nie wrócił‚em

Post autor: rudolviv74 » wt 19 lip, 2011 12:52

Wczoraj wróciłem z 10-dniowego pobytu w Sudaku. Jeśli ktoś ma jakies pytania np. pogoda, ceny itp. służę pomocą.

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kshyhu » wt 19 lip, 2011 12:57

Witaj!
Proponuję, abyś to Ty opowiedział o swoim wyjeździe, zapewne wszystkich taka relacja zainteresuje. Daj znać jak pogoda, morze, ceny, kwatery, jakieś może dobre rady dla wyjeżdżających w tym roku przychodzą Ci do głowy? :)

Pozdrawiam!
"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny".

Ernest_FOTO
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: Ernest_FOTO » wt 19 lip, 2011 13:13

Przyłączam się do prośby :)

mikouaj
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: mikouaj » wt 19 lip, 2011 14:03

I ja chętnie poczytam :) Czekamy na relacje :)

rudolviv74
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: rudolviv74 » wt 19 lip, 2011 15:26

Pokrótce było to tak: byłem z dwójką dzieci w wieku 3 i 9 lat. Jechaliśmy pociągiem ze Lwowa rzecz jasna do Symferopola (bilety kupowałem przez e-kvytok), potem przesiadka w busika i po 2 godzinach byliśmy w Sudaku. Pogoda zgodnie z oczekiwaniami (31 - 33 w cieniu), ale rozczarowała temperatura wody. Zimna jak cholera, bo kilka dni temu był sztorm - nie chciało się wchodzić. To był dla mnie prawdziwy szok, bo zawsze ma 25 - 26. To pewnie było też spowodowane terminem, bo do tej pory przyjeżdżałem tu na przełomie lipca i sierpnia lub w sierpniu. Prawie "normalna" była za to temperatura wody w Nowym Świecie. Ludzi też było mniej niż zwykle: na deptaku w Sudaku nie płynęła ludzka rzeka, a i znalezienie wolnego miejsca na plaży nie było większym problemem.
Ceny w porównaniu do ubiegłego roku raczej bez zmian:
- przejażdżka bananem 70 hr i 50 (dziecko) - co ciekawe byliśmy 2 razy i dwa razy płynęliśmy z delfinami.
- leżak na plaży w Sudaku 40 hr za cały dzień (rok temu było drożej),
- arbuzy od 4 hr do 6 hr za kg (droższe oczywiście na bazarze przy deptaku)
- wstęp do twierdzy chyba 30 hr i 20 (dzieci). Przy wejściu stoi jednak taki miły pan, który sprawdza bilety i bardzo lubi jeżeli przychodzi się do niego bez biletu...
- kilkuminutowy seans 5D - 30 hr,
- taxi po mieście 30 hr, bez względu na to gdzie jedziecie, więc nie dajcie się naciągnąć.
- my w swojej sprawdzonej kwaterze przy ul. Lenina (dom wieloorodzinny, ogrodzony, zamykany) płaciliśmy po 50 hr od osoby.
To tyle w telegraficznym skrócie. Proszę o konkretne pytania, chętnie odpowiem.
Pozdrawiam

WebsterPL
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: WebsterPL » wt 19 lip, 2011 22:19

Powiedzcie mi, prosze panstwa, jak wyglada sprawa kupowania biletu, bo slyszalem, ze teraz juz sa wysprzedane wszystkie bilety (??). Ile wczesniej trzeba kupic, na e-kvitoku lub poprzez posrednikow, aby dany bilet byl dostepny?

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kshyhu » wt 19 lip, 2011 22:24

Bilety w sprzedaży pojawiają się na 45 dni wcześniej. Rozchodzą się bardzo szybko, później zostają tylko "wybierki" ;)
"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny".

piastun
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: piastun » śr 20 lip, 2011 16:00

Witam,
My wybieramy się w połowie sierpnia do Sudaku.
Planujemy jazdę samochodem w 4 osoby .
Będziemy raczej szukać 2 pokoi z 2 łazienkami + możliwość grillowania :) więc wynajęcie czegoś w blokowiskach pewnie odpada.
Gdzie zatem doradziłbyś rozpocząć poszukiwania lokum :) no i jakiej ceny możemy się spodziewać.

pozdrawiam

piotr6
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: piotr6 » śr 20 lip, 2011 17:17

Jedziesz ulicą Lenina w kierunku Nowego Świata jak miniesz hotel Royal po lewej stronie to za ok 100 metrów za blokami( elewacje z cegły) skręcasz ostro w prawo pod górkę w ulicę Jugo Zapadnaja ( na Polski chyba południowo-zachodnia). Na tej ulicy znajdziesz sporo małych motelików i domków ( miejsca na grilla, parking itp prawie w każdym). Do plaży 15 minut, widok na twierdzę i górki. Dużo motelików i domków jest też w rejonie parku wodnego.

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS » śr 20 lip, 2011 20:34

piastun, zapraszam do tematu " Czastyj Sektor na Krymie " Jest również sporo o Sudaku. Od siebie dodam , że sporo miejsc znajdziesz w dzielnicy tatarsko/uzbeckiej - ul. Kemidżiler, Gemidżiler itd.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

piastun
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: piastun » śr 20 lip, 2011 23:36

Gdzieś na forum znalazłem zdjęcie mapki dla turystów po Sudaku.
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... 4e7c3425d0
Podoba mi się to tylko wersja nie nadaje się do druku.
Czy ma ktoś coś podobnego tylko w wersji do druku ?

Dzięki za info :)
Pozdrawiam

horacy
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: horacy » ndz 24 lip, 2011 23:00

piastun, polecam nocleg w http://sudakoff.at.ua/ w zeszłym roku we wrześniu 2 tygodnie tam spędziliśmy. Warunki super. Gospodarz Aider robi super płowa i inne dania kuchni regionalnej. Do plaży "miejskiej" mniej niż 10 min, a do "dzikiej" przez małą górkę ok 15 min spacerkiem- polecam ,mało ludzi, spokój. Pensjonat znajduje się ok 500m za Aquaparkiem.
Co ważne dla nie znających rosyjskiego, Aider mówi po angielsku. Cena "oficjalna" w sierpniu to 50$ za pokój 2 osobowy z klimatyzacją, lodówką, tv i łazienką w pokoju. Na dole mini-bar, kuchnia ze wszystkimi chyba możliwymi naczyniami i pralką. Hasło "mamy numer od Grzegorza i Agnieszki z Polski" otwiera drogę do negocjacji ceny :)

PS. 2 pokoje od 5- 11 września są zarezerwowane :) A kolejny tydzień w okolicach Ałupki, tylko ma ktoś namiary na fajne lokum?

Hajnówka
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: Hajnówka » pn 25 lip, 2011 10:20

50 USD za pokój 2 osobowy? :roll: to ile po negocjacji ?
W okolicy o której piszesz spałem za 40uah/osoba (z klimą) - warunki super

horacy
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: horacy » pn 25 lip, 2011 11:57

Najtaniej nie jest, najdrożej też nie. Za cenę we wrześniu do 20$/pokój to jeszcze w miarę. Bo cena w sierpniu jest śmieszna. :lol:
A ile można taniej? Ok 5-10 $ za pokój/dobę na pewno się da, sprawdzone.
W zeszłym roku nocleg u niego we wrześniu kosztował ok 19 zł/os. W tym roku ceny poszły w górę ok 20%.
Jeśli możesz to podaj proszę namiary.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
antarex
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: antarex » pn 25 lip, 2011 12:41

Hajnówka pisze:50 USD za pokój 2 osobowy? :roll: to ile po negocjacji ?
W okolicy o której piszesz spałem za 40uah/osoba (z klimą) - warunki super
Ile lat temu to było?

40 grzywien od osoby za nocleg w warunkach luks (łazienka w pokoju i ew. klimatyzacja) to cena z sufitu. Nawet w sierpniu, nie mówiąc o głównym sezonie (druga połowa lipca i sierpień).

Za taką cenę w tym roku (2011) to przy bardzo dużej dozie szczęścia można dostać łóżko w warunkach polowych (nocleg w altance, latryna w podwórku, prysznic ogrodowy z beczki ogrzewanej słońcem).

piastun
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: piastun » pn 25 lip, 2011 13:00

horacy pisze:Cena "oficjalna" w sierpniu to 50$ za pokój 2 osobowy z klimatyzacją, lodówką, tv i łazienką w pokoju.
Kurde to bardzo drogo my w zeszłym roku w Chorawacji płaciliśmy za pokój (bez klimy i TV) ale z balkonem i widokiem na morze 35PLN od osoby.
Dodam, że w podobnej cenie był do wynajęcia apartament dla 4 osób na full wypasie tylko nam zależało na tym tarasie z widokiem na morze :).

Hajnówka
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: Hajnówka » pn 25 lip, 2011 13:04

W tamtym roku to było(wrzesień) i to nie jest cena z sufitu !!!!

Hajnówka
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: Hajnówka » pn 25 lip, 2011 13:05

Altankę z przysznicem z beczki mogłem wynająć za 20 uah btw

Hajnówka
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: Hajnówka » pn 25 lip, 2011 13:09

Dokładnego adresu niestety nie pamietam, ale ulica nazywa sie Jużnobiereżnaja.
Mijasz aquapark i skręcasz w prawo. Pensjonat mieści się w jednej z bocznych uliczek.
Aha pensjonat ma naganiaczy - dwóch młodych chłopaków, zawiozą Ładą 2107 na miejsce :)

horacy
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: horacy » pn 25 lip, 2011 14:31

piastun, tak dużo. Nie wiem czy tak wszędzie, ale u niego ceny poszły mocno w górę w stosunku do zeszłego roku.
Warto podjechać na dworzec autobusowy, jest dużo naganiaczy i można wybierać. Najtaniej jest chyba w okolicach Aquaparku (oprócz bloków na Lenina), a atutem jest plaża za górką, gdzie troszkę mniej ludzi.
Hajnówka ten pensjonat też ma naganiaczy (biała łada, jeden ma na imię Wedir czy jakoś tak?) i oni mają kilka pensjonatów z okolicy w "ofercie".

Echnaton
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Echnaton » śr 03 sie, 2011 18:47

Krym to takie miejsce po zobaczeniu którego nie chce oglądać się innych. W dodatku wciąż jeszcze w wielu miejscach dziewiczy i nieodkryty

Przez 11 dni byłem na Ukrainie. Jechałem samochodem z rodziną. Nie miałem wiedzy o mieszkaniach ani mieszkańcach, chciałem zdać się na przypadek i odkryć coś czego nie można odnaleźć w książkach. Trochę czasu spędziłem w Lwowie, trochę w Odessie ale najwięcej w małej miejscowości Sudak. Na postoju TAXI trafiłem na sympatycznego Miedżita, Tatara, który zawiózł mnie do swego domu i za 30 zł od osoby spędziłem tam 6 pięknych niepowtarzalnych dni i nocy. Od razu powiedział - czy chcesz mieszkać przy morzu czy też z dala od zgiełku a w dolinach cudownych gór? Szukałem takich miejsc gdzie cywilizacja byłą czymś gorszącym. Stada owiec, które pasł pasterz, uroczyste góry - od maleńkiej po całkiem potężne i ten rozbrajający, nierealny dźwięczny śpiew mułły roznoszący się po górach i dolinach z miejscowego meczeciku(był taki maleńki jakby był z bajki a nie z realnych wizji) był tak oszałamiający, że byłem wniebowzięty. Jeśli jedziesz samochodem to idealne miejsce na wypady nad gorące kamieniste plaże i wieczorny wypoczynek w łażeniu po górach. Gospodarz sa cudowni, do dyspozycji mieliśmy pokój z łazienką i wspólną kuchnię na podwórku. Po zapadnięciu zmroku spotykaliśmy sie na wieczornych rozmowach, piciu piwa. Miedżit rozumie i mówi w rosyjskim, ukraińskim, tatarskim i polskim. W polskim rozumie wszystko jeśli mówisz powoli. Ma do wynajęcia 2 pokoje, z których każdy wystarczy dla 4-5 osobowej rodziny. Jeśli jesteście zainteresowani to podaje numer do Miedżita +380662279795 i komórka +80677842269. Dzwoniąc mówcie powoli po polsku a zrozumie wszystko. Więcej informacji na maila. Wstawię tez trochę zdjęć z mego pobytu.

kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: kunek » pn 08 sie, 2011 22:40

czołem
byłeś z rodziną, znaczy również z dziećmi? chcę się wybrać może następne wakacje jak młodszy szkodnik podrośnie;) sam byłem na Krymie 4 razy ale właściwie nocowałem gdzie popadnie i nie rozglądałem się jak tam można wypoczywac z dziećmi...

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » wt 09 sie, 2011 11:34

Echnaton pisze:- czy chcesz mieszkać przy morzu czy też z dala od zgiełku a w dolinach cudownych gór? Szukałem takich miejsc gdzie cywilizacja byłą czymś gorszącym. Stada owiec, które pasł pasterz, uroczyste góry - od maleńkiej po całkiem potężne i ten rozbrajający, nierealny dźwięczny śpiew mułły roznoszący się po górach i dolinach z miejscowego meczeciku(był taki maleńki jakby był z bajki a nie z realnych wizji) był tak oszałamiający, że byłem wniebowzięty. (...)
Po zapadnięciu zmroku spotykaliśmy sie na wieczornych rozmowach, piciu piwa.
piekny opis!!! na tyle przypadl mi do gustu ze moze jak wszystko dobrze pojdzie bysmy tam zajrzeli w pazdzierniku? w ktorym to dokladnie miejscu bylo? to jeszcze sudak czy juz jakas inna okoliczna miejscowosc? masz moze adres? bo niezmotoryzowani bedziemy wiec trzeba by wykombinowac jakis dojazd. Wiesz czy ow miedzit wyjnajmuje rowniez jesienia pokoje i czy na 2 -3 noclegi rowniez?
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

poludniowiec
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: poludniowiec » śr 17 sie, 2011 14:47

rudolviv74 pisze: Przy wejściu stoi jednak taki miły pan, który sprawdza bilety i bardzo lubi jeżeli przychodzi się do niego bez biletu...
mógłbyś rozwinąć? Wtedy daje się mu 5 na piwo i wchodzi bez biletu, czy może wręcz przeciwnie kasuje po 50?

rafal.ccc
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: rafal.ccc » czw 18 sie, 2011 10:07

Ja mam pytanie o Winnice czy coś podpowiesz?
Adres czy informacja jak to wygląda w praktyce.

www.europatour.blog.onet.pl

rudolviv74
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: rudolviv74 » pt 19 sie, 2011 16:07

Jeżeli chodzi o wejście do twierdzy, to pan bierze chyba połowę tego co w kasie. Od nas (2 osoby dorosłe, 2 dzieci) dostał 50 hr.Kiedyś też już tak wchodziliśmy, ale nie pamiętam szczegółów. Najlepsze, że kasa jest 3 m dalej, ale pan się wcale tym nie przejmuje. Jeżeli on nie, to ja również.
Co do winnic rafal.ccc, to oczywiście są, ale poza miastem. Znajdują się po obu stronach drogi. Nie ma mozliwości, abyś ich nie zobaczył,zbliżając się do Sudaka. Są też zaraz obok dworca autobusowego. Nie wiem czy można jest zwiedzać. Końcowy produkt dostaniesz jednak na każdym rogu.

rafal.ccc
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: rafal.ccc » sob 20 sie, 2011 08:31

OOO Dziękuje za odpowiedz o takie informacje mi chodziło.

www.europatour.blog.onet.pl

ODPOWIEDZ