Transport Petersburg - Ryga

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
wik699
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Transport Petersburg - Ryga

Post autor: wik699 » czw 22 mar, 2012 01:09

Witajcie!

Ponieważ nie znalazłem informacji na forum, pragnę zapytać się, czy wie ktoś może, ile kosztuje pociąg nr 037P z Sankt - Petersburga do Rygi? Niestety, na stronie rzd.ru nie podano cen biletów, a muszę to wiedzieć przed wyjazdem. I drugie pytanie: jeśli nie tym pociągiem, to jak dostać się z Petersburga do Rygi? Są może jakieś autobusy?

Pozdrawiam :D
Kocham Wschód

djds
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Post autor: djds » czw 22 mar, 2012 01:55

Pociągu nie chce mi się teraz szukać, a autobus masz tu: http://www.ecolines.net/index.php?s=593
Poszukuję forumowiczów ze Śląska w celu stworzenia regionalnego oddziału forum

Awatar użytkownika
Zeus
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Zeus » czw 22 mar, 2012 10:10

autobus Simple Express, kursuje co dzienie, wyjazd z Petersburga o 2000 i dojazd do Rigi o 0600, przez estonie. Ceny biletow zaczynaja od 3 euro (udalo mi sie dojechac z Petersburga do Krakowa za 6 euro ;D )

a co do pociagu

Sankt Petersburg - 2040
Riga - 0855

Cena

Pokoj z 4 Lozkami 535 Zloty
platskartny 324 zloty miejsca siedzace 127 zloty

wiecej info tutaj ;D
http://www.ldz.lv/?object_id=861

wik699
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: wik699 » czw 22 mar, 2012 11:21

Dzięki wielkie! :D A czy można się coś więcej dowiedzieć o tym autobusie? Chyba to najtańsza opcja transportu. Mają może jakąś stronę internetową? Skąd odjeżdża?
Kocham Wschód

djds
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Post autor: djds » czw 22 mar, 2012 12:06

Poszukuję forumowiczów ze Śląska w celu stworzenia regionalnego oddziału forum

wilager
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: wilager » czw 22 mar, 2012 16:04

Zeus pisze:autobus Simple Express, kursuje co dzienie, wyjazd z Petersburga o 2000 i dojazd do Rigi o 0600, przez estonie. Ceny biletow zaczynaja od 3 euro (udalo mi sie dojechac z Petersburga do Krakowa za 6 euro ;D )
jakim sposobem udało Ci się tego dokonać? :shock: Simple express nie jeździ nawet do Krakowa. gdybyś chciał się podzielić swoim odkryciem, to myślę, że nie tylko ja, ale i inni forumowicze chętnie by skorzystali z Twojego patentu. :D
Jeśli nie ma rozwiązania problemu, to de facto ten problem nie istnieje

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » czw 22 mar, 2012 17:10

wik699 pisze:Dzięki wielkie! :D A czy można się coś więcej dowiedzieć o tym autobusie? Chyba to najtańsza opcja transportu. Mają może jakąś stronę internetową? Skąd odjeżdża?
www.simpleexpress.eu

stelmach33
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: stelmach33 » czw 22 mar, 2012 21:27

Diomeda
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: Diomeda » czw 22 mar, 2012 21:43

ja też jechałam ecolines. Wyjazd z Pitera wieczorem, z samego rana w Rydze. Coś koło 80 zł. W miarę wygodnie.

Awatar użytkownika
Zeus
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Zeus » czw 22 mar, 2012 23:46

wilager pisze:
Zeus pisze:autobus Simple Express, kursuje co dzienie, wyjazd z Petersburga o 2000 i dojazd do Rigi o 0600, przez estonie. Ceny biletow zaczynaja od 3 euro (udalo mi sie dojechac z Petersburga do Krakowa za 6 euro ;D )
jakim sposobem udało Ci się tego dokonać? :shock: Simple express nie jeździ nawet do Krakowa. gdybyś chciał się podzielić swoim odkryciem, to myślę, że nie tylko ja, ale i inni forumowicze chętnie by skorzystali z Twojego patentu. :D
no w sumie, jest Polski Bus za zlotowke poszlo, ale i tak tanio. Jak kupujesz bilety, w Riga - Warszawa, i jestes w pierwszych 3 osobach, to sie liczy jako jedna trasa (choc masz przesiadke 3 godzninowa w Wilnie) :D

a autobusy Simple Express, sa strasznie wygodne, i fajnie sie jedzi znimy ;D

wilager
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: wilager » pt 23 mar, 2012 00:05

Zeus pisze:
wilager pisze:
no w sumie, jest Polski Bus za zlotowke poszlo, ale i tak tanio. Jak kupujesz bilety, w Riga - Warszawa, i jestes w pierwszych 3 osobach, to sie liczy jako jedna trasa (choc masz przesiadke 3 godzninowa w Wilnie) :D

a autobusy Simple Express, sa strasznie wygodne, i fajnie sie jedzi znimy ;D
No to muszę przyznać, że miałeś niezłego farta, że wszystko tak Ci się złożyło. :) Mi jeszcze nigdy nie udało sie upolowac w Simple Express a tym bardziej w Polskim Busie tych biletów z najtańszej puli.

Awatar użytkownika
Zeus
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Zeus » pt 23 mar, 2012 00:33

a jeste lepsze, wszystkie bilety kupilem miesac przed podroza ;D

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » pt 23 mar, 2012 08:47

No tak, miesiąc przed podróżą, cz nawet wcześniej, zawsze są większe szanse na upolowanie jakichś okazji

wilager
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: wilager » pt 23 mar, 2012 16:25

pietia pisze:No tak, miesiąc przed podróżą, cz nawet wcześniej, zawsze są większe szanse na upolowanie jakichś okazji
większe szanse, w przypadku Polskiego Busa to dosyć nieprecyzyjne określenie.
nie wiem jakie jest obłożenie na trasach po Polsce i w związku z tym, jakie ceny się kształtują, ale ja np. kupowałem bilety z Wawy do Pragi w dniu wrzucenia nowej puli biletów i najtańsze co znalazłem to 50 zł za dwie strony. to i tak bardzo tanio, nie przeczę, ale znaleźć bilety w tych najniższych cenach, a więc za kilka złotych graniczy z cudem, przynajmniej w relacji międzynarodowej.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » pt 23 mar, 2012 16:44

wilager pisze:
pietia pisze:No tak, miesiąc przed podróżą, cz nawet wcześniej, zawsze są większe szanse na upolowanie jakichś okazji
nie wiem jakie jest obłożenie na trasach po Polsce i w związku z tym, jakie ceny się kształtują, ale ja np. kupowałem bilety z Wawy do Pragi w dniu wrzucenia nowej puli biletów i najtańsze co znalazłem to 50 zł za dwie strony. to i tak bardzo tanio, nie przeczę, ale znaleźć bilety w tych najniższych cenach, a więc za kilka złotych graniczy z cudem, przynajmniej w relacji międzynarodowej.
W przypadku Polskiego Busia, to po złotówkę są ponoć tylko pierwsze 1-2 bilety na dany kurs, więc, zwłaszcza w przypadku bardziej popularnych tras, rozchodzą się one momentalnie po rozpoczęciu sprzedaży. Jeśli zaś chodzi o Simple Express, to przynajmniej w ub. r. najniższa, okazyjna cena wynosiła 12 PLN, i takich biletów było bodaj po 5 na każdy kurs. Przy odrobinie szczęścia , w mniej atrkcyjnych terminach,można było takie bilety upolować jeszcze jakieś 2-3 tygodnie przed planowanym wyjazdem

wilager
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: wilager » pt 23 mar, 2012 17:49

pietia pisze:
wilager pisze:
W przypadku Polskiego Busia, to po złotówkę są ponoć tylko pierwsze 1-2 bilety na dany kurs, więc, zwłaszcza w przypadku bardziej popularnych tras, rozchodzą się one momentalnie po rozpoczęciu sprzedaży. Jeśli zaś chodzi o Simple Express, to przynajmniej w ub. r. najniższa, okazyjna cena wynosiła 12 PLN, i takich biletów było bodaj po 5 na każdy kurs. Przy odrobinie szczęścia , w mniej atrkcyjnych terminach,można było takie bilety upolować jeszcze jakieś 2-3 tygodnie przed planowanym wyjazdem
Dokładnie tak. Kolejnym plusem Simple Express jest to, że można kupowac bilety z większym wyprzedzeniem niz w Polskim Busie. Myślę też, że większe szanse upolowania czegoś fajnego w SE wynikają z faktu, że PB zakroił na bardzo szeroką skalę działania marketingowe a o SE dużo osób jeszcze nie słyszało, więc też chętnych na bilety jest z pewnością mniej.

ODPOWIEDZ