Buranowskie Babuszki

Dyskusje o kulturze, a w szczególności o muzyce, filmie, literaturze, religii. Tutaj możesz spytać o tekst piosenki, czy np. podzielić się uwagami na temat książki.
Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Buranowskie Babuszki

Post autor: buba »

http://kultura.gazeta.pl/kultura/1,1145 ... ntuja.html

zwlaszcza ich wykonanie "let it be" (druga piosenka od gory) z polaczeniu z malowniczym teledyskiem ogromnie mi sie podoba!!
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/
Zakrzak
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: Zakrzak »

widziałem to wczoraj, wymiotą wszystkich jak nic :D sam na nie zagłosuję jak będzie możliwość głosowania internetowego :)

szkoda tylko,że Eurowizyjny hit jest po angielsku
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

Oglądałem te rosyjskie eliminacje do Eurowizji, od początku kibicując tym babuszkom. W samym konkursie też zapewne oddam na nie głos. Co prawda będę prawdopodobnie wtedy na terenie Rosji, więc teoretycznie nie będzie możliwe głosowanie na "swoich", ale zawsze mogę włożyć polską SIM kartę do telefonu i zagłosować niejako "z Polski" :)
kruz7

Post autor: kruz7 »

Według mnie jest to bardzo dobry pomysł na promowanie Rosji i ich przywiązania do tradycji - strojów i piosenek. W każdą sobotę rano na ORT1 można zobaczyć i posłuchać ludowych występów. Widać, że ludzie lubią to słuchać i potrafią bawić się przy tym.
Kiedyś byłem na imprezach rosyjskich organizowanych w stolicy. Zaskoczyło mnie przede wszystkim to, że świetnie bawili się ludzie w wieku około 60-tki.
Jak jest z tym u nas, każdy wie.
pietia
Kanclerz
Kanclerz

kruz7 pisze:Kiedyś byłem na imprezach rosyjskich organizowanych w stolicy. Zaskoczyło mnie przede wszystkim to, że świetnie bawili się ludzie w wieku około 60-tki.
Niemal w każdym większym mieście rosyjskim, ukraińskim czy białoruskim istnieje główny park miejski (zwany najczęściej Parkiem Kultury i Wypoczynku),a w nim obok różnych atrakcji dla dzieciaków często znajduje się tzw. krąg taneczny, gdzie od wiosny do wczesnej jesieni, w dni wolne od pracy, oragnizuje się publiczne potańcówki, niektóre z nich spacjalnie przeznaczone są dla starszego pokolenia. I frekwencja na nich jest zawsze wysoka, nierzadki jest też widok tańczących emerytów w wojskowych mundurach czy też obwieszonych różnego rodzaju odznaczeniami i medalami
Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba »

kruz7 pisze:Kiedyś byłem na imprezach rosyjskich organizowanych w stolicy. Zaskoczyło mnie przede wszystkim to, że świetnie bawili się ludzie w wieku około 60-tki.
a wiesz ze ja sie w Polsce tez nieraz z tym spotkalam ze ludzie 50-60 lat potrafia sie swietnie bawic, tanczyc przy dicho, spiewac na cale gardlo jakies biesiadne piosenki a młodzi jacys bardziej sztywni sa... to nie wypada, tamto nie wypada, to wstyd, to obciach i jakby kija połkneli...
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/
toja
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz
Kontakt:

Post autor: toja »

U nas starzu pany tancze na glownem place :D :D
alainen
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: alainen »

jeszcze podobał i się niejaki Ed jakoś tam, piosenka lekka, łatwa i przyjemna, jak to sie mówi...
pietia
Kanclerz
Kanclerz

alainen pisze:jeszcze podobał i się niejaki Ed jakoś tam, piosenka lekka, łatwa i przyjemna, jak to sie mówi...
Ed Szulżewskij prawdopodobnie, on ma w repretuarze takie właśnie piosenki :wink:
pietia
Kanclerz
Kanclerz

No i Babuszki w świetnym stylu weszły do finału Eurowizji. Owację miały chyba największą spośród wszystkich uczestników. Coś mi się widzi, że i w sobotę będą wysoko, tym bardziej, że Rosja i tak, niejako z automatu, ma zapewnione głosy z byłych republik radzieckich oraz krajów, gdzie mieszka dużo imigrantów z b. ZSRR (Izreal, Niemcy). A teraz, za oryginalny pomysł (bardzo podobała mi się ta scenografia, z tradycyjnym rosysjskim piecem) mogą dostać sporo głosów także w innych krajach
Z pozostałych wczorajszych półfinalistów podobały mi się występy przedstawicielek Finlandii (śpiewała po szwedzku), Łotwy-obie niestety odpadły, oraz reprezentantów Islandii
Ostatnio zmieniony ndz 27 maja, 2012 08:08 przez pietia, łącznie zmieniany 1 raz.
pietia
Kanclerz
Kanclerz

I jest! Drugie miejsce, i bardzo udany występ. Może po cichu liczyłem na więcej, zwłaszcza że ta zwyciężczyni (i cóż, że ze Szwecji :) jakoś niespecjalnie mi przypadła do gustu, już większe wrażenie zrobił na mnie przedstawiciel Estonii, śpiewający w swoim języku (to rzadkość na Eurowizji) czy choćby ta Albanka (w sumie obie te piosenki też były wysoko).Ale ogólnie nie było źle. Może szkoda tylko, że Polska, jako praktycznie jedyny kraj (obok Czech, ale w tym wypadku to reguła, oraz Armenii, tu wmieszała się polityka) totalnie olała w tym roku Eurozwizję
mariolcia_1
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: mariolcia_1 »

Babuszki i tak są super :) :)
ODPOWIEDZ