Najwolniejsze pociągi przez Syberię

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
maciejsz
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Najwolniejsze pocię…gi przez Syberię™

Post autor: maciejsz » wt 03 lip, 2012 11:37

Cześć!

Czy ktoś orientuje się, co to za pociągi z Władywostoku do Moskwy, oznaczone w SitKolu numerami: 945EI, 917EI i 903EI? Jadą one z Władywostoku do Moskwy od 197 godz. do ponad 235 godz., a więc najwolniejszy z nich jedzie prawie 10 dni.

Interesuje mnie standard tych pociągów i cena.
Ciekawi mnie również, dlaczego nie ma odpowiedników tych pociągów, jadących w przeciwnym kierunku (Moskwa - Władywostok).

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » wt 03 lip, 2012 19:12

To są pociągi pocztowe lub pocztowo-bagażowe, w zasadzie figurujące tylko w służbowych rozkładach jazdy

czarekza
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: czarekza » pn 16 lip, 2012 04:23

Wolnym pociagiem jest 360 Irkuck - Ulan Ude - Nauszki z doczepnym wagonem do Ulan Ude (Mongolii)
Plusem jego jest to, ze z Irkucku do Ulan Ude wyjezdza wieczorem, rano przyjezdzamy do Ulan Ude i mozemy caly dzien zwiedzac. Podobnie wyglada powrot.
--
Корень учения горек, да плод его сладок.

Awatar użytkownika
pepson
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: pepson » pn 16 lip, 2012 13:45

Zawsze mozesz przebijac sie elektryczkami :)

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » wt 17 lip, 2012 20:26

czarekza pisze:Wolnym pociagiem jest 360 Irkuck - Ulan Ude - Nauszki z doczepnym wagonem do Ulan Ude (Mongolii)
Do Ułan Bator :wink: Ten pociąg to dobry sposób na tanie dotarcie do Mongolii. Kupuje się bilet do Nauszek na płackartę, a na miejscu za jakieś 160 robli (w zeszłym roku) - do Suche Bator, już po mongolskiej stronie, tam zaś z kolei do UB. W sumie wychodzi jakieś 3-4 razy taniej niż w tym bezpośrednim wagonie (a czasowo tyle samo)

kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: kunek » śr 18 lip, 2012 21:12

pepson pisze:Zawsze mozesz przebijac sie elektryczkami :)
właśnie chyba już nie - są jakieś elektryczowe "dziury" gdzieś czytałem.. ale sam pomysł smakowity:)

skklub
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: skklub » czw 19 lip, 2012 22:12

Witam,

maciejsz, pojeździć pociągiem możesz i w Polsce, zobaczyć Syberię nie koniecznie musisz jechać ektriczkami. Kupując bilet na samolot z wyprzedzeniem zapłacisz niewiele więcej a zaoszczędzony czas możesz przeznaczyć na jej zwiedzanie. Ja kupiłem bilet do Irkutska i spowrotem do Moskwy niewiele ponad 4.000 RUR.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
pepson
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: pepson » pn 23 lip, 2012 14:30

kunek pisze:
pepson pisze:Zawsze mozesz przebijac sie elektryczkami :)
właśnie chyba już nie - są jakieś elektryczowe "dziury" gdzieś czytałem.. ale sam pomysł smakowity:)
Tu akurat waskotorowki,
http://pereyezd.ru/news.php

ale jest gdzies w necie mapa i siec elektryczek

tu cos jest ale to nie to co kiedys widzialem
http://www.pereyezd.ru/readarticle.php?article_id=133

to tez jest dobre
http://www.unla.webservis.ru/sprav/maprw/ws1/ws1.html

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » pn 23 lip, 2012 21:19

skklub pisze:Witam,

maciejsz, pojeździć pociągiem możesz i w Polsce, zobaczyć Syberię nie koniecznie musisz jechać ektriczkami. Kupując bilet na samolot z wyprzedzeniem zapłacisz niewiele więcej a zaoszczędzony czas możesz przeznaczyć na jej zwiedzanie. Ja kupiłem bilet do Irkutska i spowrotem do Moskwy niewiele ponad 4.000 RUR.

Pozdrawiam
Ale jeśli ma się trochę czasu, to podróż pociągiem przez Syberię (choć niekoniecznie elektryczką) ma swój urok, absolutnie nieporównywalny z podróżą pociągiem po Polsce, a tym bardziej z podróza samolotem

fik
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: fik » wt 24 lip, 2012 10:55

kunek pisze: właśnie chyba już nie - są jakieś elektryczowe "dziury" gdzieś czytałem..
Potwierdzam, na transsibie nie ma elektryczek na trzech odcinkach - Mariińsk-Bogotoł, Reszoty-Jurty i Wjazemskaja-Rużino. Kiedyś liczyłem czas potrzebny na podróż Moskwa-Władywostok za pomocą elektryczek i wyszło, że pokonując - z konieczności - trzy powyższe odcinki dalekobieżnymi można wyrobić się "już" w 27 dni. Zainteresowanym służę planem podróży, liczony w styczniu 2011 bodaj, więc pewnie się pozmieniało.
i suffer the dreams of a world gone mad

Ale w końcu wyruszyliśmy z Telkibánya, ponieważ nic tak nie szkodzi utopii jak nadzieja na jej trwałość.

Awatar użytkownika
pepson
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: pepson » wt 24 lip, 2012 14:40

fik pisze:
kunek pisze: właśnie chyba już nie - są jakieś elektryczowe "dziury" gdzieś czytałem..
Potwierdzam, na transsibie nie ma elektryczek na trzech odcinkach - Mariińsk-Bogotoł, Reszoty-Jurty i Wjazemskaja-Rużino. Kiedyś liczyłem czas potrzebny na podróż Moskwa-Władywostok za pomocą elektryczek i wyszło, że pokonując - z konieczności - trzy powyższe odcinki dalekobieżnymi można wyrobić się "już" w 27 dni. Zainteresowanym służę planem podróży, liczony w styczniu 2011 bodaj, więc pewnie się pozmieniało.
@fik kawal dobrej roboty no i oczywiscie dobry plan tez o tym kiedys myslem aby pojechac do Wladka elektriczka ale to chyba wyprawa na kilka lat :)

spotkalem kiedys ludzi na Solowkach oni jechali z pitra 3 dni na solowki - tez wlasnie elektriczka

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » wt 24 lip, 2012 21:21

z przytoczonego rozkładu wynika, że w wielu punktach na tej trasie, w oczekiwaniu na kolejną elektryczkę, trzeba spędzić noc. Jeśli nie chce się nocować na dworcu, to trzeba zainwestować w hotel lub co najmniej komnaty otdycha, a to sprawia, że oszczędność przy takiej formie podróży, w porównaniu z pociągami dalekobieżnymi, może być niewielka

kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: kunek » wt 24 lip, 2012 21:27

pietia ale przeciez nie chodzi o oszcżednośc ale o pewnego rodzaju fan... kiedyś jak bedę obrzydliwie bogaty (albo przynajmniej na tyle, żeby nie musieć pracować) pojadę sobie elektryczkami po wszystkich możliwych trasach dawnego CCCP...

Awatar użytkownika
pepson
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: pepson » czw 26 lip, 2012 11:51

kunek pisze:pietia ale przeciez nie chodzi o oszcżednośc ale o pewnego rodzaju fan... kiedyś jak bedę obrzydliwie bogaty (albo przynajmniej na tyle, żeby nie musieć pracować) pojadę sobie elektryczkami po wszystkich możliwych trasach dawnego CCCP...

To mi sie podoba - lubie to :)

ODPOWIEDZ