Festiwal Piosenki Rosyjskiej 2011

Dyskusje o kulturze, a w szczególności o muzyce, filmie, literaturze, religii. Tutaj możesz spytać o tekst piosenki, czy np. podzielić się uwagami na temat książki.
alainen
Tajny Radca
Tajny Radca

Festiwal Piosenki Rosyjskiej 2011

Post autor: alainen »

hej, czy ma ktoś jakies przecieki kto wystąpi na tegorocznym FPR w Zielonej Górze?

Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: MorgothV8 »

OT:
Znając poziomy naszych festiwali to zapewne niejaki Piotr Kupicha i ewentualnie Piaseczny albo Marylcia Rodowicz.
Były Polarnik na Polskiej Stacji Polarnej "Hornsund"
Teraz programista na swoim
Fuji GSW, Pentax 67, Nikon F4, FM2, D3, D3200 FS + cała szklarnia

alainen
Tajny Radca
Tajny Radca

no akurat polscy "artyści" interesują mnie najmniej... może ktoś wie jacy wykonawcy z Rosji sie wybierają?

Danielgd
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: Danielgd »

zapomniales o kombi :D

Pini
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Pini »

Słuchajcie, jestem administratorką fanklubu Alexandra Rybaka, zwycięzcy Eurowizji 2009 . On śpiewa po rosyjsku i pisaliśmy do organizatorów żeby go zaprosili.
Narazie wiadomo, że OFICJALNA LISTA UCZESTNIKÓW FESTIWALU PIOSENKI ROSYJSKIEJ W ZG ORAZ SPRZEDAŻ BILETÓW RUSZA W TYM TERMINIE! Lista uczestników już jest przygotowana, ale jak na razie jest to tajemnica.
Na razie nic nie wiemy, dlatego jakiś wyciek by się przydał BARDZO. bo jakby co to musimy robić jakiś prezent od fanklubu. JAK COŚ WIECIE TO PISZCIE ! DZIĘKUJĘ :)

happy17
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: happy17 »

Pini wydaje mi się, że artysci rosyjscy zostaną podani oficjalnie na tyle szybko że w razie czego zdąrzycie się przygotować :)
nie powiem Aleksa chciałabym usłyszeć na żywo, ale wydaje mi się że skoro artystów rosyjskich opłaca ich ministerstwo to niestety będą woleli wysłać kogoś swojego ;( a jak wiadomo gwiazd ci u nich pod dostatkiem

alainen
Tajny Radca
Tajny Radca

też mi sie wydaje że są na to małe szanse.... trzeba na stronach zielonogórskich patrzeć bo tam najprędzej się coś pojawi. Myślę że na dniach :)

agak789
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: agak789 »

alainen
Tajny Radca
Tajny Radca

lista wykonawców to zwykła kpina. Kto ma ten festiwal reklamować??? Bolton, Iglesias??? Jak zobaczyłam kto występuje to myslałam że to żart! Normalnie cyrk... a z rosyjskich gwiazd tylko Korni, Artz.... żadna rewelacja... trudno nie zadać sobie pytania w jakim kierunku zmierza ten festiwal... szkoda bo myślałam że naprawdę zamierzają promować muzykę rosyjską a oni w komercję idą... przynajmniej by nazwę zmienili bo za rok się okaże że pod nazwą Festiwal Piosenki Rosyjskiej zaspiewają Madonna, Iron Maiden, George Michael czy inni a na dodatek dorzucą jakąś podrzędną rosyjską gwiazdę... w każdym razie tez sie może okazać że któraś z w.w. anglojęzycznych gwiazd miała jakiegoś pociotka rosyjskiego pochodzenia - czyli na FPR się jak najabrdziej kwalifikuje!!! żenada....

adelante
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: adelante »

Haha, szczerze gratuluje wszystkim festiwalowiczom kontaktu z muzyką rosyjską;)

alainen
Tajny Radca
Tajny Radca

wątpliwa przyjemność myślę...

Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kwiatkowski11 »

A teraz mielismy kolejny. Idea fajna. Niestety popsa i szanson kroluja. K...a, kto selekcjonuje tych konkursowiczow, a i wynik jest porazajacy! Chyba juz czas skonczyc z glosowaniem przez smsy! Czas skonczyc z wio :?: chą!
Если сникнет парус,Мы ударим веслами...

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

Były jakieś gwiazdy w tym roku?

Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

Mam wrazenie, ze Rosjanie teraz mszcza sie za zaspoly i piosenkarzy, ktorych wysylalismy do nich w latach 70. No to mamy: Buranowskie babuszki, Mobilne blodynki, Vorobyova i na oslode Stasa.

alainen
Tajny Radca
Tajny Radca

Kwiatkowski11 pisze:A teraz mielismy kolejny. Idea fajna. Niestety popsa i szanson kroluja. K...a, kto selekcjonuje tych konkursowiczow, a i wynik jest porazajacy! Chyba juz czas skonczyc z glosowaniem przez smsy! Czas skonczyc z wio :?: chą!
wiesz co z tego co mi wiadomo my nie mamy żadnego wpływu na to jakie gwiazdy z Rosji przyjadą. Selekcji i wyboru dokonują Rosjanie, Ministerstwo Kultury SR i oni płacą za występy i przyjazd swoich reprezentantów... więc nie ma co... co nam darzą to mamy..

Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

alainen pisze:
Kwiatkowski11 pisze:A teraz mielismy kolejny. Idea fajna. Niestety popsa i szanson kroluja. K...a, kto selekcjonuje tych konkursowiczow, a i wynik jest porazajacy! Chyba juz czas skonczyc z glosowaniem przez smsy! Czas skonczyc z wio :?: chą!
wiesz co z tego co mi wiadomo my nie mamy żadnego wpływu na to jakie gwiazdy z Rosji przyjadą. Selekcji i wyboru dokonują Rosjanie, Ministerstwo Kultury SR i oni płacą za występy i przyjazd swoich reprezentantów... więc nie ma co... co nam darzą to mamy..
Witam. Co do artystow rosyjskich to rozumiem, ale mnie chodzilo o Polakow startujacych w konkursie i ich repertuar i wybor triumfatora za przez smsy :?:

alainen
Tajny Radca
Tajny Radca

wiesz co w necie była taka polska piosenkarka Uliasha (nie wiem czy sie to tak pisało) ale jakimś cudem sie nie załapała do części konkursowej mimo że zamieszczona przez nią piosenka w necie cieszyła sie dużym zainteresowaniem. A co np. reprezentuje soba Steczkowska? śpiwała beznadziejnie a dostała się wyłacznie dzięki koneksjom... tez mnie ch** trafia jak widze we wszystkich mediach te same geby typu Piasek, Steczkowska, Urbaniak...

ale osobiście dodam że mnie sie akurat Volver podobał :)

Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

Wszystkie konkursy piosenek w Polsce na zasadzie audiotele lub klikania to wiocha w czystym wydaniu, zreszta to samo dotyczy konkursu Eurowizji.

alainen
Tajny Radca
Tajny Radca

Eurowizja generalnie strasznie zeszła na psy... jedynie Rybak był wyjatkiem... no ale jakie rozwiązanie głosowania uważasz że by sie sprawdziło w przypadku takiej imprezy jak FPR?

Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

alainen pisze:Eurowizja generalnie strasznie zeszła na psy... jedynie Rybak był wyjatkiem... no ale jakie rozwiązanie głosowania uważasz że by sie sprawdziło w przypadku takiej imprezy jak FPR?
Jury. :?:

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Jury też nie zawsze bywa obiektywne, choć, gdyby dobrać doń rzeczywiście fachowców, to oceniliby oni na pewno lepiej, niż przypadkowi widzowie

Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

Zielona Góra 2013

17/08/13 kolejna edycja festiwalu. Goscie: Gorod 312, Victoria Daineko, Alina Artz, MakSim, Aleksiej Chumakov. W konkursie polskich wykonawcow stawiam na Natalie Sikorę. :P

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Zestaw w sumie nie najgorzy, choć ja wciąż liczę, że kiedyś usłyszę w Polsce (nawet niekoniecznie na festiwalu w ZG) Grigorija Lepsa, Maszynę Wriemieni czy przynajmniej Polinę Gagariną

wik699
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: wik699 »

Dzisiaj miałem nieprzyjemność oglądać żenująco słaby Festiwal Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze. Po strawieniu szokującego mnie wyniku postanowiłem napisać parę słów – w czasie oglądania, jak również później, po przemyśleniu nasuwa się kilka wniosków:

– po pierwsze, poziom muzycznej kultury wśród obywateli RP jest bardzo niski, sądząc z tego, kto wygrał konkurs. A wygrał kto? „Artysta/artystka” (niepotrzebne skreślić, ponieważ ja nie mam pojęcia, co wybrać), który/która, jak dla mnie, sprofanował/sprofanowała jeden z najpiękniejszych chyba rosyjskich romansów, jakim jest „Oczy cziornyje”. Owszem, romans ten powinien być wykonywany z towarzyszeniem gitary, ale, do cholery, nie jest to utwór, w którym należy stosować jakieś wykrzyknięcia, modulacje, ogólne „mocne” śpiewanie. Wolę wersję znacznie bardziej spokojną, liryczną. A jeśli ktoś chce mocnego wykonania tego romansu, to ma np. Chór Aleksandrowa: I teraz proszę sobie porównać ze Szpakiem. Inna sprawa, iż ten osobnik wykazał się całkowitym brakiem inteligencji i według mnie powinni mu dać kopa w dupę i wywalić ze sceny po tym, jak to się „zaprezentował/a” po zgarnięciu samowara. Jest to skandal i tyle. Już nie mówię o poziomie jego/jej rosyjskiego;

– po drugie, drugie miejsce też nie zachwyca. Sikora wybrała utwór piękny, ale go totalnie nie zrozumiała i zaśpiewała po swojemu, jak w tym teledurnieju, gdzie wygrała. Tekst mówi przecież o drodze, losie, grupie przyjaciół, samotności, o tym, iż bohatera oczekuje żona itd. – czyli, krótko mówiąc, najlepsze tradycje rosyjskiej pieśni, która JEST liryczna, pełna tęsknoty, samotności, wiernych przyjaciołach/ukochanej kobiecie, pełna przestrzeni, tak charakterystycznych dla tego kraju. A NIE jest tym, co p. Sikora zrobiła – czyli powtórka Szpaka – popisywanie się możliwościami swojego głosu z charakterystyczną chrypą. Głos ten nie nadaje się zupełnie do tej pieśni. A oto oryginał:

– po trzecie, „artyści”, w tym roku występujący nie podjęli ŻADNEGO wysiłku w celu przećwiczenia rosyjskiego akcentu. Wszystkim (z wyjątkiem dwóch przypadków) wydawało się, iż wystarczy zaśpiewać po rosyjsko – polsku, a ludziska i tak się będą cieszyć. Niestety, pomylili się i było to widać wśród publiczności, która bawiła się średnio. Rosyjskie wyrazy często są inaczej akcentowane, niż polskie, dochodzą do tego miękkie znaki i inne. Wiem, że „trudno sie nauczyć, szybko opanować akcent”, ale tym ludziom za coś się płaci. To tak, jakby płacić lekarzowi za połowiczne wyleczenie. Albo ktoś coś robi dobrze, albo tego nie robi. Szczególny minus należy się tu Mezo, od którego tak zalatywało polszczyzną, że się nie dało tego na trzeźwo słuchać.

– po czwarte wreszcie, wybór repertuaru. W większości wypadków wybór padł na dobre piosenki, ale – uczciwie to przyznajmy – trzeba mierzyć siły na zamiary. Najlepszym przykładem tego był Janusz Radek. „Jołoczki-sasionoczki” jest to piosenka bardzo trudna, i zwyczajnie Radek to spartolił. Zrobił z tego jakieś disco-polo. Do Niemena mu brakuje tyle, ile pieniędzy do zatkania naszej dziury budżetowej. Jedna z piosenek w ogóle nie powinna się tu znaleźć (ta od tych Chorwatów – to jest dobra piosenka, ale do śpiewania podczas popijawy w kołchozie pod Wiaźmą, gdzie w ciągu dnia w jednym domu wypija się 40 litrów bimbru ale nie na festiwal!). Uprzedzając pytanie: dla mnie były do przyjęcia 3 wykonania: Wika Kościkiewicz „Wsio rieszieno” (ale to tak na 3+ powiedzmy – rosyjski tylko niezły); Golden Life „Tam za tumanami”, i zdobywca 3 miejsca Marcin Kindla z piosenką „Korabli”. Dla mnie to ta ostatnia była najlepszą w całym festiwalu, co wcale nie znaczy, że była dobrze zaśpiewana (no tak na naciagane 4-).

Ogólnie festiwal był dla mnie całkowicie nieudany, a mam prawo się złościć, gdyż to NASZE pieniądze idą na opłacenie tego wcale nie taniego festiwalu. I były to pieniądze wyrzucone w błoto. Finis.
Kocham Wschód

Kibek
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Kibek »

Do mnie nie przemówiła idea festiwalu "rosyjskie szlagiery i standardy śpiewają polskie pudelkowe gwiazdy". Przyznam się, że oglądałem tylko kilkanaście minut m.in. jak ktoś profanował "Gradusy" i wyszedłem. W zasadzie szkoda, bo idea zacna ale w dzisiejszych czasach wszystko w TV równa do poziomu Disco - Polo Relaks.
NASZA MOŁDAWIA
http://www.mynameisola.com/pl/tag/moldova/

www.mynameisola.com
https://www.facebook.com/mynameisolacom

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Też obejrzałem tylko jakieś pół godziny, dłuzej się nie dało...

Cava
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Cava »

jasne. Obecnie chyba zapadnie decyzja że festiwalu w 2014 roku nie będzie. brak szmalu, koncepcji a i ambasada Czerwonego brata jakaś taka niemrawa :P

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Jakby znów miała być taka szmira jak ostatnio, to lepiej, żeby nie było. Na szczęście artyści z Rosji i tak coraz częściej do Polski zaglądają (ostatnio Aria, w czerwcu Zemfira, Lube i Leningrad byli juz nawet kilka razy)

ODPOWIEDZ