Strona umiera?

Rozmowy na tematy związane ze stroną www.RosjaPL.info oraz z forum. Informacje o aktualizacjach, problemy techniczne, propozycje tematów.
rudolviv74
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Strona umiera?

Post autor: rudolviv74 » sob 15 wrz, 2012 00:05

Mam wrażenie, że ta strona umiera. Coraz mniej ciekawostek, niusów, relacji, komentarzy itp. Czuję się nie nieco odpowiedzialny za to (prawie nic o pobycie ostatnim się nie zająknąłem), ale przecież na Boga, parę innych osób też było na wyjeździe i mogłoby skrobnąć coś ciekawego.

zoon
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: zoon » sob 15 wrz, 2012 09:12

No to chłopie pisz a nie narzekaj :-) W jednym z wątków wrzuciłem film z kamery samochodowej przedstawiający prawie całą drogę z Dorohuska do Teodozji przyspieszoną do 6 minut - tego chyba wcześniej nie było?
--
Suma inteligencji na planecie jest stała. Populacja rośnie.

Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kwiatkowski11 » wt 27 lis, 2012 13:28

Widze, ze w ostatnim 2 miesiacach ubylo nam kilku stalych bywalcow, w przeszlosci zawsze ochoczych do dyskursu lub pomocy, co wiecej nawet osoby wykazawane tutaj na forum jako moderatorzy tez juz tutaj nie bywaja. Wie ktos o co chodzi?
Если сникнет парус,Мы ударим веслами...

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » wt 27 lis, 2012 21:05

Kwiatkowski11 pisze:Widze, ze w ostatnim 2 miesiacach ubylo nam kilku stalych bywalcow, w przeszlosci zawsze ochoczych do dyskursu lub pomocy, co wiecej nawet osoby wykazawane tutaj na forum jako moderatorzy tez juz tutaj nie bywaja. Wie ktos o co chodzi?
Moze jak przystalo na prawdziwych milosnikow wschodu wyjechali na Syberie i wlasnie poluja na niedzwiedzie zamiast tak jak my klepac w klawiature?

(to byla ta optymistyczna wersja :lol: )
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

Wojo
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Re: Strona umiera?

Post autor: Wojo » czw 29 lis, 2012 20:50

rudolviv74 pisze: ale przecież na Boga, parę innych osób też było na wyjeździe i mogłoby skrobnąć coś ciekawego.
;-)

Wrzuciłem filmik z YB z mojego pobytu w Kazachstanie. Zawsze to coś - chyba ? :)
Byłem: KZ, RUS, LT, LV, EST, UA

Awatar użytkownika
micaj
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: micaj » wt 02 kwie, 2013 12:17

Dzieci, żony, mężowie, praca. Wsio normalna.
PKS Kasy Międzynarodowe Lublin
GG: 9594935
tel.: 81 747 74 42

Małgorzata02
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: Małgorzata02 » śr 03 kwie, 2013 21:00

Błagam, nie piszcie, że forum umiera :( Dzięki Wam same z koleżanką wybrałśmy się na Krym dwa lata temu, a w tym jadę połazić po Huculszczyźnie. To istna kopalnia wiedzy na tematy wschodnie. Gdyby nie informacje z tego forum nigdy bym się nie wybrała w tak daleką i samodzielną podróż. Nie mogę niestety zarazić swoich znajomych i bliskich tą pasją aczkolwiek dzięki moim lekturom i notorycznemu gadaniu o wschodzie "pchnęłam" :) dziecko znajomych na studia wschodnie do W-wy. Zaszczepiła się i w wakacje jedzie do Gruzji. Hura! Ja może za rok? :) Co prawda mało pomagam (bo mało wiem :) ale przyznacie, że swój człowiek na profesjonalnym kierunku to nie mała zasługa :) I sorry za zadawanie głupich pytań jak dojechać z Lublina do Kołmyji :) Pozdrawiam cicha, mało aktywna ale gorąca fanka

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: ARTURINGA » pt 05 kwie, 2013 16:20

Forum upada z kilku prostych powodów:
- Dużo osób sensownych odeszło.
- Coraz więcej wszelkiej maści cwaniaków np. "Zrób wypracowanie za mnie" ;-)
- kończy się era prawdziwych podróżników...
- coraz więcej bzdur na forum też jest pisanych i traci ono wartość.
np. a bo mój kolega słyszał ze jego kolega a było to 6 lat temu w...
- Forum jest też zaniedbane technicznie...

no cóż trochę szkoda.

Awatar użytkownika
Parparim
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: Parparim » pt 24 maja, 2013 15:48

Powoli idea dyskusyjnych forów internetowych upada. To taka światowa tendencja i maniera, więc i nasze forum lekko spowolniało, pomimo tego, że relatywnie i tak prężnie działa. Dlatego też zaglądam tu prawie codziennie.

Dzisiaj większość dyskusji przejmuje fejsbuk, który mnie osobiście wcale nie kręci.
...

Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: MorgothV8 » ndz 26 maja, 2013 17:45

A ja to gówno muszę programować (mam na myśli FB) też wogóle nie widzę sensu tego czegoś.
Były Polarnik na Polskiej Stacji Polarnej "Hornsund"
Teraz programista na swoim
Fuji GSW, Pentax 67, Nikon F4, FM2, D3, D3200 FS + cała szklarnia

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » pn 27 maja, 2013 18:50

Ja dużo więcej czasu niż na fejsie, spędzam w kontakcie. Pewnie też dlatego, że tam moi znajomi są bardziej aktywni :wink:

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » pn 27 maja, 2013 22:49

Powoli idea dyskusyjnych forów internetowych upada.
Ja to widze przynajmniej na 10 roznych forach, ze wkrada sie jakis marazm.. Brak czasu, brak chęci, brak pomyslow.. Wogole tez widze po wielu moich znajomych ze wyjezdzaja rzadziej niz np. 5 lat temu a za to bardziej ochoczo inwestuja swoj czas i kase w dobra typu dom, remont, nowe auto... Coraz trudniej zebrac ekipe by wyruszyc gdzies w dal..
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

Awatar użytkownika
nrb
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: nrb » wt 28 maja, 2013 09:50

Co prawda nie wiem jak tu było kiedyś, bo jestem tutaj stosunkowo nowym userem :) Ale moim zdaniem to forum jak na dzisiejsze czasy działa jeszcze całkiem nieźle i wydaje mi się, że śmierć mu nie grozi, bo jest po prostu mega przydatne. Prawie zawsze jak tu wchodzę jest jakiś nowy post :) Żaden fanpage na fb czy jakaś grupa tego nie zastąpi, bo tutaj jest dużo wygodniej coś znaleźć i istnieje jakiś podział na kategorie. Zauważyłem tylko że kilku użytkowników tutaj próbuję pozycjonować strony lub je reklamować w trochę śmieszny sposób :lol: Ja bym dał jakieś ostrzeżenie, no chyba że się dorzucają do tego by to forum działało to się nie wtrącam :wink:

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: ARTURINGA » wt 28 maja, 2013 14:24

FC też ponoć umiera... spada ilość użytkowników w Stanach, Niemczech, Anglii.
Teraz Tweeter jest na topie?

Spada też poziom użytkowników i treści wypowiedzi. Sam z przykrością zauważam, że też czasem wdaję się w bezsensowne dyskusje :-/.

Pojawiło się też wieku "Krzykaczy, Opluwaczy" jak to się nazywa fachowo?
No nic wszytko co dobre ma: Początek -> rozwój -> i koniec.
takie czasy :-)

Awatar użytkownika
Goroh
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Goroh » wt 28 maja, 2013 18:47

Pojawiło się też wieku "Krzykaczy, Opluwaczy" jak to się nazywa fachowo?
zapomniales o zlodziejach:)
chcialem tylko powiedziec ze 2gi miesiac leci a ja na pozew nie moge sie doczekac.
Szanowny Artur twierdzil ze kancelaria w Pekinie zajmuje sie sprawa, a jak mu napisalem na maila ze bede w Pekinie za 3tygodnie i moge odebrac osobiscie u nich to fochy stroi na mailu i mowi ze go mailem nekam. Czekam na pozew, tym razem za nekanie.
Sam z przykrością zauważam, że też czasem wdaję się w bezsensowne dyskusje :-/.
fajnie ze w koncu zauwazyles, ze czasem warto trzymac swoje ego krotko.
serdeczne pozdrowienia dla pana arturinga!
Obrazek

markula
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: markula » śr 29 maja, 2013 21:03

Witam
A ja tam zamiast o złodziejach, opluwaczach czy krzykaczach ( to pojedyńcze przypadki ) wolę napisać że warto zrobić wszystko aby ta strona istniała i aby kontynuowane były wszystkie dotychczasowe wątki.
Rozwijać się będzie wtedy kiedy więcej ludzi dzielić się będzie swoją cenną wiedza i doświadczeniem. Widać ,że tych aktywnych jest trochę mniej :( ,ale czytających
na pewno mnóstwo :roll:
Sama nic nie piszę ,ale czytam wszystko od deski do deski.
Wsród moich znajomych zainteresowanie wyjazdami na wschód jest znikome podobnie też ogólną tematyką wschodnią.Wszyscy planujacy podróż znajdą tu coś dla siebie,a nie wyjezdzajacy ( brak czasu i finansów ) za zainteresowaniem czytają relację z podrózy.

Awatar użytkownika
Parparim
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: Parparim » ndz 02 cze, 2013 10:50

buba pisze: ... bardziej ochoczo inwestuja swoj czas i kase w dobra typu dom, remont, nowe auto... Coraz trudniej zebrac ekipe by wyruszyc gdzies w dal..
Widocznie czują się za bardzo bezpiecznie. Nie zagraża im żadna wojna i na kataklizm też niewielkie perspektywy. Obrastają więc w przedmioty i sadło jak Polska pozawielkomiejska w ruinę.

Trudno jest zebrać ekipę? Ja mam troszku inny problem, za bardzo nie mam czym wyruszyć w tę dal. Wróciłem wczoraj z kolejowej włóczęgi po powiatowym Górnym Śląsku i była to raczej moja ostatnia taka. Od wczoraj za sprawą tamtejszego wojewody zlikwidowane zostało 60% regionalnych połączeń ...
...

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » ndz 02 cze, 2013 16:25

Parparim pisze:Ja mam troszku inny problem, za bardzo nie mam czym wyruszyć w tę dal. Wróciłem wczoraj z kolejowej włóczęgi po powiatowym Górnym Śląsku i była to raczej moja ostatnia taka. Od wczoraj za sprawą tamtejszego wojewody zlikwidowane zostało 60% regionalnych połączeń ..
To prawda. Kiedyś można było nawet wybrać się w podróż kolejową dookoła Polski, po kolejnych likwidacjach to już raczej niemożliwe. Jak na lekarstwo jest też transgranicznych połączeń choćby na Słowację czy Litwę (a często to właśnie pierwszy krok za granicę). Co gorsze, cięcie połączeń kolejowych powli zaczyna się i za naszą wschodnią granicą

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » śr 12 cze, 2013 16:05

Parparim pisze:Ja mam troszku inny problem, za bardzo nie mam czym wyruszyć w tę dal. Wróciłem wczoraj z kolejowej włóczęgi po powiatowym Górnym Śląsku i była to raczej moja ostatnia taka. Od wczoraj za sprawą tamtejszego wojewody zlikwidowane zostało 60% regionalnych połączeń ...
To jest swieta prawda co piszesz... Totalny upadek polaczen kolejowych i autobusowych. Do wielu miejscowosci nie ma wogole zadnej komunikacji lokalnej.. A w weekendy lub wakacje to juz totalna porazka, wiekszosc PKSow opatrzona jest symbolami S i F... Ludzie w Polsce coraz mniej chetnie zabieraja na stopa (przynajmniej takich odrazajacych turystow jak ja i toperz ;) ). To samo sie tyczy tanich noclegow typu PTSMy, kempingi, chatki czy zwykle kwatery, bez cudow i dziesieciogwiazdkowych standardow.. Tez znikaja jak sen...
A tymczasem wiekszosc dziwnych ludzi sie cieszy ze niby w Polsce jest coraz fajniej bo mamy nowe chodniczki i coraz wiecej marketow....

Coz pozostaje namiot, skodusia, rower i wlasne nogi...

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS » czw 13 cze, 2013 12:04

Skoro jest dyskusja na temat forum znaczy że ono nie umiera :)
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Basia Z.
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: Basia Z. » pn 17 cze, 2013 14:35

buba pisze:
Powoli idea dyskusyjnych forów internetowych upada.
Ja to widze przynajmniej na 10 roznych forach, ze wkrada sie jakis marazm.. Brak czasu, brak chęci, brak pomyslow.. Wogole tez widze po wielu moich znajomych ze wyjezdzaja rzadziej niz np. 5 lat temu a za to bardziej ochoczo inwestuja swoj czas i kase w dobra typu dom, remont, nowe auto... Coraz trudniej zebrac ekipe by wyruszyc gdzies w dal..
Buba, to że ludzie nie pisują o tym na forach to nie znaczy, że tego nie robią.
Ja jeżdżę cały czas a mam więcej lat niż Twoja Mama.
Tylko nie chce mi się już tego wszystkiego opisywać, skoro i tak mało kto czyta.
No i niestety niestety mam mało pieniędzy więc niestety sporo czasu muszę przeznaczyć również na ich zarabianie, pracując komercyjnie w podróżach (jako pilot, przewodnik itd.)
Ale takie jest życie.

Sprawa druga - nie mam samochodu, więc albo muszę liczyć na życzliwych znajomych albo na te nieszczęsne połączenia publiczne, które są coraz bardziej tragiczne.

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » wt 18 cze, 2013 21:14

Basia Z. pisze: Buba, to że ludzie nie pisują o tym na forach to nie znaczy, że tego nie robią.
Ten wniosek wyciagnelam glownie nie z forow ale z obserwacji moich znajomych :(
Zapewne masz racje ze nie jest to grupa reprezentatywna dla polskiej turystyki i mam nadzieje ze inni jezdza tyle co dawniej albo jeszcze wiecej :-)
Basia Z. pisze: a mam więcej lat niż Twoja Mama.
oj nie sądze!!! przypuszczam ze moja mama jest przynajmniej z dziesiatke od ciebie starsza!
Basia Z. pisze: Tylko nie chce mi się już tego wszystkiego opisywać, skoro i tak mało kto czyta.
Ja zawsze chetnie czytam relacje a twoje to juz w szczegolnosci!

Basia Z. pisze:No i niestety niestety mam mało pieniędzy więc niestety sporo czasu muszę przeznaczyć również na ich zarabianie,

(...)

te nieszczęsne połączenia publiczne, które są coraz bardziej tragiczne.
Z tymi dwoma powaznymi problemami chyba niestety kazdy musi sie borykac..
Posiadanie auta wiele wyjazdow ułatwia ale to juz nie ten sam klimat co podroze pociagiem... Ja jakos tak mam ze wole pociag..

Bebej
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: Bebej » pn 23 wrz, 2013 21:22

Czy forum umiera? Nie wiem, oby nie. Ale od piątku miałem problem ze stroną. Wyświetlała się poprawnie, a po kilku sekundach wysyłało mnie gdzieś w świat. Przyznam się że, trochę się zmartwiłem, bo forum jest dla mnie arcyciekawe :)
Czy mieliście jakieś przejściowe kłopoty, czy też ja?

laczek
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: laczek » wt 24 wrz, 2013 08:04

U mnie strona działała normalnie .

Awatar użytkownika
Bilet Ś-krzyski
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Bilet Ś-krzyski » ndz 01 gru, 2013 17:15

Strona umiera?
Nie wydaje mnie sie :)
Przykład, że tak nie jest - dział o relacjach z podróży. Jak dla mnie - kopalnia wiedzy o Transsibie.

Bebej
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: Bebej » sob 11 paź, 2014 03:10

Co się stało? przez pewien czas ( kilka dni) strona nie była dostępna w Szkocji.

Szulik
Administrator

Post autor: Szulik » sob 11 paź, 2014 09:55

Bebej pisze:Co się stało? przez pewien czas ( kilka dni) strona nie była dostępna w Szkocji.
Na początku października strona faktycznie miała kilka dłuższych przerw, natomiast forum działało normalnie.
Przerwy w działaniu strony były spowodowane prostym błędem skryptu, zaś ja byłem wtedy na urlopie bez dostępu do komputera dlatego nie miałem jak usunąć błędu.

Daj znać czy z forum też miałeś problemy?

kubanek
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: kubanek » sob 11 paź, 2014 12:22

Problemy były i ze stroną i z forum, parę dni temu. Ale teraz jest wszystko ok, to nie jest raczej kwestia lokalizacji IP.

Bebej
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: Bebej » ndz 12 paź, 2014 16:18

Problem był i z forum, jak i ze stroną. Ale, skoro to piszę :) jest po kłopocie. I dobrze. Bo lubię :)
Jestem tu częstym gościem.

ODPOWIEDZ