Rosyjskie Morze Czarne - co zobaczyć?

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
djds
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Rosyjskie Morze Czarne - co zobaczyć?

Post autor: djds »

Witam!

Wybieram sie w lipcu na południe Rosji - wybrzeże Morza Czarnego. Problem polega na tym, że nie wiem za bardzo co ciekawego można tam zobaczyc (oprócz głownych miast-kurortów, oczywiście). Mam na myśli jakies atrakcyjne miejsca, zabytki, miejsca historycznie ważne i inne tego typu. Może ktoś jest w stanie mi pomóc? Przeglądałem dwa przewodniki (ogólne, po Rosji) i jeśli chodzi o ten rejon, jest bardzo mało jakichkolwiek informacji. Z góry dziękuję.
Poszukuję forumowiczów ze Śląska w celu stworzenia regionalnego oddziału forum
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Re: Rosyjskie Morze Czarne - co zobaczyć?

Post autor: pietia »

Myślę, że na pewno warto zobaczyć olimpijskie obiekty w Soczi. Stamtąd nie tak daleko jest już do przedgórza Kaukazu, więc może warto połączyć jedno z drugim, i wybrać się np. do Piatigorska Minerlanych Wód czy Jessentuk.
Poza tym rosyjskie wybrzeże Morza Czarnego ostatnio nieco się (de facto) powiększyło :wink:
djds
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

No tak, powiększyło się :) Jednak Krym to Krym ;) Czyli sugerujesz, że zbyt dużo do zobaczenia tam nie ma? Co z innymi większymi kurortami i ich okolicą? Co z Krasnodarem? W Noworosyjsku powiedzmy baza marynarki, słyszałem jeszcze gdzieś o jakiś wodospadach i kurhanach, ale autentycznie nie mogę znaleźć w miare dokładnych informacji.
pietia
Kanclerz
Kanclerz

djds pisze:Czyli sugerujesz, że zbyt dużo do zobaczenia tam nie ma?
Tego absolutnie nie sugeruję, ciekawych miejsc jest tam na pewno sporo, choć sam też nie o wszytskich wiem. Czarnomorskie wybrzeże Rosji jest zresztą dłuższe niż to rymskie, samo Soczi rozciąga się na długości ponad 100 km.
Szulik
Administrator

Post autor: Szulik »

pietia pisze:Czarnomorskie wybrzeże Rosji jest zresztą dłuższe niż to rymskie, samo Soczi rozciąga się na długości ponad 100 km.
Tu małe sprostowanie: Wybrzeże czarnomorskie Krymu jest dłuższe od tego w kontynentalnej części Rosji. Różnica ponad 200km. Chyba, że wliczamy Abchazję do Rosji to wtedy jest podobnie.
pietia
Kanclerz
Kanclerz

To fakt, ale miałem na myśli południowe wybrzeże Krymu, czyli to najbardziej atrakcyjne turystycznie
djds
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

W dalszym ciągu nie wiem co mogę zobaczyć w czysto rosyjskiej części wybrzeża Morza Czarnego. Jakieś konretne miejsca, panowie? Może ktoś był i jest w stanie cos doradzić?
ODPOWIEDZ