Kilka miejsc w Tbilisi opisane w ksiazce "Pestki winogron.."

Wszystko co związane z podróżami po Kaukazie
Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba »

Ostatnio czytam sobie ksiazke "Pestki winogron i trzy jabłka"- reportaze z Gruzji i Armenii i zaciekawily mnie dwie informacje tam zawarte.

- ze w Tbilisi kolo lotniska zostal niedawno zbudowany nowy dworzec kolejowy, z ktorego odjezdzaja pierwsze pociagi do centrum o 4 rano, jada 40 minut. Gdzie to?? :shock: To prawda ze jest tam gdzies dworzec? A ja durna jezdze z lotniska taksowka... :evil:

- ze kolo dworca glownego w Tbilisi (kolejowego) jest jakis hotelik w ktorym nocuja m.in. "podstarzale prostytutki". Brzmi jak miejsce niedrogie i ze specyficznym klimatem ktory warto poznac. Ktos moze ma przypuszczenia o jaki hotel moglo chodzic?
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/
Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kwiatkowski11 »

buba@

"...w Tbilisi kolo lotniska zostal niedawno zbudowany nowy dworzec kolejowy, z ktorego odjezdzaja pierwsze pociagi do centrum o 4 rano, jada 40 minut. Gdzie to?? :shock: To prawda ze jest tam gdzies dworzec? A ja durna jezdze z lotniska taksowka...

Stojac tylem do terminalu kieruj sie po skosie "kier. godz. 11" , to jest jakies 200-250m na druga strone placu. Ztego co pamietam to wczesnym rankiem nie bylo zadnego pociagu i czekalismy do 7.00 na autobus, lub jak ktos chcial placic drozej to bral taxi.Sama jazda tym autobusem to hard core, scisk, gwar i ekstremalne zapachy! :wink:
Если сникнет парус,Мы ударим веслами...
Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba »

Kwiatkowski11 pisze:buba@

"...w Tbilisi kolo lotniska zostal niedawno zbudowany nowy dworzec kolejowy, z ktorego odjezdzaja pierwsze pociagi do centrum o 4 rano, jada 40 minut. Gdzie to?? :shock: To prawda ze jest tam gdzies dworzec? A ja durna jezdze z lotniska taksowka...

Stojac tylem do terminalu kieruj sie po skosie "kier. godz. 11" , to jest jakies 200-250m na druga strone placu. Ztego co pamietam to wczesnym rankiem nie bylo zadnego pociagu i czekalismy do 7.00 na autobus, lub jak ktos chcial placic drozej to bral taxi.Sama jazda tym autobusem to hard core, scisk, gwar i ekstremalne zapachy! :wink:
mam nadzieje ze pociag jest rownie ekstremalny! :lol: choc jak nie ma rano to i tak nie ma znaczenia...
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/
mklimek
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: mklimek »

Jest dworzec kolejowy - dokładnie w miejscu które opisał Kwiatkowski11.
Bryła dworca przeszklona i mocno nowoczesna - co ciekawe w ciągu doby odjezdzaja stąd 2 pociągi do miasta 8.45 rano i 18.05 - dworzec nowoczesny, ale pociągi to najprawdziwsze elektriczki - specjalnie czekalem do 8.45 zeby odjechac z lotniska pociągiem :-). Jak przyszedłem na dworzec kolo 7 rano to cieć specjalnie dla mnie ręcznie otworzył drzwi suwane (zaczynaja działac na 15 min przed odjazdem pociągu) i pozwolił rozłożyc się na karimacie i czekać na pociąg. Koszt przejazdu na Dworzec Główny to 0,5 lari.
mklimek
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: mklimek »

A tak w ogóle polecam stronkę:
www.toandfromtheairport.com
Są tu opisane sposoby na dojazd do miast z większości lotnisk na świecie.
shea123
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: shea123 »

To co pisze mklimek to prawda. Też miałam ochotę jechać. Dworzec bardzo ładny, aczkolwiek jak się pojawiliśmy rano to strażnik zapytał nas czego tu chcemy... Czekaliśmy do 8:45 i jechaliśmy tą elektriczką, strasznie wolno jedzie :) Płaci się w pociągu.
ODPOWIEDZ