Wina Krymskie - dostępność poza Krymem?

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
qyon
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: qyon »

Witam,
po dłuższej przerwie (na forum) i kilku latach nie odwiedzania naszych sąsiadów, postanowiłem wraz z przyjacielem udać się na wyprawę do Czarnobyla.
Będzie to moja 4 wizyta w Kijowie oraz 2 w Lwowie. Niestety z wiadomego powodu nie będę miał okazji wybrać się na Krym, w związku z tym chciałem spytać szanowne grono forumowiczów czy poza Krymem (Lwów, Kijów) można dostać ichsze wina?

pozdrawiam!
Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok »

Wczoraj patrzyłem na wina w sklepie naprzeciwko mojego domu (sieci Wopak) i okazało się że jest sporo win które podobno są zrobione na Krymie :shock: Jednakże nie jestem pewien czy to są rzeczywiście wina krymskie...
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua
djds
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Post autor: djds »

Mam ten sam dylemat. Od kiedy zlikwidowali we Lwowie firmowy sklep Massandry, jest straszna posucha. W tej chwili większość win opatrzonych napisami Inkerman lub Oreanda, pochodzi niestety z Chersonia. We Lwowie rozmawiałem ze sprzedawcą w sklepie winiarskim "Polana" (ul. Siczowych Strzelców, na rogu idąc od strony Prospektu Swobody) i dowiedziałem się, że można zapomnieć w tej chwili o oryginalnych krymskich wyrobach na Ukrainie. Ubolewam tym bardziej, że massandryjskie muskaty śnią mi się po nocach. W lutym takiego muskacika dostałem jeszcze w Tawrii W w Odessie, pod Puzatą Chatą na Deribasowskiej. W zeszłym tygodniu na półce były już jakieś szampany z ciemnej dupy :(
Poszukuję forumowiczów ze Śląska w celu stworzenia regionalnego oddziału forum
Gab001
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Gab001 »

Dostałem niedawno od jednego z ukraińskich kierowców z mojej firmy butelkę wina Saprawi (rocznik 2011, butelkowane w roku bieżacym), z wytwórni VillaKrim. Zarzeka się, że pochodzi ono z Krymu i tam je zakupił latem tego roku, goszcząc u rodziny (faktycznie, człowiek ten do dnia dzisiejszego jeździ samochodem na krymskiej rejestracji). Na butelce ukraińska banderola. Zatem jeśli to prawda, jest to jakiś sposób na zdobycie oryginalnego krymskiego wina via Ukraina.
DobryDuch
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: DobryDuch »

Koktebel - nikt nie wymienił. Muskat, kriplene - dokładnie miałem szczęście próbować. Po czym kupiłem dwie butelki na zapas. Jeszcze dobrze pamiętam Stary Młyn, lecz nie wiem czy krymskie.
ODPOWIEDZ