Busy na Ukrainie, bus.com.ua

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
DobryDuch
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: DobryDuch »

Chcę się poruszać na trasie z Sołotwina do Diłove/Rachów i stąd do Użhorodu. Wyszukałem na stronie bus.com.ua godziny połączeń. Wcześniej nie korzystałem z tej strony. Dlatego chciałem jakoś sprawdzić czy te wyniki wyszukiwań pokrywają się z realem. W tym celu wyszukałem połączenia na trasie Szegini-Lwów i tutaj nie ma prawie żadnych połączeń lub strona pokazuje z przesiadkami. Wiadomo z a doświadczenia, że z Szegini idą busy co jakieś 30-40min.
No więc pytanie jak traktować wyniki wyszukiwań ze strony bus.com.ua? Czy pokazuje ona tylko jakąś pulę przewoźników, a większość jeździ poza namierzeniem ich w internecie? Ciekawy na tej stronie jest też parametr prawdopodobieństwa, że kurs się odbędzie - w procentach. Nie wiem czy w ogóle ufać tej stronie.
Jeśli ktoś tamtędy jeździł marszrutkami, to może napisze z doświadczenia czy jest sens sugerować się rozkładem jazdy z netu, czy tam na miejscu znajdę tabliczki z rozkładem, czy busy jeżdżą często - przez cały dzień...

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok »

Tak ogólnie to nie wszystkie busy, które jeżdżą są dostępne na tej stronie bus.com.ua - jest tam tylko cześć. Poza tym wyszukiwarka działa w większości tylko dla dużych miast.
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

Rad1234
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Rad1234 »

Jest jeszcze stronka z rozkładem jazdy autobusów na Wołyniu. Moim zdaniem bardzo dobra. http://www.vopas.com.ua/index.php.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

Tylko, że Sołotwyno, Rachów i Użhorod to nie Wołyń :)
Co do bus.com.ua, to faktycznie nie wszytskie dworce autobusowe są tam uwzględnione. Przy każdym z wyszukanych połączeń widnieje stopień jego wiarygodności. Jeśli wynosi on 100%, to raczej można założyć, że kurs ten się odbędzie. Jeśli jest to mniej niż 50%, to jest to zapewne kurs-widmo - oficjalnie istniejący w rozkładzie, ale wykonywany sporadycznie lub wcale.

mentalist
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: mentalist »

Widzę wątek całkiem świeży i pokrewny do tego o co chciałbym zapytać, więc działam.

Jak wygląda aktualna sytuacja na granicy z Ukrainą?

- czy czas oczekiwania na odprawę (graniczną i celną) w drodze powrotnej do kraju jest dłuższy niż zwykle?

- jak okoliczność Euro, szczytu NATO oraz ŚDM wpływa na charakter kontroli celnej - czy jest skrupulatniejsza niż zwykle?

- czy występuje różnica w sposobie kontroli autokaru polskiego, bądź ukraińskiego przewoźnika? - spotkałem się w internecie, być może na tym forum z taką wzmianką?

Wszystkie zapytania dot. przejścia w Hrebennem.

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kshyhu »

Odpowiadam tu: viewtopic.php?f=13&t=7602&start=660
ponieważ w ten sposób wprowadza się niepotrzebny bałagan.
"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny".

ODPOWIEDZ