kolejki na przejściach

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

kolejki na przejściach

Post autor: Simon » wt 05 lip, 2016 00:40

sprat pisze:dzięki! ciekawe czy da sie od razu powrotne kupić - nie pytales przypadkiem? :D
nie pytalem, ale mysle, zeby sie dalo :) inna sprawa, ze w Przemyslu pociag jest o 4 rano, jest jeden dziennie (na abarot chyba o polnocy ze Lwowa), wiec troche niefajna godzina

a wracajac do tematu kolejkowego: polskie kamery na granica.gov.pl jakos przestaly dzialac, u mnie sie pokazuje blad 404 [mowa o tych z Kroscienka, Medyki i Korczowej] - jeszcze przedwczoraj wszystko bylo normalnie, tzn. funkcjonowaly

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

kolejki na przejściach

Post autor: gorodok » wt 05 lip, 2016 07:47

Dobre wiadomości - stanem na dzisiejszy ranek zablokowane pozostaje tylko Korczowa. Reszta przejść podobno już są przejezdne.
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

marcin-
Nadworny Radca
Nadworny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: marcin- » wt 05 lip, 2016 07:56

Witam Forumowiczów!

Szukałem informacji o rozmowach z Ukr do PL (Life a właściwie już Lifecell podwyższył na komórki) i trafiłem do tego tematu.
Dorzucę swoje 2 grosze.

Mi osobiście nie jest żal tych ludzi, bo przez nich czekam jak idiota z dzieckiem w wielogodzinnych kolejkach. Kilka razy widziałem w necie liczbę 70% - tyle jest osób jeżdżących na zasadach MRG. Przekraczać granicę co 5 dni? CHORY PRZEPIS. Czytałem, że rekordzista Polak jest bezrobotny (wszystko przepisane na żonę) ale ma bodajże 1500 aut na spółę z Ukraińcami... Cwaniaczków wszędzie jest pełno.
Z drugiej strony rozumiem Ukraińców i każdy ma prawo tak wykorzystywać prawo jak mu się podoba. Jakoś nie chce mi się jednak wierzyć, że każdy ma tylko 40 fajek i litr wódki ;) ale to tylko moje zdanie.
Zgadzam się z mentalistą, że każda praca powinna dawać godne życie, teraz jestem w Łucku i za głowę się łapię widząc kolejne podwyżki cen (rok mnie nie było).

W skrócie: powinny być dwie kolejki - jedna dla MRG, druga dla całej reszty. Dyskryminacja?? Hell no! A teraz co jest? Podział na szlachtę z Unii i resztę. Było by sprawiedliwiej, takie moje zdanie.

Wjechałem na Ukrainę 2 lipca o ok. 13tej nie zdając sobie sprawy ani ze strajku celników, ani z końcówki MGR. No i zdziwko na granicy w Dorohusku. Jak zwykle pojechałem lewym pasem omijając kolejkę, jak zwykle podjechałem do polskiego pogranicznika, jak zwykle się prosiłem o przepuszczenie z dzieckiem i jak zwykle odpowiedź odmowna ;) Zdesperowany (do granicy już jechałem 500 km) podszedłem do jakiegoś samochodu ukraińskiego z przodu kolejki (rejestracja wołyńska AC) i wypaliłem do gościa który był z żoną czy chce zarobić, bo jadę z dzieckiem od 6 rano i nie chcę stać jeszcze pół dnia). Wpuścił mnie i nie wziął kasy żartując "a czy wyglądam na potrzebującego" ;) Razem przejazd zajął ok.2,5h tak bym stał pewnie 2-3x dłużej. Polacy długo odprawiali, byłem drugi w kolejce UE (+ 2 auta z przodu), a trwało to z pół godziny. A Ukraińcy naprawdę szybko, nawet bagażnika nie otworzyłem pierwszy raz i nie pytali dokąd jadę, po co itd.
Pozdr.

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: arko » wt 05 lip, 2016 08:23

Sytuacja staje się normalna ...

Вночі на 5 липня вдалося розблокувати пункти пропуску «Шегині» та «Рава-Руська»
на польсько-українському кордон на Львівщині протестувальники розблокували.

więcej http://zaxid.net/news/showNews.do?na_uk ... Id=1396712

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: Kshyhu » wt 05 lip, 2016 10:00

mentalist pisze: Wiem, że off top to w innym dziale, tylko no, co masz do przemytników? Ci ludzie wybrali taki a nie inny sposób na życie. I często są to osoby, które dzięki temu funkcjonują. Nie wszyscy są na tyle bystrzy, by zgromadzić kapitał i na tyle umiejętnie nim obrócić, by już nie "okradać" Naszego pięknego państwa. Celowo słowo "okradać" ujmuję w cudzysłów, bo nie wiem jakim innym słowem określić to, co robi rząd z milionami Polaków. Nie wiem, być może piastujesz jakieś państwowe stanowisko urzędnicze i masz inny pogląd na tę sprawę (chętnie się zapoznam). Nie szukam też zwady, tylko staram się poznać Twój punkt widzenia. Gdyby w Polsce produkty, będące głównym przedmiotem przemytu,tj alkohol, papierosy i paliwo były dostosowane cenowo do zarobków nie byłoby sytuacji, w której szara strefa byłaby wspierana. Ponadto nie dam sobie wmówić, że jeżeli ktoś ma mało pieniędzy to powinien o tym pomyśleć w przeszłości. Każdy, k#rwa każdy w tym kraju, kto wykonuje jakąkolwiek pracę: kasjer, pracownik fizyczny, etc powinien mieć pensję, pozwalającą utrzymywać się na godziwych warunkach. Zgadzam się, że jeżeli ktoś chce więcej, to powinien już na to zapracować, ale nie każdy jest obrotny, co nie oznacza, że każdemu powinno być odebrane życie. Pewnie powiesz, że no ale jest tak a nie inaczej - życie. Ludzie kombinują i przemycają i to też jest życie. :)
Simon pisze:a ja nie uwazam w ogole, zeby tzw. "mrowkowanie" bylo przemytem. Przenosisz bezclowe ilosci... zupelnie legalnie [a to, ze czesto, to co z tego]. Tak samo jak przenoszenie czegos, na co w zasadzie w ogole nie ma cla. Wg mnie przemyt jest wtedy, kiedy przenosisz ilosc, ktora jest oclona, nie placac akcyzy i/lub cla (co powinienes wtedy zrobic)

W kazdym razie ja bym nie nazwal przemytnikiem kogos, kto jezdzi na zakupy na UA
Koledzy,
nie chodzi mi o to, że mam coś bezpośrednio do tych ludzi, nie uważam też, żeby za to, co robią, należało od razu karać (dopóki przewożą dozwolone ilości są czyści, chociaż dobrze wszyscy wiemy, że większość z nich nie wozi po paczce fajek i flaszce wódki, bo chyba tyle mogą wziąć ze sobą mieszkańcy strefy nadgranicznej).
Wątpliwości budzi u mnie fakt wypaczenia narzędzia, które zostało wprowadzone w zupełnie innym celu (bo przecież nie po to, żeby Ukraińcom ułatwić wwożenie towarów akcyzowych do RP). Złość (a nawet wściekłość) budzi u mnie fakt stania godzinami w kolejce na przejściu, przy jednoczesnym oglądaniu mafii kolejkowej ze słonecznikiem w zębach, śmiejącej się w twarz głupiemu polaczkowi, który stoi i jeszcze postoi. Bo przecież oni wybrali taki sposób na życie i jak to określiliście "funkcjonowanie" i są do tego upoważnieni. Gdyby granica i "system kolejkowy" funkcjonowały sprawnie i tak, jak powinny funkcjonować, nie miałbym nic przeciwko "mrówkom". No, może kłułyby mnie w oczy te czarno-czerwone flagi za szybami, ale jakoś bym to przełknął. A tak... burzy się we mnie krew. Tylko tyle.
"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny".

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

kolejki na przejściach

Post autor: sprat » wt 05 lip, 2016 10:33

Simon pisze:
sprat pisze:dzięki! ciekawe czy da sie od razu powrotne kupić - nie pytales przypadkiem? :D
nie pytalem, ale mysle, zeby sie dalo :) inna sprawa, ze w Przemyslu pociag jest o 4 rano, jest jeden dziennie (na abarot chyba o polnocy ze Lwowa), wiec troche niefajna godzina

a wracajac do tematu kolejkowego: polskie kamery na granica.gov.pl jakos przestaly dzialac, u mnie sie pokazuje blad 404 [mowa o tych z Kroscienka, Medyki i Korczowej] - jeszcze przedwczoraj wszystko bylo normalnie, tzn. funkcjonowaly
Ok dzis kupilem bilet na pociag powrotny zde lwowa do przemysla - start 22:59 meta 3 rano :) cena 40 pln + koszty kuszetki kolejne 40).

DO Lwowa juz nie bylo biletow.
Kshyhu pisze:
mentalist pisze: Wiem, że off top to w innym dziale, tylko no, co masz do przemytników? Ci ludzie wybrali taki a nie inny sposób na życie. I często są to osoby, które dzięki temu funkcjonują. Nie wszyscy są na tyle bystrzy, by zgromadzić kapitał i na tyle umiejętnie nim obrócić, by już nie "okradać" Naszego pięknego państwa. Celowo słowo "okradać" ujmuję w cudzysłów, bo nie wiem jakim innym słowem określić to, co robi rząd z milionami Polaków. Nie wiem, być może piastujesz jakieś państwowe stanowisko urzędnicze i masz inny pogląd na tę sprawę (chętnie się zapoznam). Nie szukam też zwady, tylko staram się poznać Twój punkt widzenia. Gdyby w Polsce produkty, będące głównym przedmiotem przemytu,tj alkohol, papierosy i paliwo były dostosowane cenowo do zarobków nie byłoby sytuacji, w której szara strefa byłaby wspierana. Ponadto nie dam sobie wmówić, że jeżeli ktoś ma mało pieniędzy to powinien o tym pomyśleć w przeszłości. Każdy, k#rwa każdy w tym kraju, kto wykonuje jakąkolwiek pracę: kasjer, pracownik fizyczny, etc powinien mieć pensję, pozwalającą utrzymywać się na godziwych warunkach. Zgadzam się, że jeżeli ktoś chce więcej, to powinien już na to zapracować, ale nie każdy jest obrotny, co nie oznacza, że każdemu powinno być odebrane życie. Pewnie powiesz, że no ale jest tak a nie inaczej - życie. Ludzie kombinują i przemycają i to też jest życie. :)
Simon pisze:a ja nie uwazam w ogole, zeby tzw. "mrowkowanie" bylo przemytem. Przenosisz bezclowe ilosci... zupelnie legalnie [a to, ze czesto, to co z tego]. Tak samo jak przenoszenie czegos, na co w zasadzie w ogole nie ma cla. Wg mnie przemyt jest wtedy, kiedy przenosisz ilosc, ktora jest oclona, nie placac akcyzy i/lub cla (co powinienes wtedy zrobic)

W kazdym razie ja bym nie nazwal przemytnikiem kogos, kto jezdzi na zakupy na UA
No, może kłułyby mnie w oczy te czarno-czerwone flagi za szybami, ale jakoś bym to przełknął.
Mysle, ze wiekszosc z nich nie ma nawet swiadomosci ze UPA zwalczala Polakow. Ot - wieszaja bo taka moda, jak za przeproszeniem choinke Wunder Bauma

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: arko » wt 05 lip, 2016 11:09

Ukraińskie służby dzisiaj odblokowały przejścia graniczne z Polską wszystko wraca do "normalności".

Таким чином, всі пункти пропуску на кордоні з Польщею працюють в штатному режимі, зазначили у ДПСУ.

http://espreso.tv/news/2016/07/05/punkt ... zblokuvaly

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

kolejki na przejściach

Post autor: gorodok » wt 05 lip, 2016 20:43

Okazuje się, że "tranzyterzy" jednak w pewnym sensie domogli się swego - będą nadal robić kolejki na granicy. Po odprawie po stronie ukraińskiej - strona polska będzie ich zawracała informując o zawieszeniu MRG....
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

pietia
Kanclerz
Kanclerz

kolejki na przejściach

Post autor: pietia » wt 05 lip, 2016 21:19

W sumie jest to dla nich jakieś wyjście. Granicę ukraińską formalnie przekroczą, odpowiednie pieczątki będą, więc samochód na polskich blachach raz na 5 dni opuści terytorium Ukrainy. A że faktycznie będzie to tylko wyjazd do ziemi niczyjej, to już insza inszość

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: Kshyhu » śr 06 lip, 2016 08:32

Czy aby na pewno? Ukraińcy nie biją pieczątek w paszporcie swoim obywatelom, tak samo, jak Polacy nie wbijają nam. Powinno się dawać ostrzeżenia za pierwszym razem, a za kolejnym karać za próbę przekroczenia granicy bez wymaganych dokumentów i finito. Z drugiej zaś strony, jeśli nasi będą w sposób sprawny zawracali to towarzystwo, to nie powinno się znacznie korkować, wszak najgorszy zator "na powrocie" tworzył się po polskiej stronie.
Wcale nie zdziwiłbym się, gdyby Ukraińcy nawet nie pchali się na polskie przejście, a od razu zawracali na swoją stronę.

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: arko » śr 06 lip, 2016 08:52

To już w poniedziałek wieczorem było wiadomo że,tak będzie...

Згідно із законом що п'ять днів вони змушені перетинати кордон.
Інакше – їх штрафують. Митники пояснюють – це питання з польськими колегами вдалося владнати.
На період обмежень українська сторона їх оформлюватиме, а поляки просто повертатимуть назад.

"Службовцями прикордонної варти польської сторони будуть інформувати про те,
що тимчасово призупинена угода і будуть повертати назад в Україну.
Без будь-яких штрафів і будь-яких санкцій",
- коментує заступник начальника митного поста "Шегині" Тетяна Оманчуковська
http://expres.ua/news/2016/07/04/192457 ... y-nomeramy

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: Kshyhu » śr 06 lip, 2016 09:05

Przede wszystkim nie powinno być możliwości rejestrowania pojazdu nawet jako współwłaściciel w przypadku braku meldunku/pobytu czasowego obcokrajowca w Polsce. Rozwiązałoby to szereg tego typu problemów. A tak - jak był bałagan, tak jest.

I jeszcze jedna sprawa, która nie była poruszona wcześniej - wielu z Was pisze, że dopóki przenoszą dozwolone ilości 5x dziennie przez granicę, to są w porządku i to taki sposób na życie. Polecam pogrzebać w przepisach i sprawdzić, czy taki towar może być legalnie "upłynniony" na terytorium RP. Otóż nie, więc jeśli nawet nie na granicy popełniają wykroczenie (przy dużych ilościach pewnie nawet przestępstwo), to robią to później, np. na rynku. A temat sprawnego funkcjonowania granicy - to temat-rzeka.

apollo12
Nadworny Radca
Nadworny Radca
Kontakt:

kolejki na przejściach

Post autor: apollo12 » czw 07 lip, 2016 06:24

przecież ten problem samochodów na polskich numerach powinni rozwiązać sami Ukraińcy
no ale zaraz się znajdzie wytłumaczenie ze wojna i są pilniejsze sprawy

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

kolejki na przejściach

Post autor: gorodok » czw 07 lip, 2016 07:08

apollo12 pisze:przecież ten problem samochodów na polskich numerach powinni rozwiązać sami Ukraińcy
no ale zaraz się znajdzie wytłumaczenie ze wojna i są pilniejsze sprawy
Podejrzewam, że już dawno by ten problem rozwiązali gdyby chcieli ale prawdopodobnie ktoś jest zainteresowany w tym...
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

kolejki na przejściach

Post autor: sprat » czw 07 lip, 2016 09:08

Kshyhu pisze:Polecam pogrzebać w przepisach i sprawdzić, czy taki towar może być legalnie "upłynniony" na terytorium RP. Otóż nie, więc jeśli nawet nie na granicy popełniają wykroczenie (przy dużych ilościach pewnie nawet przestępstwo), to robią to później, np. na rynku. A temat sprawnego funkcjonowania granicy - to temat-rzeka.
Tylko widzisz, celnik na granicy tego nie wylapie. A "mrówka" możpowiedzieć, że normę wypalił lub wlał w siebie. Kto mu zabroni! De facto, w momencie przekraczania kordonu przestepstwa nie popelnia.
niby są lotne brygady SC krążące po kraju ale jaka ich skuteczność (zreszta sam wiesz, jestes z Lublina wiec pojecie "targ pod Nova na PKS" pewnie nie jest Ci obce :D ) to juz niewiadomo.

Jak tam na pieszym kolejka? Ide w sobote rano :)

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: Kshyhu » czw 07 lip, 2016 09:34

Sprat,
pewnie, że nie jest mi obce :D Ty chyba też z Lublina?

Widzisz, ja nie patrzę na to od strony legalności przewożenia przez granicę dozwolonych ilości towarów akcyzowych, bo przecież nikt nikomu nie zabroni czysto hipotetycznego obalenia trzech flaszek dziennie i wypalenia 3 paczek fajek ;) Ja tu piję do tych, którzy piszą, że ci ludzie w 100% z literą prawa zarabiają na życie, nie okradając RP, bo przecież przewożą zwolnione z opłat celnych ilości. Otóż nie robią tego w 100% zgodnie z prawem, tyle, że nie łamią go bezpośrednio na granicy, a już na terenie Polski.

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

kolejki na przejściach

Post autor: sprat » czw 07 lip, 2016 09:53

Jestem z Zamoscia ale mieszkam w Lublinie :D
Nie no masz 100% racji, tylko sama granica tego nie rozwiaze i w tym problem.

grzegorz303
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

kolejki na przejściach

Post autor: grzegorz303 » pt 08 lip, 2016 09:22

Cześć wszystkim. Zarejestrowałem się dawno i czytam formu, ale odzywam się chyba po raz drugi...

Mam za 10 dni jechać i obserwując informacje o strajku polskich służb zastanawiam się, jak to będzie. Ostatnio przekraczałem granicę w Budomierzu-lekko, łatwo i przyjemnie-15 min. Wracając 1 godz. Znalazłem apkę pt" Granica" gdzie pokazują czas do przekroczenia granicy. Ktoś to może weryfikował?
...ozdrawiam-Grzegorz

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

kolejki na przejściach

Post autor: gorodok » pt 08 lip, 2016 10:09

grzegorz303 pisze:Mam za 10 dni jechać i obserwując informacje o strajku polskich służb zastanawiam się, jak to będzie.
Mały Ruch Graniczny na ten miesiąc jest zawieszony więc najprawdopodobniej na granicy za 10 dni będzie luz.
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

Gab001
Radca Stanu
Radca Stanu

kolejki na przejściach

Post autor: Gab001 » ndz 10 lip, 2016 12:27

Ktoś ma doświadczenia bądź sprawdzone informacje z ostatnich dni? Przekraczam granicę w nocy z poniedziałku na wtorek w Medyce bądź Korczowej, zależy mi by nie później niż o 9-tej (ichniego czasu) być we Lwowie Wiem, że to nieco wróżenie z fusów, bo dziś to, jutro może zupełnie inaczej, ale może ktoś wleje mi nieco nadzieji w serce? ;)

grzegorz303
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

kolejki na przejściach

Post autor: grzegorz303 » ndz 10 lip, 2016 14:59

Ja ściągnąłem na smartfona aplikację "Granica". Pokazuje odległość do poszczególnych przejść i czas oczekiwania. Postaram się sprawdzić to jak będę jechał.Moze Ci to pomoże.
...ozdrawiam-Grzegorz

Rad1234
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

kolejki na przejściach

Post autor: Rad1234 » pn 11 lip, 2016 14:57

w sobotę wracałem przez Jagodzin- Dorohusk, kolejki zero, stały auta tylko na terenie przejścia. Od wjazdu na odprawę UA do wyjazdu z odprawy PL 45 minut. Myślę że czas bardzo dobry.

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: Kshyhu » wt 12 lip, 2016 08:55

Czy na przejściach jest już absolutnie spokojnie i bezpiecznie? Pytam o pokłosie afery z MRG.

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

kolejki na przejściach

Post autor: gorodok » wt 12 lip, 2016 09:27

Kshyhu pisze:Czy na przejściach jest już absolutnie spokojnie i bezpiecznie? Pytam o pokłosie afery z MRG.
Kamerki pokazują pustki http://dpsu.gov.ua/en/border/ - ale prawdopodobnie nie działa w Polsce...
Jest cisza i spokój - prowokatorzy wraz z ciemnogrodem już zrobili swoją czarną sprawkę - teraz wszyscy się boją jechać...
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: Kshyhu » wt 12 lip, 2016 09:57

No nie ukrywam, że mam stracha, jadę w piątek. Myślisz, że nie mam się czego obawiać i można śmiało mykać?

PS. Kamerki z terenu Polski jak najbardziej działają.

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

kolejki na przejściach

Post autor: gorodok » wt 12 lip, 2016 10:21

Kshyhu pisze:No nie ukrywam, że mam stracha, jadę w piątek. Myślisz, że nie mam się czego obawiać i można śmiało mykać?

PS. Kamerki z terenu Polski jak najbardziej działają.
Myślę, że powtórki już nie będzie - gdzieś czytałem że na niektórych przejściach kierowcy z wizami zebrali się i sami zrobili z tym bydłem porządek...
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: Kshyhu » wt 12 lip, 2016 12:18

Tyle, że atmosferka się popsuła ostatnimi czasy, nawet i politycznie, więc generalnie czy nie czekają podróżnego z Polski jakieś nieprzyjemności (na drodze, na parkingu, zostawiając samochód w mieście itp.). Jadę kawałek za Lwów, gdzie samochód na polskich blachach to Polak, a nie Ukrainiec-tranzytowiec.
Ostatnio zmieniony wt 12 lip, 2016 12:56 przez Kshyhu, łącznie zmieniany 1 raz.

zor
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

kolejki na przejściach

Post autor: zor » wt 12 lip, 2016 12:51

Spójnik "więc" przedstawia skutek tego, o czym była wcześniej mowa, lub wniosek wynikający z treści poprzedniego zdania. A w tym wypadku jest on chyba niepotrzebny. Bo w sumie nie wiadomo, czy czekają nas nieprzyjemności, skoro "atmosferka się popsuła ostatnimi czasy". Czy, może, pomimo tego, że "atmosferka się popsuła ostatnimi czasy" nie czekają nas nieprzyjemności.

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

kolejki na przejściach

Post autor: Kshyhu » wt 12 lip, 2016 13:00

zor, dziękuję za bardzo zawiłe objaśnienie tej lingwistycznej zagwozdki, jednakże, z całym szacunkiem, Twoja wypowiedź nie wniosła nic kompletnie do dyskusji. Moje "więc" odnosiło się do mojego poprzedniego posta i było chyba jednak potrzebne, ponieważ kolega gorodok źle rozszyfrował, o co pytam. Ale jeśli Cię to bardzo ubodło językowo, to jak najbardziej przepraszam :-)

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

kolejki na przejściach

Post autor: gorodok » wt 12 lip, 2016 13:02

Kshyhu pisze:Tyle, że atmosferka się popsuła ostatnimi czasy, nawet i politycznie, więc generalnie czy nie czekają podróżnego z Polski jakieś nieprzyjemności (na drodze, na parkingu, zostawiając samochód w mieście itp.). Jadę kawałek za Lwów, gdzie samochód na polskich blachach to Polak, a nie Ukrainiec-tranzytowiec.
Oczywiście nigdy nie wiadomo co gdzie kogo czeka ale generalnie nie spodziewałbym się żeby ktoś specjalnie był nastawiony wrogo wobec Polaków.
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

ODPOWIEDZ