Lwów - gdzie dobrze i tanio zjeść, czyli knajpy, knajpeczki.

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
mentalist
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: mentalist » sob 10 gru, 2016 12:38

gorodok pisze:Z kolejowego do centrum jeżdżą tramwaje :wink:
Rozumiem, że w takie święta jak Nowy Rok również? Tramwaje są strasznie powolne, choć z rozkładu, który jakiś czas temu zamieściłem na forum, 3 tramwaje pokonują trasę w obrębie Dw Kolejowy - Centrum (1, 9, 10). Z czego 1 wydaje się być najbardziej interesująca, bo kursuje do 22:00. Niemniej rozmawiamy tu o kursowaniu w dni robocze i weekendy, a nie takie duże święta jak Nowy Rok. I o to mi właśnie chodzi, by nie zostać w malinach. Chociaż koniec końców tę trasę można pokonać z buta w 40 min...

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » sob 10 gru, 2016 20:06

Rozumiem, że chodzi Ci o dzień 1 stycznia, a nie o samą noc sylwestrową? 1 stycznia tramwaje będą na pewno kursować, może tylko trochę rzadziej niż w zwykły dzień. Jedynka i dziewiątka jadą podobną trasą, objeżdżając dookoła centrum i przejeżdżając Rynek, tylko w przeciwnych kierunkach. Jadąc z dworca na Stare Miasto, lepsza będzie jedynka, bo jedzie krótszą trasą (przez Bandery-Doroszenki),z powrotem zaś - dziewiątka

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » ndz 11 gru, 2016 08:54

No i najważniejsze - z dworca kolejowego bezpośrednio na rynek niczym innym oprócz tramwaju numer 1 nie dojedziesz! :D
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

kniazix
Nadworny Radca
Nadworny Radca
Kontakt:

Post autor: kniazix » ndz 11 gru, 2016 11:00

z tego co pamiętam to chyba jeszcze jechałem 10
tylko po wejściu należy się wsłuchać co ogłaszają bo spotykałem się z tym, że jakiś tam tramwaj jedzie po trasie jak jakiś tam inny i pewnie dlatego sie udało

poza tym możesz jechać 6 do opery i te 5 min. z buta na rynek przejść

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » ndz 11 gru, 2016 11:35

kniazix pisze:z tego co pamiętam to chyba jeszcze jechałem 10
tylko po wejściu należy się wsłuchać co ogłaszają bo spotykałem się z tym, że jakiś tam tramwaj jedzie po trasie jak jakiś tam inny i pewnie dlatego sie udało

poza tym możesz jechać 6 do opery i te 5 min. z buta na rynek przejść
No tak jeszcze 10 ale chodziło mi o to, że żadnym innym środkiem transportu komunikacji miejskiej nie da rady wjechać na rynek.
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » ndz 11 gru, 2016 19:38

10 jeździ chyba raz na pół godziny albo rzadziej (dobra jest za to dla tych, którzy prosto z dworca chcą dojechać na Łyczaków)
Dodam też, że przystanek na Rynku jest tylko w jedną stronę, tzn. "od" dworca. Chcąc jechać w drugą stronę, trzeba się przejść kawałeczek na przystanek na Ruskiej, zaraz za skrętem z Pidwalnoji

mentalist
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: mentalist » ndz 11 gru, 2016 21:00

Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi. Tramwaje kursują do której godzinny: 21 - 22?

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » pn 12 gru, 2016 08:18

mentalist pisze:Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi. Tramwaje kursują do której godzinny: 21 - 22?
Mniej więcej tak. Planowo do godziny 22.
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

mentalist
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: mentalist » pn 12 gru, 2016 20:19

Jakie są szanse, że Korova Kolorova w Nowy Rok będzie czynna?

Awatar użytkownika
mago
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: mago » pn 24 kwie, 2017 09:18

Panowie coś wartego uwagi otworzyło się w tym roku? Ja ze swojej strony z ciekawostek polecam Burger Jointa. + Czynne w weekendy do północy, drugi + za ok 100UAH (z tego co pamiętam) kapitalny burger smażony na grillu węglowym. Naprawdę zacny.

W tym roku przymierzam się do The First Lviv Grill Restaurant of Meat and Justice, miałem już tam zawitać wcześniej, ale nigdy nie mogłem trafić na wolny stolik. Czy ktoś był?
ukrainamarcina.pl

mmgg
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz
Kontakt:

Post autor: mmgg » śr 26 kwie, 2017 17:30

Nie byłem w tych miejscach ale wszystkim czytelnikom forum polecam restauracje Uzbekistanska : Samarkand. Pyszne jedzenie, fantastyczne manti. Z kuchni ukraińskiej polecam premiere lwowska. Dobra tradycyjne dania niestety często zajęta przez wycieczki z Polski. Polecam gruzinska restauracje, nie pamiętam nazwy, w samym centrum niedaleko baczewskiego. Polecam także śniadania u baczewskiego. Natomiast teraz lece 6 maja do Lwowa i chce wypróbować podobno świetna ormianska restauracje. Po powrocie opracuje artykuł o tym gdzie dobrze i tanio zjeść we Lwowie
www.stacjabalkany.pl

Awatar użytkownika
marcin815
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: marcin815 » pt 28 kwie, 2017 16:17

Polecam restaurację gruzińsą na starym mieście. Fantastyczne jedzenie niskie ceny i nawet menu maja po polsku.

mentalist
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: mentalist » pt 28 kwie, 2017 16:29

marcin815 pisze:Polecam restaurację gruzińsą na starym mieście. Fantastyczne jedzenie niskie ceny i nawet menu maja po polsku.
Pamiętasz może nazwę? Czy chodzi o: https://www.google.pl/maps/place/Khinka ... d24.026906

Awatar użytkownika
marcin815
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: marcin815 » sob 29 kwie, 2017 10:30

Tak dokładnie, wg wizytówki mają 2 lokale we Lwowie. Ja akurat byłem w tym drugim.

mmgg
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz
Kontakt:

Post autor: mmgg » ndz 30 kwie, 2017 18:42

Ta knajpa to chinkalnia na fedorova. Jedzenie jest dobre ale jeszcze lepsze jest w gruzinskiej prawdziwej restauracji niedaleko baczewskiego. Jadłem tam pyszny boszbasz, kurczaka tkmeruli i za... ste chinkali z serem sulguni. Ceny są niższe niż w tej o której piszecie.
www.stacjabalkany.pl

Awatar użytkownika
mago
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: mago » wt 02 maja, 2017 08:24

Właśnie wróciłem ze Lwowa, jeżeli ktoś ma pytania dot. restauracji (sytuacji bieżącej) to śmiało pytać. Staram się zawsze sprawdzić coś nowego. 30 tego w niedzielę było prawdziwe oblężenie w niektórych knajpach :)
ukrainamarcina.pl

Awatar użytkownika
jacky6
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: jacky6 » wt 02 maja, 2017 21:05

Przymierzam za jakieś dwa tygodnie będąc na kuracji w Morszynie uczunić sobie ekskursję do Lwowi.
W ciągu ca 2 - 3 godzin spacerowania chciałbym coś wrzucić z ślubną na ruszt.
Nie wiem jakie są przed nami odległości od avtovokzała do stref turystycznych i konsumpcyjnych.
Odnotuję w kajecie wszelkie porady z dobrego serca.
:| To przyjemnie żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :mrgreen:

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » śr 03 maja, 2017 08:04

jacky6 pisze:Przymierzam za jakieś dwa tygodnie będąc na kuracji w Morszynie uczunić sobie ekskursję do Lwowi.
W ciągu ca 2 - 3 godzin spacerowania chciałbym coś wrzucić z ślubną na ruszt.
Nie wiem jakie są przed nami odległości od avtovokzała do stref turystycznych i konsumpcyjnych.
Odnotuję w kajecie wszelkie porady z dobrego serca.
Z głównego dworca autobusowego, który jest na południowym wylocie przy ulicy Stryjskiej do centrum jest spora odległość. Ц tej chwili większość marszrutek dojeżdża do dworca kolejowego ale po 9 maja zaczną remontować ulicę Czerniowiecką, która jest jedyną drogę dojazdową do dworca i nie wiem jak to będzie...
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

kig
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: kig » śr 03 maja, 2017 13:20

ale po 9 maja zaczną remontować ulicę Czerniowiecką, która jest jedyną drogę dojazdową do dworca i nie wiem jak to będzie..

To pewne ?. Za 2 tyg. Wybieram się autem do Lwowa. Przyjadę może w w nocy i zamierzałem zostawić auto na parkingu strzeżonym na kilka dni pobytu a taksówką pojechać do hotelu w centrum.

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » śr 03 maja, 2017 13:50

kig pisze:ale po 9 maja zaczną remontować ulicę Czerniowiecką, która jest jedyną drogę dojazdową do dworca i nie wiem jak to będzie..

To pewne ?. Za 2 tyg. Wybieram się autem do Lwowa. Przyjadę może w w nocy i zamierzałem zostawić auto na parkingu strzeżonym na kilka dni pobytu a taksówką pojechać do hotelu w centrum.
Remontowana będzie tylko droga dojazdowa do dworca głównego. Podejrzewam, też że nie zamkną całej ulicy, bo wtedy dworzec zostanie w ogóle bez drogi dojazdowej... :shock: Natomiast parkingi strzeżone są też przy ulicy Gródeckiej obok dworca podmiejskiego.
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

kig
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: kig » śr 03 maja, 2017 17:32

Dzięki za informację. Czy zostawianie auta na takich parkingach na dłużej jest bezpeczne ? ile kosztuje za dobę ? Tak się też zastanawiam ile kosztuje taxi do centrum w nocy i czy lepiej wziąć z postoju czy zadzwonić ?

kniazix
Nadworny Radca
Nadworny Radca
Kontakt:

Post autor: kniazix » śr 03 maja, 2017 20:58

najlepiej chyba zamowic od razu podaja cene z tego co pamietam placilem ostatnio ok. 40 UAH

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » śr 03 maja, 2017 21:36

gorodok pisze:
kig pisze:ale po 9 maja zaczną remontować ulicę Czerniowiecką, która jest jedyną drogę dojazdową do dworca i nie wiem jak to będzie..

Remontowana będzie tylko droga dojazdowa do dworca głównego. Podejrzewam, też że nie zamkną całej ulicy, bo wtedy dworzec zostanie w ogóle bez drogi dojazdowej... :shock: Natomiast parkingi strzeżone są też przy ulicy Gródeckiej obok dworca podmiejskiego.
Słyszałem, że remontować mają jedynie torowisko,więc przez kilka miesięcy do dworca nie dojedzie się tramwajem (będą zawracać na Horodeckiej na terenie zajezdni nr 1), natomiast sama ulica ma być otwarta

kig
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: kig » śr 03 maja, 2017 22:03

najlepiej chyba zamowic od razu podaja cene z tego co pamietam placilem ostatnio ok. 40 UAH.

Dzięki za info. A wiesz może ile kosztują parkingi strzeżone za dobę pod dworcem gł. lub podmiejskim ?

kniazix
Nadworny Radca
Nadworny Radca
Kontakt:

Post autor: kniazix » czw 04 maja, 2017 08:34

nie powiem dokladnie bo ja niesamochodowy
w centrum Lwowa cena za godzine to chyba jakies 4-5UAH
jest jeszcze parking podziemny w centrum w hotelu Rius nie wiem czy tylko dla gości czy kazdy moze cena 100 UAH za dobe

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » czw 04 maja, 2017 08:57

kig pisze:najlepiej chyba zamowic od razu podaja cene z tego co pamietam placilem ostatnio ok. 40 UAH.

Dzięki za info. A wiesz może ile kosztują parkingi strzeżone za dobę pod dworcem gł. lub podmiejskim ?
Nie wiem jaka jest w tej chwili cena ale te parkingi pod dworcem podmiejskim kiedyś kosztowały 15 hrywien za dobę. W tej chwili chyba nie powinny być drożej niż 30 hrywien za dobę.
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

Awatar użytkownika
marcin815
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: marcin815 » czw 04 maja, 2017 13:57

Jak wygląda sytuacja z kebabami we Lwowie i jak je podają? Coś jak w PL tzn bułka,ciasto,tortilla?

andfed
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: andfed » czw 04 maja, 2017 14:12

Na Bandery, idąc od strony kościoła św.Elżbiety, po prawej stronie, przy przystanku tramwajowym, jest kebabownia. Byłem tam w sierpniu ub. roku. z tego co pamiętam kebabów w bułce nie mieli, tylko tortilla. Lokal jest dość fajnie, nowocześnie urządzony ale ichniejsze kebaby, jak dla mnie, chowają się przy tych naszych. W każdym bądź razie smakował mi niespecjalnie. Drugi raz bym nie poszedł.

kig
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: kig » czw 04 maja, 2017 14:16

gorodok pisze: Nie wiem jaka jest w tej chwili cena ale te parkingi pod dworcem podmiejskim kiedyś kosztowały 15 hrywien za dobę. W tej chwili chyba nie powinny być drożej niż 30 hrywien za dobę.
Dziękuję

mmgg
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz
Kontakt:

Post autor: mmgg » pt 12 maja, 2017 18:02

Ja polecam Wam koła moich ulubionych restauracji :

- armenska Yerevan,
- gruzinska Dalar oraz Uzbekistanska Samarkand. Zjemy tam fantastyczne jedzenie za małe pieniądze. Wszystkie je opisałem szczegółowo w moim przewodniku

Gdzie zjeść we Lwowie : http://www.stacjabalkany.pl/gdzie-zjesc-we-lwowie/

Zapraszam :)
www.stacjabalkany.pl

ODPOWIEDZ