Kolej na Ukrainie

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
ddarko112
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Kolej na Ukrainie

Post autor: ddarko112 » ndz 22 kwie, 2018 12:10

gorodok dzieki

Kub33
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Kolej na Ukrainie

Post autor: Kub33 » śr 02 maja, 2018 12:40

Witam, chciałem zapytać o połączenie Intercity Przemyśl-Odessa. Zagadując przy dworcowych kasach o bilety na to połączenie (termin lipcowy) dostałem informację, że wciąż nie ma rozkładu jazdy na ten termin, a przy tym występuje brak możliwości zakupu biletu na termin lipcowy. Czy wie ktoś, kiedy można nastawiać się na kupno biletów na to połączenie? Byłem pewnien, że jest to zawsze okres na 3 miesiące przed planowanym odjazdem, teraz mam wątpliwości. Z góry dziękuję za odpowiedź

Kub33
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Kolej na Ukrainie

Post autor: Kub33 » śr 02 maja, 2018 12:45

Bardzo przepraszam za post pod postem, ale po zweryfikowaniu tego tematu zauważyłem, że pewien użytkownik wspomniał o rezygnacji kolei ukraińskich z kupna biletów z 3-miesięcznym wyprzedzeniem, a gdzieś około miesiąc przed. W takim razie rozumiem, że skoro wagony na to połączenie są doczepiane do relacji Jaremcze-Odessa, zakup biletów na to połączenie Intercity w polskiej kasie jest obecnie zgodny z zasadami Ukrazaliznyci (co oznacza możliwość kupna dopiero na te 45 dni przed)?

barciur
Radca Stanu
Radca Stanu

Kolej na Ukrainie

Post autor: barciur » śr 02 maja, 2018 22:26

Teoretycznie powinno to być 60 dni przed, jako na połączenie międzynarodowe, ale często występują blokady. Rozkład jazdy PKP zmienia się 8 czerwca, 21 dni przed wejśćiem rozkładu musi być opublikowany, co sprawia, że wtedy będzie można kupić bilet na ten pociąg. Polecam spróbować po 20 maja jakoś ;)

vito666
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Kolej na Ukrainie

Post autor: vito666 » sob 05 maja, 2018 19:23

Cześć, dwa szybkie pytania:
1. Czy orientujecie się, czy działa możliwość zwrotu biletu UZ przez internet? Jakiś czas temu był komunikat, że zostaje ona zawieszona i zwrot będzie przyjmowany tylko w kasach, po pewnym czasie ten komunikat zniknął.
2. Czy jest potrącana prowizja w razie zwrotu biletu, i ile ona wynosi?

Dzięki i pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Kolej na Ukrainie

Post autor: gorodok » pn 07 maja, 2018 09:08

vito666 pisze:
sob 05 maja, 2018 19:23
Cześć, dwa szybkie pytania:
1. Czy orientujecie się, czy działa możliwość zwrotu biletu UZ przez internet? Jakiś czas temu był komunikat, że zostaje ona zawieszona i zwrot będzie przyjmowany tylko w kasach, po pewnym czasie ten komunikat zniknął.
2. Czy jest potrącana prowizja w razie zwrotu biletu, i ile ona wynosi?

Dzięki i pozdrawiam :)
Możliwość zwrotu biletu przez internet został już dawno przywrócona. Jednakże jeśli nie zakładałeś konta to żeby zwrócić bilet będziesz musiał wpisać z biletu jakiś kod seryjny. Prowizja zależy od czasu który pozostał do odjazdu pociągu. W razie wczesnego zwrotu - czyli pozostaje co najmniej 24 godziny do odjazdu - prowizja wyniesie zaledwie trzydzieści parę hrywien.
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

tomeeek07
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Kolej na Ukrainie

Post autor: tomeeek07 » pn 14 maja, 2018 22:07

Bilet ze Lwowa do Odessy prawie 80 zł w wagonie kupiejnym. w ubiegłym roku zapłaciłem chyba sporo mniej. No cóż, wszystko drożeje.

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Kolej na Ukrainie

Post autor: gorodok » wt 15 maja, 2018 09:36

tomeeek07 pisze:
pn 14 maja, 2018 22:07
Bilet ze Lwowa do Odessy prawie 80 zł w wagonie kupiejnym. w ubiegłym roku zapłaciłem chyba sporo mniej. No cóż, wszystko drożeje.
Ceny bardzo się różnią w zależności od pociągu - kupiłeś bilet na ekspresowy pociąg nr 12 - w innych cena na wagon kupe jest co najmniej dwa razy mniejsza.
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

tomeeek07
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Kolej na Ukrainie

Post autor: tomeeek07 » wt 15 maja, 2018 14:58

gorodok pisze:
wt 15 maja, 2018 09:36
Ceny bardzo się różnią w zależności od pociągu - kupiłeś bilet na ekspresowy pociąg nr 12 - w innych cena na wagon kupe jest co najmniej dwa razy mniejsza.
No tak, faktycznie reszta połączeń jest sporo tańsza. Jednak nr 12 ma jak dla mnie najdogodniejszy czas odjazdu/przyjazdu i przed zakupem nawet nie sprawdzałem cen pozostałych. Swoją drogą taka cena biletu jest wg mnie wciąż akceptowalna jeśli brać pod uwagę wagon sypialny.

rafiki_03
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Kolej na Ukrainie

Post autor: rafiki_03 » pt 18 maja, 2018 14:12

Pytanie, chce kupić bilety na pociąg Charków-Rachow na odcinku Lwów-Kwasy, w opcjach wyskakuje mi możliwość zakupu miejsca siedzącego w 2 klasie oraz leżącego w kupę. I teraz do sedna: dlaczego oznaczenie pociągu dla miejsca siedzącego to 015K a dla kuszetki 015O, mimo że odjazd i czas przejazdu z Lwowa jest ten sam ? Czy to inny pociąg?

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Kolej na Ukrainie

Post autor: gorodok » pt 18 maja, 2018 15:22

rafiki_03 pisze:
pt 18 maja, 2018 14:12
Pytanie, chce kupić bilety na pociąg Charków-Rachow na odcinku Lwów-Kwasy, w opcjach wyskakuje mi możliwość zakupu miejsca siedzącego w 2 klasie oraz leżącego w kupę. I teraz do sedna: dlaczego oznaczenie pociągu dla miejsca siedzącego to 015K a dla kuszetki 015O, mimo że odjazd i czas przejazdu z Lwowa jest ten sam ? Czy to inny pociąg?
Oczywiście, że to ten sam pociąg - a te dziwne numeracje pochodzą z jakiegoś wewnętrznego podziału wagonów na kolei ukraińskiej. Dla mnie też to jest dziwne, że tego typu rzeczy system wyprowadza pasażerowi.
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

miras3334
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Kolej na Ukrainie

Post autor: miras3334 » pn 11 cze, 2018 16:59

Witam.Pytanie wczoraj zakupiłem bilety na pociąg ze Lwowa do Przemyśla przez internet.Po fakcie zobaczyłem że na zła datę zaraz zwróciłem i czy ktoś wie kiedy zwrócą kasę na konto? Ktoś miał taką sytuację?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Kolej na Ukrainie

Post autor: gorodok » pn 11 cze, 2018 17:16

miras3334 pisze:
pn 11 cze, 2018 16:59
Witam.Pytanie wczoraj zakupiłem bilety na pociąg ze Lwowa do Przemyśla przez internet.Po fakcie zobaczyłem że na zła datę zaraz zwróciłem i czy ktoś wie kiedy zwrócą kasę na konto? Ktoś miał taką sytuację?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Zwracałem - wg kolei ukraińskiej kasa wpływa na konto w przeciągu kilku dni. W moim przypadku wpłynęła w ciągu kilku godzin. Co prawda ja mieszkam we Lwowie nie wiem jak to wygląda w przypadku zakupu z Polski.
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

krysiak_74
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Kolej na Ukrainie

Post autor: krysiak_74 » wt 12 cze, 2018 06:40

Witam.
Ja robiłam "zakup kontrolny" biletów ze Lwowa do Odessy i później zwracałam. Kasa na konto wróciła za trzy dni. W Polsce. Mam jeszcze pytanie: Czy na dużą walizkę na kółkach mam kupić bilet? Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Kolej na Ukrainie

Post autor: gorodok » wt 12 cze, 2018 07:27

krysiak_74 pisze:
wt 12 cze, 2018 06:40
Witam.
Ja robiłam "zakup kontrolny" biletów ze Lwowa do Odessy i później zwracałam. Kasa na konto wróciła za trzy dni. W Polsce. Mam jeszcze pytanie: Czy na dużą walizkę na kółkach mam kupić bilet? Pozdrawiam.
Teoretycznie tak - jeśli waga twojej walizki będzie większa niż 36 kg lub ma ona wymiary, które w sumie przekraczają 200 cm... Ale ja osobiście nigdy nie widziałem żeby ktoś sprawdzał wagę walizek w wagonach czy też mierzył je... :D
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

tomeeek07
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Kolej na Ukrainie

Post autor: tomeeek07 » wt 12 cze, 2018 12:44

krysiak_74 pisze:
wt 12 cze, 2018 06:40
Ja robiłam "zakup kontrolny" biletów ze Lwowa do Odessy i później zwracałam.
"Zakup kontrolny" Jak to brzmi. :lol:
Kiedyś jak będziesz miała w planach lecieć samolotem, to radzę nie stosować tej taktyki, ponieważ mogą być problemy ze zwrotem. :lol:

krysiak_74
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Kolej na Ukrainie

Post autor: krysiak_74 » wt 12 cze, 2018 23:01

Wiem, wiem😉
Sprawdzałam tylko, czy zadziała apka mobilna no i czy przejdzie płatność moją kartą. Zdawałam sobie sprawę z tego, że istnieje możliwość zwrotu. Poza tym "koszty mojej wiedzy" wliczylam w ryzyko. Kupowałam oczywiście jeden bilet na 3 klasę. Pozdrawiam

marcin-
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Kolej na Ukrainie

Post autor: marcin- » ndz 17 cze, 2018 21:05

Znajomy Ukrainiec kupił bilet z Kijowa do Warszawy na 1 lipca, twierdzi, że nie może kupić biletu powrotnego na 11 lipca.
Co może robić nie tak?
Czy ja mogę kupić taki bilet na niego? Czy one są imienne, orientuje się ktoś? Jeśli imienne, to wystarczy numer paszportu zagranicznego?
Zanim zacznę dłubać w internetach zapytam tutaj.
Pozdr.

marcin-
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Kolej na Ukrainie

Post autor: marcin- » pn 18 cze, 2018 08:25

Dobra już dopytałem, chodzi o TLK 68 KIEV-EXPRESS
Zarówno w Kijowie jak i w Warszawie trzeba kupić w kasie, ciekawe jeszcze ile dni wcześniej można już kupić, XXI wiek

barciur
Radca Stanu
Radca Stanu

Kolej na Ukrainie

Post autor: barciur » pt 22 cze, 2018 11:14

60 dni.

krysiak_74
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Kolej na Ukrainie

Post autor: krysiak_74 » ndz 24 cze, 2018 07:57

Witam.
Chciałabym zapytać bardziej doświadczonych :)
Czy pociągi z Odessy we Lwowie meldują się punktualnie czy miewają opóźnienia? Nie wiem czy pół godziny wystarczy mi aby przesiąść się na pociąg do Przemyśla :roll:
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Kolej na Ukrainie

Post autor: gorodok » ndz 24 cze, 2018 09:12

Pociągi przeważnie przyjeżdżają punktualnie, ale ja nie bardzo rozumiem którym pociągiem chcesz jechać z Odessy. Jeśli nawet tym do Użgoroda to masz ponad godzinę czasu do pierwszego pociągu do Przemyśla.
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

krysiak_74
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Kolej na Ukrainie

Post autor: krysiak_74 » ndz 24 cze, 2018 11:26

A faktycznie. Źle policzyłam. Mam ponad godzinę czyli powinnam zdążyć. Dziękuję

DariaAnnaJoanna
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Kolej na Ukrainie

Post autor: DariaAnnaJoanna » czw 12 lip, 2018 18:34

Cześć, pytanie może głupie :) kupiłam bilet na https://booking.uz.gov.ua/en/ ale bez posiadania konta na stronie, podałam tylko maila i po zapłaceniu pojawił mi sie bilet do pobrania więc chyba płatność przeszła. Żadnego maila z potwierdzeniem nie dostałam. Chyba wszystko ok tak? Troche panikuje bo nie znam ani ukraińskiego ani rosyjskiego a angielska wersja strony i komunikaty są dość mało intuicyjne :)

Ponadto mam pytanie jak sprawdzałam w rozkładzie z Odessy do Lwowa 20.08 w interesujacym mnie czasie powinny jechac 2 pociągi 12 i 108. Dzisiaj zobaczyłam , że na 12 zostało tylko kilka miejsc więc w pośpiechu wykupiłam żeby potem nie zostać w ręką nocniku natomiast 108 ni była w ogóle dostępna. Nie ma jeszcze na to biletów w sprzedaży czy po prostu on wtedy nie jeździ a jakiś błąd w rozkładzie?

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Kolej na Ukrainie

Post autor: gorodok » czw 12 lip, 2018 19:59

DariaAnnaJoanna pisze:
czw 12 lip, 2018 18:34
Cześć, pytanie może głupie :) kupiłam bilet na https://booking.uz.gov.ua/en/ ale bez posiadania konta na stronie, podałam tylko maila i po zapłaceniu pojawił mi sie bilet do pobrania więc chyba płatność przeszła. Żadnego maila z potwierdzeniem nie dostałam. Chyba wszystko ok tak? Troche panikuje bo nie znam ani ukraińskiego ani rosyjskiego a angielska wersja strony i komunikaty są dość mało intuicyjne :)

Ponadto mam pytanie jak sprawdzałam w rozkładzie z Odessy do Lwowa 20.08 w interesujacym mnie czasie powinny jechac 2 pociągi 12 i 108. Dzisiaj zobaczyłam , że na 12 zostało tylko kilka miejsc więc w pośpiechu wykupiłam żeby potem nie zostać w ręką nocniku natomiast 108 ni była w ogóle dostępna. Nie ma jeszcze na to biletów w sprzedaży czy po prostu on wtedy nie jeździ a jakiś błąd w rozkładzie?
Moim zdaniem przed kupowaniem biletów lepiej najpierw założyć konto, bo wtedy zakupione bilety zawsze są dostępne po zalogowaniu. Ale skoro już kupiłaś bez konta nie stanowi to różnicy o ile wydrukowałaś/zachowałaś zakupione bilety. Potwierdzenie na podany email powinno przyjść - najprawdopodobniej trafiło do SPAMu - radzę sprawdzić. Odnośnie pociągów z Odessy do Lwowa - pociąg nr 12 jest droższy dlatego bilety na niego jeszcze jako tako nieraz są dostępne - natomiast na tańsze pociągu, takie jak np. 108, wszystko zostało już wykupione.
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

DariaAnnaJoanna
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Kolej na Ukrainie

Post autor: DariaAnnaJoanna » czw 12 lip, 2018 21:16

gorodok pisze:
czw 12 lip, 2018 19:59
DariaAnnaJoanna pisze:
czw 12 lip, 2018 18:34

Moim zdaniem przed kupowaniem biletów lepiej najpierw założyć konto, bo wtedy zakupione bilety zawsze są dostępne po zalogowaniu. Ale skoro już kupiłaś bez konta nie stanowi to różnicy o ile wydrukowałaś/zachowałaś zakupione bilety. Potwierdzenie na podany email powinno przyjść - najprawdopodobniej trafiło do SPAMu - radzę sprawdzić. Odnośnie pociągów z Odessy do Lwowa - pociąg nr 12 jest droższy dlatego bilety na niego jeszcze jako tako nieraz są dostępne - natomiast na tańsze pociągu, takie jak np. 108, wszystko zostało już wykupione.
Dziękuje :) rozumiem, że to są już bilety i z tym mogę wsiadać do pociągu, nie musze wymieniać na nic w kasie ? Gdzieś czytałam chyba tutaj na forum, że bilety są dostępne dopiero 30 dni przed terminem co tydzień sprawdzałam i nie było na ten termin a dzisiaj jak weszłam już wszystko wyprzedane i zastnawiałam się czy ten 108 już sprzedany czy jeszcze w ogóle w obieg nie trafiły. Dużo się jeszcze muszę nauczyć :)

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Kolej na Ukrainie

Post autor: gorodok » czw 12 lip, 2018 21:22

Jeśli masz na tych wydrukach kwadratowy QR kod to wtedy możesz spokojnie wsiadać - to są gotowe bilety. W innym przypadku należy te wydruki zamienić w kasie na bilety. Bilety są dostępne na 45 dni od dzisiaj, przez pewien czas do Odessy było 30 dni.
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

DariaAnnaJoanna
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Kolej na Ukrainie

Post autor: DariaAnnaJoanna » czw 12 lip, 2018 22:57

Taki właśnie mam:) Dzięki wielkie gorodok za pomoc. Nie chciałabym nadużywać uprzejmości ale mam jeszcze pytanie. Chce również kupić bilety z wyprzedzeniem z Kijowa do Winnicy i z Winnicy do Odessy. Z Kijowa do Winnicy ( 14.08) najbardziej pasuje mi pociąg 47 , jest w rozkładzie a jak przechodzę do miejsca w którym kupujesz bilety już go nie ma, jak i połowy innych pociągów, tam jest luka miedzy 7:38 rano a potem następny o 16:08. To samo z pociągiem Winnica Odessa ( 16.08) również nie ma pociągu 761 którym jestem zainteresowana. Jak z tym jest? też już wyprzedane?

Shinzon
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Kolej na Ukrainie

Post autor: Shinzon » pt 13 lip, 2018 06:00

Hejka.

Pociąg nr 47 to Moskwa - Kiszyniów. Na niego napewno nie kupisz bilety przez neta. Nie jest on dostępny w komunikacji krajowej.
W czasie wakacji bilety szybko się rozchodzą. Możesz spróbować pokombinować coś z przesiadką.
Absentem laedit, qui cum ebrio litigat

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Kolej na Ukrainie

Post autor: gorodok » pt 13 lip, 2018 09:34

DariaAnnaJoanna pisze:
czw 12 lip, 2018 22:57
Taki właśnie mam:) Dzięki wielkie gorodok za pomoc. Nie chciałabym nadużywać uprzejmości ale mam jeszcze pytanie. Chce również kupić bilety z wyprzedzeniem z Kijowa do Winnicy i z Winnicy do Odessy. Z Kijowa do Winnicy ( 14.08) najbardziej pasuje mi pociąg 47 , jest w rozkładzie a jak przechodzę do miejsca w którym kupujesz bilety już go nie ma, jak i połowy innych pociągów, tam jest luka miedzy 7:38 rano a potem następny o 16:08. To samo z pociągiem Winnica Odessa ( 16.08) również nie ma pociągu 761 którym jestem zainteresowana. Jak z tym jest? też już wyprzedane?
Tak jak kolega wyżej napisał pociąg 47 jest pociągiem kolei rosyjskiej i na niego nie sprzedają biletów przez internet. Natomiast na interesujący Ciebie pociąg 761 po prostu jeszcze nie sprzedają biletów na datę 16.08 - to jest pociąg intercity+ i na nie sprzedają bilety z wyprzedzeniem 30 dni.
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

ODPOWIEDZ