Kolej na Ukrainie

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
DariaAnnaJoanna
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Kolej na Ukrainie

Post autor: DariaAnnaJoanna » pt 13 lip, 2018 14:16

Super, pocieszyłeś mnie będę zatem polować na 761

DariaAnnaJoanna
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Kolej na Ukrainie

Post autor: DariaAnnaJoanna » pt 13 lip, 2018 16:47

Jeszcze parę pytań bo przeryłam internety i nie znalazłam odpowiedzi. Na moją najdłuższą trase ( Odessa-Lwów) jade wagonem coupe pociag 012 i niestety zostały same miejsca na górze, wiem, że polecane są te na dole ale no coż. Powiedzcie mi proszę czy tam jest jakaś drabinka po której można wejść na swoją półkę? czy będę musiała się gramolić na zasadzie podskakiwania i podciągania sie? są jakieś barierki,pasy? Czy po prostu opcja trzymam się kurczowo i mam nadzieje, że nie spadnę.
No i chyba ostatnie ( aczkolwiek nie obiecuje:)) jak to jest z walizkami, raczek chce wziąć taką duża na kółkach bo chyba wole ciągnąć niż targać ciężki plecak, przy miejscach na górze będzie gdzie to położyć? są jakieś ograniczenia gabarytowe?

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Kolej na Ukrainie

Post autor: gorodok » pt 13 lip, 2018 17:26

DariaAnnaJoanna pisze:
pt 13 lip, 2018 16:47
Jeszcze parę pytań bo przeryłam internety i nie znalazłam odpowiedzi. Na moją najdłuższą trase ( Odessa-Lwów) jade wagonem coupe pociag 012 i niestety zostały same miejsca na górze, wiem, że polecane są te na dole ale no coż. Powiedzcie mi proszę czy tam jest jakaś drabinka po której można wejść na swoją półkę? czy będę musiała się gramolić na zasadzie podskakiwania i podciągania sie? są jakieś barierki,pasy? Czy po prostu opcja trzymam się kurczowo i mam nadzieje, że nie spadnę.
No i chyba ostatnie ( aczkolwiek nie obiecuje:)) jak to jest z walizkami, raczek chce wziąć taką duża na kółkach bo chyba wole ciągnąć niż targać ciężki plecak, przy miejscach na górze będzie gdzie to położyć? są jakieś ograniczenia gabarytowe?
W większości wagonów kupe są przewidziane rozkładane drabinki takie jak ta na zdjęciu:
Obrazek
Niestety jednak nie we wszystkich wagonach one jeszcze pozostały ale moim zdaniem w tym droższym pociągu muszą być - choć oczywiście mogę się mylić. Jeśli chodzi o bezpieczne spanie to przewidziane są do tego paski - możesz spróbować spytać o nie prowadnika ale niestety przeważnie teraz ich prawie niema na wyposażeniu. Osobiście jeździłem na górnych półkach wielokrotnie i zawsze czułem się bardzo bezpiecznie - w odróżnieniu od wagonów plackartowych.
Bagaże w tych wagonach można położyć pod dolnymi półkami lub do przestrzeni bagażowej nad wejściem do wagonu -
Obrazek
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

DariaAnnaJoanna
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Kolej na Ukrainie

Post autor: DariaAnnaJoanna » pt 13 lip, 2018 17:57

Super, dzięki wielkie jesteś bardzo pomocny:)

Nunek87
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Kolej na Ukrainie

Post autor: Nunek87 » wt 17 lip, 2018 21:39

w jakich godzinach jeździ i jaka jest cena przejazdu pociągiem Przemyśl - Odessa ?

tomeeek07
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Kolej na Ukrainie

Post autor: tomeeek07 » śr 18 lip, 2018 20:07

Nunek87 pisze:
wt 17 lip, 2018 21:39
w jakich godzinach jeździ i jaka jest cena przejazdu pociągiem Przemyśl - Odessa ?
Podaję linki do stron, które odpowiedzą na twoje pytania.

https://www.intercity.pl/pl/

https://uz.gov.ua/passengers/timetable/

http://old.rozklad-pkp.pl/bin/query.exe/pn?

Swoją drogą te informacje zapewne były nie raz podawane już na tym forum.

ODPOWIEDZ