Polonez do Moskwy nadal „nielegalny”

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
Dawid2536
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator
Posty: 3
Rejestracja: pt 23 sie, 2019 00:39

Polonez do Moskwy nadal „nielegalny”

Post autor: Dawid2536 » ndz 08 wrz, 2019 19:54

Za Witebskiem na przejściu BY/RUS przelot. Teraz mam dwie karteczki, tą co dostałem w Mamonowie i drugą mam co musiałem wypełnić u Białorusinów na przejściu LT/BY. Obecnie teraz mam dwie karteczki migracyjne... Teraz nie wiem jak to bedzie z powrotem, trochę się boje, zobaczą dwie karteczki i co?. Aaa pytałem się pogranicznika na przejściu RUS/LT czy nie zabiera karteczki to powiedział, że nie (mówiłem mu, że jadę do Petersburga). Pani na przejściu w Mamonowie jeszcze w paszporcie zrobiła mi długopisem pozycję I i II na wjazd/wyjazd to jak na I mam komplet to na II nie mam nic czyli na stan dzisiejszy brakuje jakby wjazdu. Obecnie jestem w Soczi, przede mną jeszcze dużo jazdy, powrót Polonezem 25 września, ciekawe co to będzie.

Dracid
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu
Posty: 494
Rejestracja: pn 23 lip, 2012 13:06
Lokalizacja: Polska

Polonez do Moskwy nadal „nielegalny”

Post autor: Dracid » pn 09 wrz, 2019 08:48

Przelot w sensie służby graniczne przeszły się po pociągu? Nic nie mówili po tym, jak zajrzeli Ci w paszport?

Co do karteczek to się nie bój - przy wyjeździe zabiorą Ci tę, co dostałeś na granicy z LT/BY i możesz im w sumie pokazać tę pierwszą - będą chcieli, to wezmą, nie będą chcieli, to zostanie u Ciebie. Już to przerabiałem kiedyś. Wjechałem potem ponownie do Rosji bez kłopotu.

ODPOWIEDZ