Do Brześcia bez wizy?

Forum o sprawach związanych z podróżowaniem po Białorusi
Ivan Valivdenko
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Do Brześcia bez wizy?

Post autor: Ivan Valivdenko » czw 26 kwie, 2018 23:02

Przez stronę bezviz.by wykupisz pobyt tylko na maksymalnie 5 dni - do tego wystarczą dwie "urzędowe" atrakcje. O ile wiem, przedłużyć pobyt można tylko już na miejscu zgłaszając się do stosownego biura turystycznego i wykupując dodatkowe atrakcje. Przy każdym pobycie na Białorusi powyżej 5 dni trzeba się zameldować. Można podać prywatny adres w formularzu (opcja "inny wariant noclegu").

peca
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Do Brześcia bez wizy?

Post autor: peca » pt 27 kwie, 2018 16:18

Czy w momencie kiedy już jest załatwione zaproszenie czy mogę jednak skorzystać z opcji wjazdu bez wizowego, bo przy tym zaproszeniu jest więcej formalności do pokonania, czy nie będzie problemów na granicy?

bartosz4
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Do Brześcia bez wizy?

Post autor: bartosz4 » pt 04 maja, 2018 15:31

Bez wizy do Brześcia wszystko szło szybko, aż do odprawy celnej. Wpierw z 20 minut czekania na stanowisku i nikt nie podchodzi.
Oczywiście nie miałem ksero paszportu I dowodu rejestracyjnego. Róbcie KSERO przed bo potem komedia. Ale deklaracja wykreowana w internecie była zła. W końcu nie wiem czy to był mój błąd czy ich. Bagaż podręczny nie jest podręczny. Miałem DA a miało być NIET. Parafka niemożliwa. Wypisać ręcznie. A miałem na wszelki wypadek wydrukowany wzór. Na drugiej stronie w tabelce zakreślona dużym Z. Też źle bo przecież tam miał być adres. Od nowa. Ku.... coś co powinno łącznie zająć 5 minut zajęło 50. Mimo że celniczka uprzejma. A dalej już wjazd i było fajnie.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Do Brześcia bez wizy?

Post autor: pietia » czw 19 lip, 2018 07:10

Czy ktoś przekraczał ostatnio granicę polsko-białoruską w Terespolu/Brześciu samochodem? Jak wygląda sytuacja z kolejkami i czasem oczekiwania?? (realnym, a nie tym podawanym na oficjalnych stronach)

toba3
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Do Brześcia bez wizy?

Post autor: toba3 » pn 23 lip, 2018 10:00

Właśnie wróciłem z weekendowego,bezwizowego wypadu do Brześcia i okolic.Przejście Sławatycze.Wjazd na przejście ok.południa w piątek.Czas przekraczania granicy ok.20 min.Wykupione "usługi" za całe 110 zyli dla 2osób,to Muzeum kolejnictwa i przejazd taxi "Pszczółka" w którym jest też ubezpieczenie medyczne.Na granicy trzeba zrobić w "okienku" wremiennyj wwoz.Chciałem sam wypisać,ale skierowano mnie do okienka gdzie za opłatą 10 rubli(ok.18 zyli) wypisała mi żeńszczyna.Nocowałem w motelu Staryj Gorod który mogę z czystym sumieniem polecić(170 PLN za dwie osoby,dwie doby).Schludnie,czysto,łazienki w pokoju,czajnik,lodówka,suszarka do włosów,TV z polskimi programami i Wi-Fi w pokoju.Zabrać koniecznie preparaty przeciw komarom!!!Jazda po terytorium,bez problemowa.Nawet pojechałem poza wyznaczoną strefę (Prózana-Kobryń przez Pliantę).Ani razu nie zatrzymano mnie,ani nie kontrolowano.Przejechałem przez piątek,sobotę ok.500 km po okolicach Камянец,Пружаны,Вялiкае Сяло, Новы Двор, Поразава,Лыскава,Магілёўцы,Ружаны(pałac Sapiehów),Лінова,Плянта,Кобрын, Жабінка.Drogi w bardzo dobrym stanie.Jechałem Coltem,nie terenówką.Powrót również przez Sławatycze.Po stronie białoruskiej-5 minut całkowitej odprawy i do polskiego szlabanu.Polskie służby trochę kolejki robią,ale gdyby nie wciskający się Rosjanie na kanał dla obywateli UE,byłoby sprawniej.Jednakże cały przejazd przez granice trwał ok.godziny.Przejeżdżałem ok.południa.Ogólnie polecam taką wycieczkę.Było fajnie.

Ivan Valivdenko
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Do Brześcia bez wizy?

Post autor: Ivan Valivdenko » pn 06 sie, 2018 22:20

toba3 pisze:
pn 23 lip, 2018 10:00
Jazda po terytorium,bez problemowa.Nawet pojechałem poza wyznaczoną strefę (Prózana-Kobryń przez Pliantę).Ani razu nie zatrzymano mnie,ani nie kontrolowano.
Głupota, ja ryzykować nie polecam. Jeździłem po okolicy, w wyznaczonych granicach, nawet specjalnie objeżdżałem krótki fragment drogi, który pechowo należy do powiatu spoza strefy. Miałem kontrolę na drodze z Kamieńca do Szereszowa, zatrzymywali wszystkich bez względu na rejestrację. Kontrola wszystkich dokumentów: paszporty wszystkich pasażerów, prawo jazdy, dowód rejestracyjny, ubezpieczenie i co tam jeszcze trzeba, sprawdził czy zgadza się rejestracja. Ogólnie pan milicaj bardzo miły, no ale wiadomo - trochę stresu było. Nie chciałbym być zatrzymany do tej kontroli poza strefą bezwizową.

toba3
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Do Brześcia bez wizy?

Post autor: toba3 » śr 08 sie, 2018 07:18

Ivan Valivdenko pisze:
pn 06 sie, 2018 22:20
Głupota, ja ryzykować nie polecam.
Ja też nie polecam.Niektórzy lubią trochę adrenaliny(choć w tym było trochę przypadku,troszkę za późno zorientowałem się że jestem na złej drodze i nie chciało mi się wracać),niektórzy objeżdżają.Opisałem tylko pokrótce swój pobyt,zgodnie z prawdą.Może komuś się przyda.Pozdrawiam.

stelmach33
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Do Brześcia bez wizy?

Post autor: stelmach33 » śr 19 gru, 2018 11:51

grig75
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Do Brześcia bez wizy?

Post autor: grig75 » czw 20 gru, 2018 06:17

Wie ktoś gdzie można kupić bilety na te Igrzyska 😀

Awatar użytkownika
bober41
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Do Brześcia bez wizy?

Post autor: bober41 » czw 20 gru, 2018 08:54

Również chętnie bym się wybrał :)

Niech nam żyje Towarzysz Stalin,On usta słodsze ma od malin.
!!! LEOPOLIS SEMPER FIDELIS TIBI POLONIAE !!!

stelmach33
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Do Brześcia bez wizy?

Post autor: stelmach33 » czw 20 gru, 2018 12:48

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Do Brześcia bez wizy?

Post autor: arko » czw 20 gru, 2018 12:50

Awatar użytkownika
bober41
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Do Brześcia bez wizy?

Post autor: bober41 » pt 21 gru, 2018 09:50

Dzięki, kupione!

Niech nam żyje Towarzysz Stalin,On usta słodsze ma od malin.
!!! LEOPOLIS SEMPER FIDELIS TIBI POLONIAE !!!

sna
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Do Brześcia bez wizy?

Post autor: sna » czw 13 cze, 2019 09:50

Ja bym uważał z wjazdem na bilet na mistrzostwa niezgodnie z przeznaczeniem. Np. po terminie.

W tamtym roku byłem dwa razy sam na Białorusi na "Bez Viz" , Na weekend w Grodnie i na długi weekend sierpniowy w Brześciu. Jednak 4 dni nie było co robić w Brześciu. Pooglądałem muzeum wojny z posągami głów żołnierzy (to był główny cel wyjazdu), muzeum kolei, Sowiecką w centrum miasta. Poumawiałem się dla jaj z laskami z Baadoo żartując sobie, że szukam na Białorusi żony. Fajnie było. No ale już mi się w Brześciu nudziło. Akurat jednym z moich hobby jest modelarstwo kolejowe. Lubię jeździć starymi kolejami. Wiadomo radziecka kolej to dla mnie atrakcja. Postanowiłem się wybrać pociągiem podmiejskim jadącym do Vlodava (Влодава) pofotografować drewniane wioseczki. Stacja Vłodava mieści się w mapie regionu dostępnego na "Bez Viz" nie widziałem więc problemu. Ruszyliśmy. Dziwiło mnie trochę, że na każdej stacji tego pociągu stały Uazy z wojskowymi. Gdzieś w połowie drogi widzę wojskowy taki z wąsem ubrany w mundur sprawdza dokumenty. Jak doszedł do mnie zaczął się problem, że ja tu nie mogę, co tu robię. W końcu powiedział, że oficer na dworcu zadecyduje i że wysiadam. Na dworcu był 3 pograniczników, tym razem raczej młodzi.
No rozmawialiśmy około godziny. Ja nie znam rosyjskiego jedynie cyrylicę czytam. Zatem ja mówiłem po polsku oni po rosyjsku. Musiałem wytężyć wszystkie zmysły by starać się rozumieć. Co nie było takie trudne. Po tej godzinie wydawało mi się to proste jak czeski :) No taki przyspieszony kurs z konieczności. Okazało się, że może jestem w regionie "Baz Vis" ale linia kolejowa biegnie w strefie przygranicznej z polską, gdzie nie wolno. Po powrocie byłem ustawiony z kolejną dziewczyną z Baadoo i ona była przerażona, że ona też by tam potrzebowała specjalne pozwolenie na strefę przygraniczną i że mogli mnie zamknąć. Dodatkowo Ci celnicy nie rozumieli po co jadę. Ja mówiłem, że do Vlodavy. A oni przecież tam nic nie ma. Nie rozumieli celu. Dla nich stare drewniane wioseczki to nic ciekawego. Wydawałem im się podejrzany mówili coś o Milicji. Co mnie uratowało, to mój paszport gdzie miałem pieczątki i wizy z Tajlandii, Wietnamu, Malezji, Kambodży, Kataru i kilku innych egzotycznych państw. To ich zaciekawiło, zapytali o Tajlandję, na co ja widząc szansę, wyciągnąłem komórkę i zacząłem im pokazywać fotki z wakacji w Tajlandii o opowiadać że zimą tam jest pora sucha i 35 stopni plus kiedy u nas minus. To rozluźniło atmosferę. W końcu stwierdzili "A no bo to taki co tak jeździ". Wsadzili mnie do pociągu powrotnego i powiedzieli bym siedział sobie w Brześciu. Co ciekawe zapytali o Diengi. Ja mówię Aaa diengi i wyciągam pokaźną sumę diengów, no dla spokoju. A oni przestraszeni, nie nie, nie dla nas, chodzi o to czy masz na pociąg diengi. Ja rozumiem, ze ja pojechałem do strefy przygranicznej ale to powinno być wyjaśnione na stronie "Bez Viz", że mam pozwolenie region Brześcia ale z wyłączeniem stref przygranicznych. Może im to się wydaje oczywiste albo nie wiedza po co by ktoś chciał jechać do Vlodavy starym pociągiem. Ale ja jestem z Polski z UE dla mnie to dziwne. Ja mogę wsiąść w każdy pociąg i jechać gdzie chcę albo spacerować wzdłuż słupków granicznych. Powinno być to wyjaśnione na stronie.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Do Brześcia bez wizy?

Post autor: pietia » czw 13 cze, 2019 21:01

Na wjazd i przebywanie w białoruskiej strefie przygranicznej potrzebne jest specjalne zezwolenie (tym bardziej w przypadku obcokrajowców), Ty go nie miałeś, więc nie dziwię się reakcji pograniczników. Bardziej dziwię się, że sprzedali ci ot tak bilet do Włodawy, wiem skądinąd,że często już w kasie żądają w takim przypadku stosownego zezwolenia (albo np. dowodu zameldowania w strefie przygranicznej)
Co się zaś tyczy podróźy na Igrzyska, to z "przeterminowanym" biletem po prostu nie zostaniemy wpuszczeni na Białoruś

qvijtjpw
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Do Brześcia bez wizy?

Post autor: qvijtjpw » śr 19 cze, 2019 20:38

Czy mogę wziąć stacjonarny komputer z Białorusi? bez dokumentów, dzięki

sna
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Do Brześcia bez wizy?

Post autor: sna » pt 21 cze, 2019 00:14

Na stronie https://bezviz.by jest mapka gdzie można się poruszać i nie ma na niej zaznaczonej żadnej zakazanej strefy przygranicznej. W granicach z mapki jest linia kolejowa którą sobie jechałem. Nie miałem zatem możliwości wiedzieć o tym zakazie. Strona https://bezviz.by wprowadza w błąd. Ludzie z Polski którzy przyjadą nie wiedzą nic o strefach zakazanych bo u nas takich nie ma. Podejrzewam, że też nie spodziewali się, że tam ktoś będzie jeździł bo "tam nic nie ma" a jednak ja pojechałem bo jestem hobbistycznie modelarzem kolejowym i lubię sobie jeździć kolejami, szczególnie klasycznymi (nie lubię Pendolino, więc te były super).

To mapa:

Obrazek

To pociąg:

Obrazek

Gzagal
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Do Brześcia bez wizy?

Post autor: Gzagal » ndz 23 cze, 2019 15:23

Włodawa (ta po stronie białoruskiej rzecz jasna) i linia kolejowa jest objętą strefą bezwizową, więc mapka nie wprowadza w błąd. Jakbyś wyrobił zezwolenie to mógłbyś na spokojnie wjechać tam bez wizy. Choć oczywiście informacja o tego typu procedurach by się przydała...

Tak swoją drogą na jakiej stacji dokładnie wyrzucili Cię z pociągu?

Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Do Brześcia bez wizy?

Post autor: KrzysztofLtm » pn 08 lip, 2019 09:28

Witam.Chciałbym sie kiedys wybrac do Brzescia.Ale przeraza mnie ta biurokracja.Bywam na Ukrainie i tam na granicy jest prosto i łatwo.Zastanawiam sie nad wyjazdem z biurem podrozy,ale wole indywidualne,na luzie wyjazdy.Moze mi ktos opisac krok po kroku jak to zalatwic,jak przekroczyc granice,czego nie wolno itp,itd.Mysle ze ten temat nie tylko mnie zainteresuje.Pozdrawiam

toba3
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Do Brześcia bez wizy?

Post autor: toba3 » pn 08 lip, 2019 17:09

Nie wiem o jakiej biurokracji piszesz...Byłem w zeszłym roku w Brześciu i okolicach.Nie wiem czy czytasz poprzednie posty zanim zdasz pytania dlatego skopiowałem mój wpis na ten temat.Z tego co wiem,nic sie nie zmieniło.-----"Właśnie wróciłem z weekendowego,bezwizowego wypadu do Brześcia i okolic.Przejście Sławatycze.Wjazd na przejście ok.południa w piątek.Czas przekraczania granicy ok.20 min.Wykupione "usługi" za całe 110 zyli dla 2osób,to Muzeum kolejnictwa i przejazd taxi "Pszczółka" w którym jest też ubezpieczenie medyczne.Na granicy trzeba zrobić w "okienku" wremiennyj wwoz.Chciałem sam wypisać,ale skierowano mnie do okienka gdzie za opłatą 10 rubli(ok.18 zyli) wypisała mi żeńszczyna.Nocowałem w motelu Staryj Gorod który mogę z czystym sumieniem polecić(170 PLN za dwie osoby,dwie doby).Schludnie,czysto,łazienki w pokoju,czajnik,lodówka,suszarka do włosów,TV z polskimi programami i Wi-Fi w pokoju.Zabrać koniecznie preparaty przeciw komarom!!!Jazda po terytorium,bez problemowa.Nawet pojechałem poza wyznaczoną strefę (Prózana-Kobryń przez Pliantę).Ani razu nie zatrzymano mnie,ani nie kontrolowano.Przejechałem przez piątek,sobotę ok.500 km po okolicach Камянец,Пружаны,Вялiкае Сяло, Новы Двор, Поразава,Лыскава,Магілёўцы,Ружаны(pałac Sapiehów),Лінова,Плянта,Кобрын, Жабінка.Drogi w bardzo dobrym stanie.Jechałem Coltem,nie terenówką.Powrót również przez Sławatycze.Po stronie białoruskiej-5 minut całkowitej odprawy i do polskiego szlabanu.Polskie służby trochę kolejki robią,ale gdyby nie wciskający się Rosjanie na kanał dla obywateli UE,byłoby sprawniej.Jednakże cały przejazd przez granice trwał ok.godziny.Przejeżdżałem ok.południa.Ogólnie polecam taką wycieczkę.Było fajnie."

Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Do Brześcia bez wizy?

Post autor: KrzysztofLtm » pn 08 lip, 2019 17:45

dzieki za odpowiedz,czytalem ten post.Gdzie i jak mozna zalatwic przepustke i te uslugi?Ile to trwa?Jakies dodatkowe formalnosci na granicy?Np.gdy auto pierwszy raz jedzie na Ukraine trzeba ksero paszportu i dokumentow auta.Po prostu,co powinienem wiedziec jadąc tam.Bede wdzieczny za praktyczne wskazowki,mam chec wyskoczyc do Brzescia.Jakos zawsze odkladam i jade na Ukraine.

toba3
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Do Brześcia bez wizy?

Post autor: toba3 » pn 08 lip, 2019 20:43

Tutaj( bezviz.by/pl )wykupujesz tzw.voucher,upoważniający Cie do bezwizowego wjazdu.Z resztą,jest tu wiele info co i jak.Nie pamiętam czy trzeba ksera,ale coś mi świta że tak.Po opłaceniu vouchera,dostaniesz maila z voucherem i ubezpieczeniem.Koniecznie wydrukuj ubezpieczenie.Było ono w dalszej części maila,ja nie zauważyłem i nie wydrukowałem.Musiałem ponownie wykupić na granicy.Obowiązkowy "wremiennyj wwoz" który wypiszą brokerzy w okienku na granicy,za drobną opłatą.Ogólnie bezproblemowo.W porównaniu z granicą z Ukrainą-miód.Nie chcę już się powtarzać,więc proponuję przeczytać moje wcześniejsze posty w tym temacie.Ja chyba wyskoczę w ten weekend (12-14.07)P.S.Musisz opłacić voucher dzień przed wyjazdem!!!!!!Miłego wypoczynku.Białoruś jest piękna.Czyściutko i ludzie mili i życzliwi.Policja nie zatrzymała mnie ani razu.Nie musisz kupować BelTolla.Tylko nie możesz jechać M1 w stronę Mińska.

ODPOWIEDZ