Kamieniec Podolski.

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Kamieniec Podolski.

Post autor: KrzysztofLtm » śr 03 kwie, 2019 05:49

Witam.Bedziemy chyba w Kamiencu Podolskim.Moze ktos podpowie co oprócz twierdzy warto zobaczyc,gdzie cos fajnego zjesc itp...

bahaar
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Kamieniec Podolski.

Post autor: bahaar » śr 03 kwie, 2019 11:18

Wszystko co warte zobaczenia to na Starym Mieście w Kamieńcu Podolskim się znajduje. Wszystko masz w pigułce :) aczkolwiek jest co robić. Poszwendać się uliczkami Starego Miasta - cerkwie, baszty, bramy. Kanion Smotrycki i z góry i z dołu robi wrażenie zwłasza gdy trzeba przedzierać się przez chaszcze :D Można przenieść się w czasie. Wieczorem nad Smotryczem jakieś ognisko z miejscowymi :) Warto na Kamieniec poświęcić trochę więcej czasu, niż zazwyczaj robą to nasi rodacy ograniczający się do twierdzy. My byliśmy 6 dni ale z dzieckiem i bez własnego transportu. Wszystko na spokojnie, bez pośpiechu.
Z Kamieńca niedaleko do Chocimia. Jeżdzą marszrutki choć do samej twierdzy chocimskiej trzeba mocno drałować z buta. Powrót ogarnialiśmy z jakimś dorabiającym dziadkiem, prosto do Kamieńca. Jeden dzień typowo plażowy nad Dniestrem, chyba w Устя - rejs po rzece. Wszystko to będąc w Kamieńcu ale bez nastawienia na "zaliczyć" a "być i poczuć klimat".

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Kamieniec Podolski.

Post autor: pietia » śr 03 kwie, 2019 20:09

Potwierdzam. Stare Miasto, uliczki, ryneczki, katedra łacińska (z minaretem przez wejściem). Sama twierdza w sumie lepiej wygląda chyba z zewnątrz niż wewnątrz, choć oczywiście do środka też warto wejść, przynajmniej na dziedziniec (w samych murach jest muzeum historyczne). Jeśli chcecie się w Kamieńcu zatrzymać kilka dni (więcej niż 2), to oprócz wspominanego Chocimia warto też zrobić wypad do Czerniowiec, choć to raczej wycieczka całodniowa

Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Kamieniec Podolski.

Post autor: KrzysztofLtm » czw 04 kwie, 2019 06:02

Dziekuje za podpowiedzi.Wybieramy sie chyba na Wielkanoc.Chocim tez oczywiscie w planie,ale za duzo czasu nie bedzie,2 dni/niecałe/Lubie zjesc,zawsze gdy gdzies pojade jem cos regionalnego,co i gdzie mozecie polecic.Moja ulubioną potrawa na UA jest soljanka,jakos tak,jem kazdego dnia bedąc na UA. :)

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Kamieniec Podolski.

Post autor: pietia » pt 05 kwie, 2019 20:38

Tu za bardzo nie podpowiem, ja stołowałem się w pizzerii Czełentano, to popularna w Ukrainie sieciówka. Jadłem oczywiście pizzę (smaczną), ale inne potrawy ( w tym solankę) też tam mają :) Na starym mieście i w rejonie zamku widziałem jednak sporo knajpek. Puzatoji Chaty w Kamieńcu chyba nie ma (w każdym razie w 2014 r. nie było)

bahaar
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Kamieniec Podolski.

Post autor: bahaar » pt 05 kwie, 2019 22:12

Puzatej nie ma ale Czelentano jest ok. Mnie natomiast najbardziej podobało się w takiej lokalnej knajpce w nowej częsci miasta, pełnej miejscowych rozkoszujących się daniami szefa i mocniejszym trunkiem. Nazwy knajpy nie pamiętam ale kuchnia ukraiska serwowana choć i pizza w menu obecna była. To było powyżej Soboru św. Aleksandra Newskiego ale przed siedzibą Rady Miejskiej i tej dużej poczty. W ogóle miałam wrażenie, że wspólczesny Kamieniec obfituje w lepsze zaplecze kulinarne, niż droższe knajpki na Starym Mieście. No i czeburieki, pirożki itp. w budce niedaleko dworca autobusowego.

Gab001
Radca Stanu
Radca Stanu

Kamieniec Podolski.

Post autor: Gab001 » sob 06 kwie, 2019 19:23

Być może moja wypowiedź z 18 sierpnia 2017 w tym wątku: viewtopic.php?f=13&t=12721 coś wniesie...

vincent
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Kamieniec Podolski.

Post autor: vincent » pn 08 kwie, 2019 12:08

My jedliśmy w Kamieńcu w Cafe Nika i było bardzo smacznie i tanio.
https://pl.tripadvisor.com/Restaurant_R ... blast.html

Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Kamieniec Podolski.

Post autor: KrzysztofLtm » pn 08 kwie, 2019 12:30

Dziekuje wszystkim za posty,jedziemy 19 kwietnia,jeszcze troche czasu wiec kolejne porady mile widzane.ps,to cafe Nika na zdjeciach fajnie wygląda.

vincent
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Kamieniec Podolski.

Post autor: vincent » sob 13 kwie, 2019 00:48

Niestety w Nika toaleta standard ukraiński, o ile dobrze pamiętam od szczytu po lewej stronie w prawo i... dołki, zero sedesu :) No ale nie pierwszy raz na Ukrainie jesteś, więc dało się przywyknąć. Ale jakoś tak czysto wspominam, umywalka itd. Może mylę coś, ale wydaje mi się, że jakoś czysto było.

Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Kamieniec Podolski.

Post autor: KrzysztofLtm » sob 13 kwie, 2019 05:19

vincent pisze:
sob 13 kwie, 2019 00:48
Niestety w Nika toaleta standard ukraiński, o ile dobrze pamiętam od szczytu po lewej stronie w prawo i... dołki, zero sedesu :) No ale nie pierwszy raz na Ukrainie jesteś, więc dało się przywyknąć. Ale jakoś tak czysto wspominam, umywalka itd. Może mylę coś, ale wydaje mi się, że jakoś czysto było.
Toalety to nie problem,do tej pory ,a bylo to kilka lat temu pamietam toalete w Vlodzimierzu Volynskim,dziury w podlodze a do tego na korytarzu chodniki i kasa fiskalna :) W tej restauracji jakie ceny,oglądajac zdjecia juz mam chec na kilka potraw.

Gab001
Radca Stanu
Radca Stanu

Kamieniec Podolski.

Post autor: Gab001 » wt 16 kwie, 2019 11:05

KrzysztofLtm pisze:
czw 04 kwie, 2019 06:02
Chocim tez oczywiscie w planie,ale za duzo czasu nie bedzie
Tym bardziej nie polecam gastronomii na terenie twierdzy chocimskiej. Menu nawet w pełni sezonu ubogie, jak zauważyłem - dominują szaszłyki i temu podobne strawy. Pomieszczenia też nieco bez klimatu...

Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Kamieniec Podolski.

Post autor: KrzysztofLtm » pn 22 kwie, 2019 16:34

vincent pisze:
pn 08 kwie, 2019 12:08
My jedliśmy w Kamieńcu w Cafe Nika i było bardzo smacznie i tanio.
https://pl.tripadvisor.com/Restaurant_R ... blast.html
Witam.Kamieniec i cafe Nika "zaliczona. :D Co do Kamienca,na zdjeciach wyglada na wiekszy,forteca fajnie choc nieco"disneylandowo"oswietlona nocą.Mi osobiscie bardziej spodobal sie Chocim,ladnie polozony na brzegu rzeki.Ale ogolnie same miasto robi sympatyczne wrazenie.A cafe Nika polecam,ladny wystroj,niezle jedzenie,super obsluga.Polecam solanke i takie zapiekane w chlebie mieso i grzyby.Porcja 0,5kg wystarcza spokojnie na 2 osoby.

ODPOWIEDZ