Złoto.

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Złoto.

Post autor: KrzysztofLtm » sob 04 maja, 2019 11:24

Witam.Mam pytanie,czy oplaca sie jeszcze kupic wyroby ze złota na UA? Na "własny uzytek"nie na handel.Ktos kupowal cos ze złota na Ukrainie?

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Złoto.

Post autor: arko » sob 11 maja, 2019 14:43

W Kijowie wyroby droższe ale zdecydowanie ładniejsze i większy wybór. Wszystko jest kwestią gustu i zasobnością portfela.

marcin-
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Złoto.

Post autor: marcin- » wt 02 lip, 2019 21:34

Kumpel wymyślił sobie "kietę", dał kasę i zadanie kupna...
Byłem dziś w największej (chyba, min. 4 sklepy) sieci jubilerów w Łucku - PERLINA - i tam gram złota próby 585 kosztuje 2300 hrywien, po obniżce 45% (taki super fajny marketing dla mas chyba) to dalej jest 1265 UAH czyli 184 PLN... Nie kupuję złota nigdzie, ale mity, że złoto na Ukrainie jest tańsze można sobie włożyć między..., czyż nie tak?
PS.
U Zelenskiego (ZOLOTOY VEK) jeszcze drożej, po odjęciu od kosmicznej ceny 52% zniżki wyszło ok. 1450 UAH za gram, nie pamiętam dokładnie już ile.

Kshyhu
Tajny Radca
Tajny Radca

Złoto.

Post autor: Kshyhu » śr 03 lip, 2019 15:04

Ale przecież nikt nie mówił, że jest tańsze, niż w Polsce :)
"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny".

marcin-
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Złoto.

Post autor: marcin- » czw 04 lip, 2019 09:03

Mi ktoś mówił, nie tutaj na forum, ale jednak :D
To kończąc temat - czy kiedykolwiek po 1945 roku złoto było tańsze niż w Polsce?
Pomińmy krótki okres gdy złotówka skoczyła 2-3 krotnie a ceny jeszcze nie zdążyły (zielone ludziki...).

Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Złoto.

Post autor: KrzysztofLtm » czw 04 lip, 2019 09:26

marcin- pisze:
czw 04 lip, 2019 09:03
Mi ktoś mówił, nie tutaj na forum, ale jednak :D
To kończąc temat - czy kiedykolwiek po 1945 roku złoto było tańsze niż w Polsce?
Pomińmy krótki okres gdy złotówka skoczyła 2-3 krotnie a ceny jeszcze nie zdążyły (zielone ludziki...).
Był taki okres,nie uczestniczylem w tym ale znalem ludzi,kursowali Wegry-Rumunia-ZSRR-handelek na wegrzech,rumunii/wywozono min Biseptol ktory był uwazany w Rumunii jako lek antykoncepcyjny :) /w drodze powrotnej kupowano w Zwiazku Radzieckim złoto.Fachowcy polykali obraczki,pierscioni,lepsi fachowcy pakowali je w prezerwatywy i tez połykali.Pamietam,kiedys znajomy zazartowal ze gdyby ten okres potrwal dluzej to by wywiezli wszystkie zloto z ZSRR.

therion
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Złoto.

Post autor: therion » czw 18 lip, 2019 08:20

Tak sobie sprawdzałem poszczególne produkty w Złotyj Wik i polskich sieciach - obrączki 4 mm, złote złoto, około 7g wagi, próba 585, w PL od 1800 w górę, tam - jakieś 1500 max.
Gdzie jest haczyk?

https://verona.pl/zlote-obraczki-klasyc ... -4-mm-6446
https://savicki.pl/1833-obraczki-slubne ... polokragle (cena na dole - domyślna to próba 300...)
https://www.zolotoyvek.ua/ru/obruchalno ... undefined1 tutaj założyłem rozmiar 21 (tam cena od rozmiaru zależy)

marcin-
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Złoto.

Post autor: marcin- » czw 18 lip, 2019 21:49

Ja nie wiem gdzie jest haczyk, mi złoto w Zolotoy Vek wydało się "czerwone", nie podobało mi się. Oglądałem 2 tyg. temu. Pewnie kwestia subiektywna.
Swoją przygodę z zakupem kiety dla kolegi zakończyłem tydzień temu gdy oddałem mu pieniądze ;)
Dziś wróciłem na Ukr.
Ceny które podawałem są z sieci "Perlina" w Łucku.

ODPOWIEDZ