Obwód Kaliningradzki na pierwszy raz

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
Erkaesowiec
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Erkaesowiec » pn 02 wrz, 2019 21:40

Jako, że Rosja udostępniła internetowe wizy do Obwodu Kaliningradzkiego to myślę nad kilkudniowym wypadem w ten rejon (pierwsze starcie z matuszką). Ktoś już z was może aplikował? Konto założyłem na stronie, ale jest kilka niewiadomych.
1. Czy rzeczywiście przy aplikowaniu muszę podać miejsce noclegu? Nie da się tego jakoś obejść? Co jeśli będę chciał mieszkać w kilku hotelach albo też zrezygnuję z wyjazdu? Muszę rezerwować nocleg wcześniej?
2. Co mi będzie potrzebne dodatkowo do aplikacji? Tutaj też wymagają ubezpieczenia (jak do innych rejonów Rosji)? Jakieś zdjęcia do wizy?
3. Co potrzebne będzie do podróży autem? Zielona karta, wiadomo, ale czy coś jeszcze. Jakie przejście graniczne rekomendujecie? Nie zamierzam nic przemycać. Chodzi mi o maksymalne skrócenie procedur.
4. Czy jest coś wartego uwagi oprócz samego Królewca (Kaliningradu)? Interesują mnie miasta, klimaty przemysłowe (industrialne), wojenne oraz jakaś jednodniowa wyprawa w naturę.
5. Czy można wyjechać z Obwodu na Litwę? Chodzi mi o Mierzeję Kurońską.
6. Czy można wcześniej kupić kartę do telefonu? Chodzi mi tylko i wyłącznie o internet, tak by korzystać z map.

Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: MorgothV8 » wt 03 wrz, 2019 07:24

6. Możesz zcignąć sobie "mapy offline" np. MAPS.ME - i bez internetu map używać.
Były Polarnik na Polskiej Stacji Polarnej "Hornsund"
Teraz programista na swoim
Fuji GSW, Pentax 67, Nikon F4, FM2, D3, D3200 FS + cała szklarnia

Erkaesowiec
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Erkaesowiec » sob 07 wrz, 2019 15:37

Wiem, ale wolę mieć historię odwiedzonych miejsc i tras. A internet w tym pomaga. Do tego mam informacje o godzinach otwarcia lokali itp.

DobryDuch
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: DobryDuch » śr 11 wrz, 2019 19:18

Ja już skorzystałem z e-wizy. Pobyt fantastyczny :)
Tylko Ukraińcy mają prze*** na granicy. Polacy zatrzymali jednego i nie pozwolili jechać dalej. Drugiego Rosjanie maglowali z 30minut.
1.Wpisz byle który hotel. Może najlepiej pierwszy nocleg. Ja podałem nocleg, który już po otrzymaniu wizy odwołałem, bo zmieniłem nieco plany. No problem.
2.Do wniosku o wizę nie trzeba udowadniać ubezpieczenia, ale ja nawet nie myślałbym jechać bez takowego.
3.W naturę, to na pewno na mierzeję pojechać. Jak jechałem autobusem z Zelenogradska do Morskoe, to mnie bilet wstępu nie dotyczył. Jednak na początku mierzei są rogatki i podróżujący samochodami jakąś opłatę uiszczają.
6.Ja kupiłem kartę w pierwszej z brzegu okazji - Beeline za 300rub. Internet "bezlimitny", ale słabo "łowił" w Zelenogradsku.
7.W Rosji używa się map offline 2GIS, choć ja mam z 7 apek z mapami offline.

ODPOWIEDZ