Aktualna sytuacja na Krymie

Wszystko co związane z podróżami po Krymie
Husky
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Husky »

Witajcie
Mam pytanie odnośnie Krymu , ale nie konkretnie Krymu a Mierzei Arabackiej. Chcieli byśmy we wrzesniu 2020 roku przejechać do Gruzji ale przez tą mierzeję. Powrotu już nie będzie przez Rosję ( wracamy przez Turcję. Mierzeja idzie bokiem Krymu, jest tam droga o długości około 100 km w większości przejezdna tylko dla terenówek i motocykli o charakterze enduro.
Czy ktoś realizował taki plna w ostatnim roku czyli 2018 lub 2019 i wypowie się czy to możliwe.
Dodam że nie chcę na Krym Rosyjski wjeżdżać , nie interesują mnie żadne miasta tylko przejazd tą mierzeją i przelot przez dziką część Rosji w kierunku Soczi i dalej na Adler droga nadmorską
z góry bardzo dziękuję za info.
Husky

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek »

na mapach widać,Wikipedia też napisała że owa mierzeja jest częścią półwyspu.Łapią cię zatem wizy rosyjskie,ale to pewnie wiesz,gorsza informacja że od strony UA nadal obowiązuje zakaz wjazdu na Krym bez zezwolenia dla obcokrajowców(niestety mierzeja prowadzi na Krym).Zatem i mierzeja jak i Kercz(siłą rzeczy musisz tam jechać) to już półwysep.I jeszcze Gruzja i przejazd przez Abchazję.Ryzykant jesteś.Jak się zdecydujesz i wrócisz cało to pochwal się.
Oczywiście jest szansa że masz paszport ukraiński,teoretycznie na Krym możesz wjechać,ale jednym z trzech przejść granicznych od strony UA.W tym jedno (Perekop) wyłącznie dla miejscowego ruchu.

ODPOWIEDZ