Przejście pieszo Węgry-Rumunia

Tematy podróżnicze, które nie pasują do powyższych kategorii
DobryDuch
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Przejście pieszo Węgry-Rumunia

Post autor: DobryDuch »

Raz przekraczałem taką granicę przejściem Csengersima-Petea. Poszedłem normalnie pasem równo z samochodami i bez pytań mnie wpuścili. Czy tak jest generalnie na tych przejściach, że pieszo można przekraczać mimo, że nie ma takiego wyznaczonego typu kontroli? Wiem, że robi się to tak, że łapie się stopa na granicy, ale przez epidemię może być krucho z powodzeniem, poza tym nie lubię na stopa.
Już w najbliższą sobotę będę próbował. Teraz zależy mi na przejściu jadąc z Debreczyna, czyli Nyírábrány - Valea lui Mihai. Proszę o info, jeśli ktoś przechodził pieszo granicę z Węgier do Rumunii bez wyznaczonego typu przejścia dla pieszych.
Jeśli ktoś ma lub będzie miał w tym tygodniu świeże info z własnego doświadczenia lub najdalej - bezpośrednio znanej osoby - z wjeżdżania ze Słowacji na Węgry i z Węgier do Rumunii, to bardzo bym cenił relację. Chodzi oczywiście o możliwości i obostrzenia - czy zwykły Polak może i na jakich zasadach wjeżdżać do tych krajów.
Ja napiszę tylko o Słowacji. Wczoraj próbowałem wjechać i nic z tego - trzeba mieć test z wynikiem negatywnym na COVID. Ale pojechałem nieco dalej, gdzie jest pieszy most i tam już nikt nie kontrolował. Także przynajmniej wiem, że na Słowację się i tak dostanę. Ale gdybym miał na dziko brnąc dalej na Węgry i Rumunię, to raczej bym nie ryzykował nie tyle mandatu za samo nielegalne przekroczenie granicy, co za naruszenie jej w warunkach epidemii + koszta kwarantanny, na którą mogli by mnie wcisnąć.
Dlatego pytam na forum, bo media słabo informują, przeważnie post-factum - przykład ze Słowacją.

ODPOWIEDZ