[2017] Prawdopodobnie najpiękniejsze jezioro Dalekiego Wschodu Syberii z narzeczoną

Forum wyłącznie dla zamieszczania relacji z podróży
anomander
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

[2017] Prawdopodobnie najpiękniejsze jezioro Dalekiego Wschodu Syberii z narzeczoną

Post autor: anomander »

Jedna z wypraw w 2017 zaprowadziła mnie nad Jezioro Jack'a London'a (tak, to oficjalna
nazwa geograficzna :) ) . Ulokowane na Kołymie, w południowej części Gór Czerskiego.
Pojechałem razem z narzeczoną, i trafiliśmy na idealne warunki, wczesna złota syberyjska
jesień, coś niesłychanego.

Jezioro jest niezwykle malownicze, myślę, że jest jednym z naprawdę najpiękniejszych
na całym wschodzie Syberii. Jest na tyle odizolowane, że rzadko zjawiają się tam turyści.
Z drugiej strony, nie jest tam aż tak trudno się dostać - leży tylko ok. 60 km od głównego
Traktu Kołymskiego. Dla wygodnych, jest tam nawet mini turystyczna baza, z domkami
do wynajęcia :) Jak ktoś zainteresowany, to jak zwykle pytać się na priv o szczegóły.
Najciekawszym chyba elementem dla mnie osobiście jest to, że nad tym jeziorem jest
piaszczysta i bardzo urokliwa plaża, coś, czego nie widziałem nigdzie indziej tak daleko
na Północy.

Co się będę rozpisywać, zdjęcia i filmiki mówią same za siebie :)

https://exploratio-incognita.com/expedi ... ndon-lake/

ODPOWIEDZ