Ulan Bator - Moskwa (mongolski pociag)

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
Awatar użytkownika
Goroh
Radca Stanu
Radca Stanu

Ulan Bator - Moskwa (mongolski pociag)

Post autor: Goroh »

witam,
wie ktos moze w jaki dzien tygodnia jedzie mongolski pociag UB-Moskwa(ewentualnie nr pociagu)?
jestem w UB, jutro robie chinska wize, i jeszczew teraz chce kupic bilet powrotny do moskwy.
jak cos sluze swiezym info z trasy moskwa-irkuck-ulan ude- nauszki-suche bator- UB
pzdr

Awatar użytkownika
mlody78
Kanclerz
Kanclerz
Kontakt:

Post autor: mlody78 »

UB-Moskwa 005Щ jeździ w piątki i 005В jeździ we wtorki
Pekin-Moskwa 003З w soboty...

ja w sierpniu będę jechał Moskwa-UB jakbyś mógł opisać wrażenia z podróży (tak ogólnie)..i czy na coś sczególnego powinienem być przygotowany?...co warto zabrać o czym na pewno nie pomyślę?

jaki nocleg w UB polecasz? jakie są ceny i warunki?
będę wdzięczny za korzystanie na forum z funkcji Szukaj ...przed zadaniem pytania...

Awatar użytkownika
Goroh
Radca Stanu
Radca Stanu

dobry jest 'idre' $4 dorm(http://www.idrehouse.url.mn/), warunki bardzo dobre wmiare w centrum, w Gana chcieli $10 :/
oyuna tez $4 dorm, warunki troszke gorsze ale bez tragedii i ludzie troche ciekawsi
(idac do klasztoru Gandan trzymaj sie lewej strony i kilkadziesiatm etrow przed swiatynia uliczka w lewo- jest znak)
ceny z UB
jedzenie w 'ichszych' fastfoodach 1000-2000T, , dobre i tanie, spokojnie mozna sie najesc, porcje zdrowe, chinska knajpa 3000 i wiecej, piwko ok 1000T(sa i tansze).
marlboro 1000T, cola puszka 0,33 500-600T
co do podrozy to pewnie dysponujesz wiedza ogolna z forum, a w praktyce to po prostu trzeba sie przejechac:) ogolnie same pozytywne doswiadczenia
w razie pytan postaram sie pomoc,
pzdr

Awatar użytkownika
mlody78
Kanclerz
Kanclerz
Kontakt:

Goroh, dzięki za info..z noclegu zapewne skorzystam...
a orientowałeś się może jak jest z powrotem z UB np. do Ułan Ude lub Irkucka? ja po wizycie w UB chcę wrócić nad Bajkał, ale czytam, że taki powrót nie jest prosty...

nigdzie nie mogę znaleźć informacji jak mozna się "wykąpać" w pociągu do UB....czy jest jakiś ogólny wagon z prysznicami, czy jakos inaczej sie to odbywa?
jak wygląda kupe...tak jak w ukraińskich/rosysjkich pociągach? (ja będę jechał 4 osobową)...
będę wdzięczny za korzystanie na forum z funkcji Szukaj ...przed zadaniem pytania...

Awatar użytkownika
Goroh
Radca Stanu
Radca Stanu

z tego co slyszalem tu od Polakow , ktorzy dzis sie zameldowali w hotelu to jest chyba polaczenie UB-Irkuck za $50, kupujac odpowiednio wczesniej nie powinno byc problemow z miejscami. ja biore dzisiaj piciag UB-Moskwa( jakies $120). o prysznice sie nie dowiadywalem(ponoc sa), najlepiej wziac gabke i da rade sie 'wykapac'.
'Kupe' wszedzie takie samo, pociagi praktycznie te same...
dzisiaj wybywam do Zamyn- Udd i dalej do Chin, zobaczymy co tam u kitajcow slychac...
pzdr

Awatar użytkownika
Kristofor&Nemiroffka
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: Kristofor&Nemiroffka »

Ub - Irkuck - 30 $ o ile jedziesz codziennym pociągiem do Irkucka - wlecze się dłużej do "dużego" pociągu do Moskwy ale jest 25 - 30 % tańszy. Z powrotem nie opłaca się kombinowanie, bo bezpośredni kupiejny z UB kosztuje tyle co plackarty z przesiadką na granicy.

swietla
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: swietla »

znajomy - często korzystający z tej trasy najbardziej polecał zestaw chiński...

Awatar użytkownika
Gula
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: Gula »

120$z UB do Moskwy?to jakos malo cholernie.my pare dni temu z ulan ude do moskwy placilismy jakos 2900rur.ale teraz nie chca nam dac tranzytowki bo niby mozna miec 1 przesiadke-zaproponowali turystyczna i voucher za 90$:/i tak siedzimy w UB i sie meczymy.a jak by wygladala sprawa ewentualnego zwrotu biletu gdzies na szybko w rosji?oddaja kase?jak wczesnie trzeba oddac?dzieki za szybka odp bo siedze w ub

Awatar użytkownika
mlody78
Kanclerz
Kanclerz
Kontakt:

Gula, bilety trzeba oddać jak najszybciej...pobierają jakąś prowizję za zwrot...im bliżej do odjazdu pociągu tym większa prowizja...

Awatar użytkownika
Goroh
Radca Stanu
Radca Stanu

jakbys bral ten pociagUB-Moskwa to mozesz sprobowac oddac bilet w Nauszkach, tylko nie wiem dokladnie ile pociag tam stoi...
tzn stoi dlugo ale nie wiem czy i kiedy pograniczniki pozwola wyjsc z pociagu :/
z nimi nigdy nie wiadomo
pzdr

Awatar użytkownika
Gula
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

luzik,bede jakos kombinowal.narazie sprawa wiz jest w toku.najwyzej bym musial z mongolii moze wyslac do kogos np w irkucku kto by mi zwrocil bilety i dal kase jakbym przejezdzal przez irkuck.

Awatar użytkownika
Goroh
Radca Stanu
Radca Stanu

jest swiatelko w tunelu
info z dzisiaj od konsula w Irkucku:

Wygląda na to, że wygralismy bitwę o interpretację
umowy UE-FR i jest realna nadzieja na to, że Moskwa spacyfikuje swoich
orłów
w Nauszkach. Zatem, proszę się do mnie odezwać w drugiej połowie
przyszłego
tygodnia i być może, że będę mieć dla Pana jakieś dobre wiadomości.
Pozdrawiam, /-/AJ-R

pzdr

Awatar użytkownika
mlody78
Kanclerz
Kanclerz
Kontakt:

Goroh, konkretnie o jakiej umowie mówisz?

Awatar użytkownika
Goroh
Radca Stanu
Radca Stanu

ja pytalem konsula o tranzyt bezwizowy do 10 dni, odpisal to co wkleilem, ta umow UE-FR wynika z tego sie tyczy 'naszej sprawy', chociaz wtedy to raczej powinna byc umowa PL-FR...nie wiem juz sam.
oby zalatwili temat do konca:)

Awatar użytkownika
mlody78
Kanclerz
Kanclerz
Kontakt:

Goroh, jest taka umowa między PL a FR...na stronie ambasady...Artykuł 5 punkt 2...
tylko każdy twierdzi, że nikt na granicy jej nie przestrzega...i każą wyrabiać wizę tranzytową...tylko po jaką cholerę jak jest umowa?...pewnie o $ chodzi...
mam podobny problem...bo jadę do Ułan Bator tranzytem (w Moskwie jestem 1,5 h na dworcu i potem cały czas pociągiem)...

Awatar użytkownika
Goroh
Radca Stanu
Radca Stanu

no to pewnia o ta umowe sie 'nasi' kluca w Moskwie i z teco co mowi/pisze konsul wkoncu wyklucili respektowanie art.5 pkt.2, jak tylko, jak ostatecznie potwierdzi ze udalo sieich uteperowac - dam znac na forum.
pzdr

Awatar użytkownika
mlody78
Kanclerz
Kanclerz
Kontakt:

Goroh, fajnie by było jakby ta umowa zadziałała w całej Rosji na każdym przejściu...ale tomarzenia ściętej głowy... :roll:

Gaga
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Gaga »

Witam, orientujecie sie może czy bedąc w Ułan Bator około 7go września uda mi sie kupić 5 biletów na ten bezpośredni pociąg UB>Moskwa na 21 września?

Awatar użytkownika
Goroh
Radca Stanu
Radca Stanu

2 tygodnie to spory zapas, jakby lekko po sezonie takze powinno byc ok,
ale gwarancji nikt ci nie da...
i nie liczcie na 5miejsc w tym samym wagonie, z tym moze byc roznie
pzdr

Awatar użytkownika
Gula
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Goroh:z batalia o umowe to nie wiadomo jak jest.zasadniczo to my tu poruszylismy sprawe przez konsula w irkucku i przez P.O. konsula w UB ktory na codzien tez pracuje w Irkucku.oni ruszyli moskwe i jakies urzedy tam.Ale do konca to niestety nic nie wiadomo jeszcze i przez to czekamy od srody i kombinujemy.na gobi to sobie wyskoczylismy ale zeby jechac na 2,5 tyg nad chubsugul to musimy wsio zalatwic teraz.Bo weszla umowa UE-rosja i oni nie respektuja tej umowy PL-RU.a robia nawet takie problemy ze nawet jak chcielismy tranzytowke to powiedzieli ze pomimo umowy o 10dniach tranzytu oni maja wewnetrzne przepisy ze jak masz 2 przesiadki w rosji to juz musisz miec turystyczna bo to nie tranzyt:/caly czas walczymy bo pomijajac nasza sytuacje to moze juz byc pewne rozwiazanie i interpretacja przepisow dla kolejnych przypadkow.

Awatar użytkownika
Goroh
Radca Stanu
Radca Stanu

ja tylko wkleilem to co mi odpisal konsul, nie wiem czy zalatwia umowe UE-FR czy PL-UE, napisalem ze che wracac na tranzycie do 10dni bez wizy i tyle.
odpisal to co wkleilem takze czekam na dalsze info od Niego w srode/czwartek...
jak wyjdzie w praniu- zobaczymy...
jak jestescie w UB w okolicach 3-6 sierpien to moze jakies piwo ?:)
pzdr

Awatar użytkownika
Gula
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

wiem z pierwszej reki czyli z kregow dyplomatycznych,ze umowa o bezwizowym tranzycie zostala zaakceptowana znow przerz rosje:)ludzie w ich MSZ stwierdzili ze wlepianie kar i zawracanie z granicy bylo bezprawiem i zla interpretacja prawa przez granicznikow.maja ich w trybie pilnym opierd...wiec kto bedzie jechal to niech twardo bije piescia w stol ze ma prawo przejechac a jak sie nie podoba to mozna dzwonic po konsulach,prosic ich szefow,mowic ze moga do MITu swojego zadzwonic itd.za cholere nie ustepowac.wiem ze tak latwo gadac ale tez sie dalismy jadac do mongolii bo pewnoisci nie bylo ale teraz trzeba walczyc z gamoniami na granicy:)myt wracamy dopiero 11.08 wiec jak ktos przetrze szlak niech napisze tu.

Awatar użytkownika
Goroh
Radca Stanu
Radca Stanu

no to brzmi obiecujaco :)
jutro jeszcze napisze do konsula tak jak prosil i on tez powinien juz miec jakies 'oficjalne' info...
pzdr

Awatar użytkownika
mlody78
Kanclerz
Kanclerz
Kontakt:

jestm w podobnej sytuacji (wyjazd przede mną), ale by nie psuć sobie wakacji wyrobię wizę i to 2 krotną....by nie mieli do czego się przyczepić...
a jeśli coś z wizami będzi marudził pokażę mu wydrukowaną umowę...

Awatar użytkownika
Goroh
Radca Stanu
Radca Stanu

zdecydowanie rob 2krotny tranzyt !!!
wczoraj konsul z Irkucka napisal:

"Sytuacja się jeszcze nie unormalizowała, a za to nasz konsul w
Ułan Bator dostał zawału.
Pozdrawiam, /-/ AJ-R "

takze powojowal MSZ w Moskwie, a w Nauszkach puki co bez zmian,
liczylem ze sie wyjasni na nasza korzysc ale jak widac dupa blada z tego wyszla:/
pzdr

Awatar użytkownika
mlody78
Kanclerz
Kanclerz
Kontakt:

Goroh, viewtopic.php?t=3730
tu coś w tym temacie...
a ja będę miał 2 krotną turystyczną...bo na tranzyt nie mam wszystkich biletów przy sobie...

Awatar użytkownika
Goroh
Radca Stanu
Radca Stanu

o ile w Nauszkach to jeszcze mozna jakos tlumaczyc 'nieznajomoscia' przepisow i odlegloscia od 'centrali', to w Moskwie takie nieporozumienia ciezko skumac.
pozostaje czekac na lepsze czasy...
pzdr

Gaga
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Gaga »

W takim razie orientujecie sie ile kosztuje i jak dlugo trwa wyrobienie wizy tranzytowej w Ulan Bator?

Awatar użytkownika
Goroh
Radca Stanu
Radca Stanu

chyba $48 zwykly tryb(7dni roboczych) przyspieszony nie wiem ile...moze byc 2x tyle
Mlody78 mozesz napisac o ktorej ten wtorkowy mongoslki pociag 'laduje' w moskwie?nie moge znalezc tego info, a wlasnie planuje powrot z Moskwy...dzieki!
pzdr

Awatar użytkownika
mlody78
Kanclerz
Kanclerz
Kontakt:

Goroh, w Moskwie około 14:30...znalałzem dwie różne godziny 14:19 lub 14:28...

ODPOWIEDZ