wizy i vouchery do Rosji

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
krzysiek2103
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: krzysiek2103 » śr 27 cze, 2018 07:24

Dzień dobry,

w drugiej połowie lipca jedziemy do Gruzji i Armenii. Chcielibyśmy pojechać przez Rosję. Byliśmy już raz w centrum wizowym w Warszawie i odbiliśmy się bo nie mieliśmy podania z opisem trasy i rezerwacjami hoteli. I tu się zaczyna trochę problem. Chcemy przejechać z przejścia Bachevsk do Stepcamindy w Gruzji czyli 1700 km przez Rosję. W rozmowie telefonicznej usłyszałem że mam zakładać maksymalnie 500 km na dobę a co za tym idzie jechać 3/4 dni i na tyle przedstawić rezerwacji. Pan z którym rozmawiałem robił jednak średnio kompetentne wrażenie. Pytanie jak to wygląda w praktyce? Faktycznie tak mam zakładac trasę? A co jeżeli będe poruszał się szybciej i przejadę w 2 dni? Wypuszczą mnie bez problemów? W razie jakiejś kontroli na drodze będą sprawdzać że jestem "za daleko"? Ktoś przerabiał przejazd na tranzytową?

Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: MorgothV8 » śr 27 cze, 2018 10:09

Że co???
Były Polarnik na Polskiej Stacji Polarnej "Hornsund"
Teraz programista na swoim
Fuji GSW, Pentax 67, Nikon F4, FM2, D3, D3200 FS + cała szklarnia

krzysiek2103
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: krzysiek2103 » śr 27 cze, 2018 10:32

Morgothv8 ? Co "że co?" Że pójdziemy do łagru jak zjedziemy z trasy w bok czy że nie ma problemu? Czy coś jest niezrozumiałe?

mazeno
Nadworny Radca
Nadworny Radca

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: mazeno » śr 27 cze, 2018 11:41

no tez mialem wlasnie pisac "ile ty chlopaku masz lat", ale sie powstrzymalem.
pokolenie smartfonow, psiakrew.

Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: MorgothV8 » śr 27 cze, 2018 13:43

Rób wizę i się niczym nie martw.

mazeno
Nadworny Radca
Nadworny Radca

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: mazeno » śr 27 cze, 2018 13:53

ja za to sie martwie.
jak chlopak ma takie problemy na poziomie wizy, co bedzie jak wjedzie do rosji...
ludzie, ogarnijta sie.

krzysiek2103
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: krzysiek2103 » śr 27 cze, 2018 14:57

Spokojnie poradzimy sobie. Odpowiedź może wydawać się oczywista ale wole potwierdzić takie rzeczy z wyprzedzeniem i już się nie zastanawiać.

Dzięki w każdym razie za odpowiedź

Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: MorgothV8 » czw 28 cze, 2018 08:01

A jakie ma niby mieć problemy..... nic nie szkodzi zapytać, też jak nie byłem w Rosji jeszcze to miałem 100 pytań do...

mazeno
Nadworny Radca
Nadworny Radca

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: mazeno » czw 28 cze, 2018 11:02

problemy ze zrozumieniem prostych rzeczy.

toba3
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: toba3 » czw 28 cze, 2018 15:54

krzysiek2103 pisze:
śr 27 cze, 2018 07:24
Dzień dobry,

w drugiej połowie lipca jedziemy do Gruzji i Armenii. Chcielibyśmy pojechać przez Rosję. Byliśmy już raz w centrum wizowym w Warszawie i odbiliśmy się bo nie mieliśmy podania z opisem trasy i rezerwacjami hoteli. I tu się zaczyna trochę problem. Chcemy przejechać z przejścia Bachevsk do Stepcamindy w Gruzji czyli 1700 km przez Rosję. W rozmowie telefonicznej usłyszałem że mam zakładać maksymalnie 500 km na dobę a co za tym idzie jechać 3/4 dni i na tyle przedstawić rezerwacji. Pan z którym rozmawiałem robił jednak średnio kompetentne wrażenie. Pytanie jak to wygląda w praktyce? Faktycznie tak mam zakładac trasę? A co jeżeli będe poruszał się szybciej i przejadę w 2 dni? Wypuszczą mnie bez problemów? W razie jakiejś kontroli na drodze będą sprawdzać że jestem "za daleko"? Ktoś przerabiał przejazd na tranzytową?
Postaram się odpowiedzieć na Twoje pytania-bo widzę że się konkretów nie doczekasz.Jak wygląda sprawa wizyty w Centrum wizowym w W-wie-nie wiem.Wyrabiałem wizy bezpośrednio w Konsulacie.Pan w Centrum Wizowym mówiąc o 500 km miał na myśli to,że oni liczą 500 km dziennie przy występowaniu o wizę tranzytową.Czyli,na chłopski rozum-masz do przejechania po terytorium FR dystans np.1500 km.Konsul przyznaje Ci wizę tranzytową 3 dniową na przejazd przez FR.Może też być tak,że Konsul wyda Ci wizę np. 5-cio dniową,a urzędnik na granicy przez którą będziesz wjeżdżał do FR określi termin opuszczenia FR np.da Ci trzy dni.Czyli od wjazdu na terytorium FR masz trzy dni na jej opuszczenie.Możesz przejechać w jeden dzień i nikt nie będzie się czepiał.Nikt Ci trasy nie wyznacza.Nawet jak Cię zatrzyma policja do kontroli,nie przyczepią się,bo nikt Ci trasy nie narzuca. Nie możesz natomiast jechać dłużej niż trzy dni.Nie wiem jak w Centrum Wizowym ,ale w Konsulacie wydruki z rezerwacji z Bookingu nic mi nie dały.Musiałem wykupić dwukrotny voucher.Zapłaciłem 8 dyszek.Zaznaczam iż występowałem o dwukrotna wizę turystyczną,więc jeśli chcesz tranzytową to chyba nie będzie takiej potrzeby.Jeżeli chcesz pozwiedzać po drodze bez pośpiechu piękną Rosję sugeruję wykupić vouchery i wystąpić o wizę dwukrotna turystyczną (zakładam że powrót tez przez Rosję).Ja już jechałem do Armenii 2016 roku i 26.08 br.jadę ponownie.Jeśli masz jakieś pytania-pisz na priv.Mogę podać nr.tel.to bezpośrednio może coś doradzę.

Ivan Valivdenko
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: Ivan Valivdenko » czw 28 cze, 2018 18:47

toba3 pisze:
czw 28 cze, 2018 15:54
Nie wiem jak w Centrum Wizowym ,ale w Konsulacie wydruki z rezerwacji z Bookingu nic mi nie dały.Musiałem wykupić dwukrotny voucher.
Masz na myśli, że kazali Ci przynieść potwierdzenie opłacenia hotelu? Czy koniec końców rezerwacja z bookingu (nieopłacona) plus voucher wystarczyły do otrzymania wizy?

toba3
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: toba3 » czw 28 cze, 2018 19:13

Miałem wydruki z potwierdzenia rezerwacji z hoteli w których miałem zamiar nocować.Nic to nie dało.Najpierw Pani w okienku(bardzo uczynna zresztą),zasugerowała żebym zdobył potwierdzenia z hoteli-i tu UWAGA!!!!-żeby hotel wysłał maila że ja na pewno będę u nich nocował!!!Kuriozum.Zadzwoniłem do Booking,obiecali że podzwonią po tych hotelach i faktycznie,po kilku godzinach miła dziewczyna z Bookingu oddzwoniła i powiedziała że żaden z hoteli nic takiego nie potwierdzi.Nie zdziwiłem się :lol: Teraz do meritum-wystarczy Ci opłacony voucher,bez żadnych rezerwacji.Rezerwacje z Booking będą pomocne do wypisania vouchera w agencji turystycznej w której będziesz voucher kupował.Jeszcze raz zaznaczam ze występowałem o wizę dwukrotną TURYSTYCZNĄ-nie tranzytową.

toba3
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: toba3 » czw 28 cze, 2018 19:15

Jeszcze chciałem zaznaczyć że wyrabiałem wize w Konsulacie-nie w Centrum Wizowym.Tam nie wiem czy potrzebny voucher.

DymitrSzostalowicz
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: DymitrSzostalowicz » czw 28 cze, 2018 19:22

Witam,
Jadę w wakacje z kolegą rowerami do. Talina. I jeden z fragmentów naszej trasy prowadzi przez obwód kaliningradzki. Jesteśmy już po złożeniu wniosków wizowych itd.. Mam jednak kilka watpliwosci.

Po pierwsze typ wizy. Wyjeżdżamy do Rosji z Polski a wyjeżdżamy na Litwę. Jednak z uwagi na to że jeszcze po drodze trochę zwiedzamy i jedziemy rowerami a nie samochodem czy pociągiem to wybraliśmy wizę turystyczną. Czy to dobrze czy będą jakieś kłopoty na granicy?

I druga sprawa to voucher. Generalnie śpimy na dziko w namiotach,więc wybraliśmy voucher bez rezerwacji hotelowej. Jednak na voucherze jest adres jakiegoś hostelu w Kaliningradzie. I czy musimy tam spać i dostać jakąś pieczątkę, podpis czy obędzie się bez tego?

pietia
Kanclerz
Kanclerz

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: pietia » czw 28 cze, 2018 21:06

Prawdopodobnie innej wizy byście nie dostali. Nie wiem, czy wydają tranzytówki na przejazd przez 39. obwód FR, skoro z Polski na Litwę można jechać bezpośrednio
Co do pieczątki, to zależy od tego, jak długo chcecie przebywać w Obwodzie. Jeśli dłużej niż 7 dni, to potrzebna będzie pieczątka meldunkowa, i wtedy najlepiej uderzyć do tego hostelu, przynajmniej na 1 noc

DymitrSzostalowicz
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: DymitrSzostalowicz » czw 28 cze, 2018 21:35

Dzięki wielkie za info :D czyli jak mniej niż tydzień to nie musimy w ogóle wbijać do tego hostelu ?

Ivan Valivdenko
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: Ivan Valivdenko » czw 28 cze, 2018 22:18

toba3 pisze:
czw 28 cze, 2018 19:13
wystarczy Ci opłacony voucher,bez żadnych rezerwacji.Rezerwacje z Booking będą pomocne do wypisania vouchera w agencji turystycznej w której będziesz voucher kupował.
Faktycznie, na stronie konsulatu jako wymagany dokument jest wymieniony tylko voucher, o potwierdzeniu rezerwacji hotelu ani słowa, choć zawsze byłem przekonany, że oprócz vouchera również rezerwację z bookingu trzeba przedłożyć. To po co w ogóle robić w takim razie rezerwację, przecież te firmy wystawiające vouchery chyba nie każą podsyłać potwierdzenia?! Na stronach do wystawiania vouchera widzę tylko rubrykę to wpisania adresu hotelu i tyle.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: pietia » pt 29 cze, 2018 20:00

DymitrSzostalowicz pisze:
czw 28 cze, 2018 21:35
Dzięki wielkie za info :D czyli jak mniej niż tydzień to nie musimy w ogóle wbijać do tego hostelu ?
W zasadzie nie, choć ja bym dla świętego spokoju pryznamjniej jedną noc tam zanocował. Oficjalnie jedziecie bowiem tam

kniazix
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor
Kontakt:

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: kniazix » pt 29 cze, 2018 21:45

jak chcecie rejestracje zeby wam hostel zrobil to mozecie tam wbijac...a jesli macie inne plany to sensu nie widze...

kniazix
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor
Kontakt:

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: kniazix » pn 16 lip, 2018 11:06

o ile informacja potwierdzi się to chyba dobra nowina dla posiadaczy FAN ID.
"We did it! Proud of World Cup, Putin offers visa-free entry bonus to foreign fans....."
https://www.rt.com/sport/433285-putin-world-cup-proud/

malinowy_chruśniak
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: malinowy_chruśniak » ndz 22 lip, 2018 18:15

Mam pytanie do bardziej doświadczonych podróżników: wyrabiam sobie wizę na zaproszenie, przyszły mi dziś te zaproszenia i okazało się że źle wpisali mi miejsce urodzenia. Wiecie może co teraz powinnam zrobić? Mam to jakoś odkręcać czy może jest to szczegół i mam mimo wszystko dalej wypełniać swój wniosek na to zaproszenie? Jadę za miesiąc i boję się że jak zacznę odkręcanie to się z tą wizą nie wyrobię. Myślicie że zaproszenie ze złym miejscem urodzenia może przejść?

petr
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: petr » pn 23 lip, 2018 23:29

Zależy jaki masz błąd, wpisali Ci inne miejsce urodzenia czy też źle została przetłumaczona miejscowość. W przypadku gdy masz inną miejscowość przypuszczam że zostanie odrzucony wniosek. Natomiast gdy ktoś źle przetłumaczył myślę że powinno przejść. Najlepiej skontaktuj się z osobą od której otrzymałeś zaproszenie, żeby zgłosiła to w МВД, albo wystawią Ci nowe zaproszenie albo pójdzie migawka do ambasady z prawidłowymi danymi. Poprawienie danych trwa około dwóch tygodni.

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: arko » śr 25 lip, 2018 13:39

Dla kibiców którzy posiadają FAN ID do końca roku 2018 do Rosji bez wizy.

Госдума на заседании в среду единогласно приняла во втором,
основном чтении законопроект о безвизовом въезде в РФ до конца года для обладателей паспорта болельщика (Fan ID) на ЧМ-2018.
https://worldcup2018.tass.ru/articles/5401308

Arielos
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: Arielos » wt 31 lip, 2018 22:52

Drodzy forumowicze,
Wybieram się do Rosji, a dokladnie w rejon Kaukazu. Wyjazd powstal spontanicznie i wizy zaczęliśmy załatwiać 12 dni przed wylotem. Posrednik wizowy poinformowal nas, że nie zdazymy dostac wizy z voucherem na Kaukaz. Czas oczekiwania to co najmniej 14 dni ze wzgledu na niebezpieczny rejon. Jedynym rozwiazaniem bylo przedstawienie vouchera do Moskwy. Granice bedziemy przekraczac od strony gruzińskiej. W gorach spedzimy okolo 10 dni (wiza zapobiegawczo na 14 dni). Prosze o informacje czy przy przekraczaniu granicy celnicy mają jakąkolwiek informacje gdzie mamy przebywać, spać albo dokąd zmierzamy? Czy jezeli wize dostalem na voucher do Moskwy to wjezdzajac do Rosji moge zadeklarowac planowany pobyt na Kaukazie. Z gory dziekuje za wszelkie informacje

toba3
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: toba3 » śr 01 sie, 2018 10:27

Arielos pisze:
wt 31 lip, 2018 22:52
Drodzy forumowicze,
Wybieram się do Rosji, a dokladnie w rejon Kaukazu. Wyjazd powstal spontanicznie i wizy zaczęliśmy załatwiać 12 dni przed wylotem. Posrednik wizowy poinformowal nas, że nie zdazymy dostac wizy z voucherem na Kaukaz. Czas oczekiwania to co najmniej 14 dni ze wzgledu na niebezpieczny rejon. Jedynym rozwiazaniem bylo przedstawienie vouchera do Moskwy. Granice bedziemy przekraczac od strony gruzińskiej. W gorach spedzimy okolo 10 dni (wiza zapobiegawczo na 14 dni). Prosze o informacje czy przy przekraczaniu granicy celnicy mają jakąkolwiek informacje gdzie mamy przebywać, spać albo dokąd zmierzamy? Czy jezeli wize dostalem na voucher do Moskwy to wjezdzajac do Rosji moge zadeklarowac planowany pobyt na Kaukazie. Z gory dziekuje za wszelkie informacje
Bedziesz przekraczał granice gruzińsko-rosyjską przejściem Wierchnyj Lars.Celników nie obchodzi gdzie jedziesz.Pogranicznicy o to pytają,ale nie zawsze.Możesz odpowiedzieć,gdyby zapytał,że masz zamiar jechać do Moskwy,jednakże nie musisz tam jechać.Nikt nie będzie na to zwracał uwagi,podczas powrotu.Generalnie-mówić jak najmniej.

Arielos
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: Arielos » śr 01 sie, 2018 19:27

toba3 dzięki za odpowiedź. Czy poza zameldowaniem (OVIR) powinienem posiadać pozwolenie na przebywanie w strefie nadgranicznej? Słyszałem, że jest darmowe i można załatwić w Nalcziku.

Awatar użytkownika
murzasihle
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: murzasihle » sob 04 sie, 2018 09:35

Arielos pisze:
śr 01 sie, 2018 19:27
powinienem posiadać pozwolenie na przebywanie w strefie nadgranicznej? Słyszałem, że jest darmowe i można załatwić w Nalcziku.
Jest za darmo.
Wniosek do FSB można wysłać wcześniej pocztą email.
Formularze są na ogólnej stronie FSB.
Czas oczekiwania na zezwolenie to dla obcokrajowców ok. 30 dni.
Odbiór zezwolenia na strefę przygraniczną odbywa się osobiście w siedzibie FSB (emailem nie wysyłają).
«Степь широкая, да дорога узкая - так, мы встретимся»
https://www.facebook.com/grzegorz.janas.39

brigante29
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: brigante29 » ndz 05 sie, 2018 12:23

Który typ wizy pozwala na dłuższe przebywanie na terenie Rosji niż 90, jak to jest np. w przypadku biznesowej rocznej?

Ivan Valivdenko
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: Ivan Valivdenko » pn 27 sie, 2018 19:14

Czy nocując w hotelu jedną noc w czasie weekendu hotel dokona meldunku? Czy dostanę potwierdzenie od ręki? Gdzieś czytałem, że proces meldunkowy trwa jeden dzień roboczy, więc potwierdzenie będzie gotowe dopiero w poniedziałek, kiedy mnie tam już nie będzie? Pytam, bo to mój jedyny nocleg w cywilizowanym miejscu, więc dla świętego spokoju chciałbym chociaż ten jeden meldunek mieć ;)

Awatar użytkownika
murzasihle
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

wizy i vouchery do Rosji

Post autor: murzasihle » wt 28 sie, 2018 18:25

Ivan Valivdenko pisze:
pn 27 sie, 2018 19:14
Czy nocując w hotelu jedną noc w czasie weekendu hotel dokona meldunku? Czy dostanę potwierdzenie od ręki? Gdzieś czytałem, że proces meldunkowy trwa jeden dzień roboczy
Meldunek dostajesz za pobyt. Jeżeli śpisz 1 noc to masz papier za 1 noc. W normalnych hotelach wydają od ręki, w małych hotelach i hostelach muszą zabrać Twoje dane i zrobić to w biurze OVIR, które nie jest czynne w weekendy.
«Степь широкая, да дорога узкая - так, мы встретимся»
https://www.facebook.com/grzegorz.janas.39

ODPOWIEDZ