wizy i vouchery do Rosji

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

Sanz pisze: czy możemy starać się o wizę tranzytową jeżeli do Polski chcemy wracać przez Łotwę,
Chodzi o rosyjską czy białoruską wizę tranzytową? W tym pierwszym przypadku wiza tranzytowa wydawana jest ściśle na przjeazd do/z kraju docelowego, takiego jak np. Chiny, Mongolia, Kazachstan (Łotwa raczej nie). Podstawą wydania jest nie tylko wiza kraju docelowego, ale też bilety na całą trasę przejazdu przez Rosję, z zaznaczonymi datami wjazdu/wyjazdu z Rosji (od tych dat ustala się okres ważności wizy). Natomiast jeśli chodzi wam o wizę tranzytową przez Białoruś, tylko dla przejazdu do Rosji (powrót przez Łotwę), to możecie ją (jednorazową) dostać na podstwie ważnej wizy rosyjskiej
Sanz pisze:jeśli musimy mieć wizę turystyczną to czy jest możliwe żeby nasi koledzy z Rosji wysłali nam zwykłe zaproszenie, czy musimy mieć jakieś oficjalne zaproszenie lub czy oni mogą coś takiego nam załatwić.
Wziza turystyczna to na podstawie vouchera, lub przy pomocy firmy-pośrednika, natmiast jeśli na podstawie zaproszenia to już wiza prywatna. Nie wiem co dokładnie rozumiesz prez "zwykłe" i "oficjalne" zaproszenie, są określone wzory zaproszeń, wasi koledzy, o ile oczywiście są obywatelami FR, mogą takie zaproszenie wystosować, jednak musieliby się zabrać do tego odpowiednio wcześniej
stelmach33
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Wiza roczna do FR

Post autor: stelmach33 »

Witam.
Mam pytanie:
Ile musze czekac na kolejny wjazd mając wize roczną do Rosji(90dni+90 dni) ?
Wystarczy jeden dzien czy trzeba pół roku?
Są jakies obejscia?
Danke!
izu
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: izu »

pietia pisze:
Sanz pisze:jeśli musimy mieć wizę turystyczną to czy jest możliwe żeby nasi koledzy z Rosji wysłali nam zwykłe zaproszenie, czy musimy mieć jakieś oficjalne zaproszenie lub czy oni mogą coś takiego nam załatwić.
Wziza turystyczna to na podstawie vouchera, lub przy pomocy firmy-pośrednika, natmiast jeśli na podstawie zaproszenia to już wiza prywatna. Nie wiem co dokładnie rozumiesz prez "zwykłe" i "oficjalne" zaproszenie, są określone wzory zaproszeń, wasi koledzy, o ile oczywiście są obywatelami FR, mogą takie zaproszenie wystosować, jednak musieliby się zabrać do tego odpowiednio wcześniej
koledzy z FR musieliby zalatwic oficialne zaproszenia, ktore wyrabia sie dokladnie miesiac.

a ja mam natomiast pytanie...

od kiedy wiza na zaproszenie prywatne jest drozsza niz wiza na voucher turystyczny? bardzo sie zdziwilam gdy wczoraj w konsulacie w krakowie zaplacilam 190zl za wize na zaproszenie. w biurze podrozy powiedzieli mi, ze na voucher kosztuje 150zl a na zaproszenie 190zl.... to dziwne, bo w sierpniu 2011 roku placilam jakos 140 czy 150zl a takze wyrabialam wize na zaproszenie prywatne :|
pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

izu pisze:od kiedy wiza na zaproszenie prywatne jest drozsza niz wiza na voucher turystyczny? bardzo sie zdziwilam gdy wczoraj w konsulacie w krakowie zaplacilam 190zl za wize na zaproszenie. w biurze podrozy powiedzieli mi, ze na voucher kosztuje 150zl a na zaproszenie 190zl.... to dziwne, bo w sierpniu 2011 roku placilam jakos 140 czy 150zl a takze wyrabialam wize na zaproszenie prywatne
To, jak rozumiem, koszt samej wizy? Być może to biuro stosuje jakieś zniżki w przypadku załatwiania przez nich wizy turystycznej wraz z voucherem (wykupionym również w tym biurze), dlatego w takim przypadku koszt samej wizy spuszczają do 150 zł, odbijając to sobie w cenie vouchera
misiura
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: misiura »

Witam, czy to prawda, że wiza dwukrotna kosztuje tyle co 1 krotna? Podobno tyle samo, może różnić się tylko tym, że przy dwukrotnej trzeba się ubezpieczyć dwukrotnie. Proszę o wasze odpowiedzi, czy jest to prawda?
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

Tak to prawda :)
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

izu
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

pietia pisze:
izu pisze:od kiedy wiza na zaproszenie prywatne jest drozsza niz wiza na voucher turystyczny? bardzo sie zdziwilam gdy wczoraj w konsulacie w krakowie zaplacilam 190zl za wize na zaproszenie. w biurze podrozy powiedzieli mi, ze na voucher kosztuje 150zl a na zaproszenie 190zl.... to dziwne, bo w sierpniu 2011 roku placilam jakos 140 czy 150zl a takze wyrabialam wize na zaproszenie prywatne
To, jak rozumiem, koszt samej wizy? Być może to biuro stosuje jakieś zniżki w przypadku załatwiania przez nich wizy turystycznej wraz z voucherem (wykupionym również w tym biurze), dlatego w takim przypadku koszt samej wizy spuszczają do 150 zł, odbijając to sobie w cenie vouchera
nie nie - ja dostalam druczek na 190zl w konsulacie do zaplaty za wize - no a placi sie w biurze turystycznym wiadomo [ich prowizja to 10zl i koniec]. i tam powiedzieli mi, ze od teraz na wize prywatna jest druczek z konsulatu z kwota 190zl, a na turystyczna przy voucherze - nawet jesli ide robic bez posrednictwa - sama, jest ~150zl ... dziwne to, bo kiedys tak nie bylo i na www ambasady nie ma zadnej wzmianki o zmianie ceny, caly czas te 35euro ... :|
BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR »

izu pisze: prowizja to 10zl i koniec
w wawie na skrzyżowaniu (to ze światłami, Spacerowa + gagarina) jest bank, tam prowizja mniejsza niż 10 zł i poza tym idac na "princip" kiedyś celowo nie dawałem tych kilku złotych do kieszeni nieprzyjaznej firmie.
izu
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

mowie o krakowie caly czas - nie mam pojecia jak jest gdzies indziej. w krakowie placi sie w trzech do wyboru biurach podrozy, i mysle ze w kazdej chca oplate za wplate :)
ale mi o prowizje nie chodzi, ja nie rozumiem dlaczego oplata w konsulacie za wize na zaproszenie jest drozsza niz wiza na voucher ... dziwna polityka...
Ostatnio zmieniony śr 22 lut, 2012 13:38 przez izu, łącznie zmieniany 1 raz.
BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

izu pisze:mowie o krakowie caly czas - nie mam pojecia jak jest gdzies indziej. w krakowie placi sie w trzech do wyboru biurach podrozy, i mysle ze w kazdej chca oplate za wplate.
ale mi o prowizje nie chodzi, ja nie rozumiem dlaczego oplata w konsulacie za wize na zaproszenie jest drozsza niz wiza na voucher ... dziwna polityka...
nie doczytałem, przepraszam.

Opłata za wize jest stawką urzędową, i rozpatrzenie wniosku powinno kosztować tyle samo niezależnie od dodatkowych dokumentów/ zaproszeń. Tak było kilka lat wstecz.
Może teraz faworyzują biura znajome i mają z tego jakieś profity - przecież Rosjanie to uwielbiają :)
izu
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

no wlasnie jeszcze tak bylo pol roku temu. dziwnieeee :wink: :roll:
misiura
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Witam, załatwiał ktoś z was wizę roczną do FR? Czekają mnie częste podróże do Rosji i mam dosyć kupowania pojedynczych wiz, ponieważ to strasznie dużo zachodu. Wiem, że cena to około 1000zł.

Czy ciężko taką wizę dostać?

Nie jadę tam do pracy, a w sprawach prywatnych.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Goroh
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Goroh »

Zeus pisze:
pochp pisze: Przy okazji - czy istnieje obecnie konsulat Chin w Gdańsku :?: Mam sprzeczne onformacje. Jeżeli tak, to jak tam wygląda sytuacja z kolejkami :?:
niestety jest tylko w warszawie

http://pl.china-embassy.org/pol/sgxx/t129128.htm
A co sie stalo z konsulatem w Gdansku? W polowie 2010 kumpel jeszcze wyrabial tam wize...
http://www.chinaembassy.org.pl/pol/zgds ... 150440.htm
pzdr
Obrazek
neccom
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: neccom »

Witam.
Mam wizę biznesową i jeździłem na niej do obwodu Kaliningradzkiego.
Teraz wybieram się do ST. Petersburga i Moskwy i mnie straszą, że na niej nie wjadę.
Zerknijcie na nią proszę.
Dodam, że żadnych zaproszeń itp nie mam...
Obrazek
Zobacz całą galerię | Darmowe galerie Allegro
stelmach33
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: stelmach33 »

no niby mogą się przyczepic ze zaprasza Cie firma z Kaliningradu(Trans-Delta) a chcesz jechac do stolicy!
a tak poza tym to gdzie ją robiłes i za ile? bo staram się o podobną.
BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

stelmach33 pisze:no niby mogą się przyczepic ze zaprasza Cie firma z Kaliningradu(Trans-Delta) a chcesz jechac do stolicy!
a tak poza tym to gdzie ją robiłes i za ile? bo staram się o podobną.
powiedź , ze jedziesz na spotkanie biznesowe - wystawkę w Piterze.. podaj jakiś adres wystawowego centrum.. i zapisz sobie jakiś adres, gdzie będziesz nocował.. hotel i/ znajomi.
Ubezpieczenie wykup na każdy dzień pobytu w Rosji.. reszta tak jak do Kaliningradu.
stei
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: stei »

witajcie!

mam nadzieję, że mnie nie zjecie za pytanie... ale jestem zupełnie nowy i na prawdę potrzebuję pomocy ;)

W czerwcu jadę do Rosji- Moskwa, Kazań, Niżny Nowogród. Jadę do kolegi, zaproszenia do wizy nie będą problemem... Tylko powiedzcie mi jaką wizę mam wyrobić skoro zamierzam tam być od 1 czerwca do ok 10 lipca? Ile taka wiza kosztuje? I ile będę czekał na zaproszenie i samą wizę? No i czy wystarczy jeżeli prześlą mi to zaproszenie drogą elektroniczną czy jak oni to okreslili "you should learn if you need the hard copy
of invitation in your local russian consulate."

troszkę zielony jestem...

Z góry dziękuję za odpowiedź!!!!
BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

zaproszeni w oryginale dołączasz do wniosku + reszta dokumentów (strona ambasady)

zaproszenie od prywatnej osoby wydawane ejst na maksymalny okres 3 miesace - niech to zapraszający wskaże, jakie daty.

Zrobienie zaproszenia w urzędzie w Rosji trwa do 30 dni roboczych..
potem wysyłka listem poleconym lotniczym 10-14 dni nawet..
wyrobienie wizy załóż sobie 10-14 dni.

Policz dobrze, żeby potem nie przepłacać za ekspres wysyłki DHL czy ekspres wyrobienie wizy.
stei
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

oto wiadomość jaką otrzymałem od znajomego, jest po angielsku.
Piszą w niej, że mogą wyrobić zaproszenia od 3 do 4 dni roboczych.

moglibyście rzucić na nią okiem? ;)
We can easily do invitations for travel visa for you.
If this type of visa is what you need, please send
me the good color copy of the main page of your passport
and the exact dates for visa.

And the invitations will be ready in 3-4 business days.
I will send you electronic copies immediately after that.

Also you should learn if you need the hard copy
of invitation in your local russian consulate.

If so I can send it using DHL.
Awatar użytkownika
micaj
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: micaj »

stei pisze:oto wiadomość jaką otrzymałem od znajomego, jest po angielsku.
Piszą w niej, że mogą wyrobić zaproszenia od 3 do 4 dni roboczych.

moglibyście rzucić na nią okiem? ;)
We can easily do invitations for travel visa for you.
If this type of visa is what you need, please send
me the good color copy of the main page of your passport
and the exact dates for visa.

And the invitations will be ready in 3-4 business days.
I will send you electronic copies immediately after that.

Also you should learn if you need the hard copy
of invitation in your local russian consulate.

If so I can send it using DHL.
I mogą Ci wysłać skan w kilka dni roboczych. A jak potrzebujesz oryginału to mogą posłać DHL. Co w tej informacji dziwnego lub niezrozumiałego?
PKS Kasy Międzynarodowe Lublin
GG: 9594935
tel.: 81 747 74 42
stei
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

To czy do wyrobienia wizy wystarczy mi tylko elektroniczna kopia czy potrzebny jest oryginał.

I jaki typ wizy powinienem wyrobić...
misiura
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Do wyrobienia wizy wystarczy czarno-biały wydruk vouchera. Ważne tylko, żeby dane w nim się zgadzały z tymi w paszporcie i w we wniosku ma być wpisana nazwa vouchera. Sprawdzałem osobiście.
BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

stei pisze:To czy do wyrobienia wizy wystarczy mi tylko elektroniczna kopia czy potrzebny jest oryginał.

I jaki typ wizy powinienem wyrobić...
chłopie, mieszasz strasznie.. poczytaj stronę ambasady,, zadźwoń do nich jak nie rosumiez tego co pisza.

kilka postów wcześniej pisałeś o prywatnym zaproszeniu (odpisywałem Ci , że wówczas musisz oryginał dołaczyć).... teraz o voucherze na wizę turystyczna.
Na wizie turystycznej max 30 dni - wszystko to napisane jest na stronach ambasady.
Skup się Pani Kolego!

Coś w powietrzem nie tak? , czy ludzie naprawdę przestają myśleć i chcą aby toś im powiedział wszystko i powtórzył 3 razy bo nie zapamiętali ?! :shock:
neccom
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Witajcie ponownie.
Już za dwa dni będę w autokarze do Moskwy. 14-tego wsiadam na 90h do pociągu i nad Bajkał. 27-ego jestem znowu w Moskwie i tego dnia wracam do Polski.
Wszystko jest robione na spontana...
Języka nie znam wcale, więc wolałbym mieć wszystko z dokumentami OK.
Dobrym powodem do wjazdu byłby Voucher turystyczny, ale to mi się wcale "całości" nie trzyma. Zaproszenie na wizie od firmy z Kaliningradu. A jadę ewidentnie w celach turystycznych. Bilety jako dowód na kolej transyberyjską w razie czego mam.
I czy ten Vaucher jutro od ręki bym załatwił w jakimś biurze?
Proszę o pomoc czy ten wyjazd jest realny?
BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

neccom pisze: Bilety jako dowód na kolej transyberyjską w razie czego mam.
I czy ten Vaucher jutro od ręki bym załatwił w jakimś biurze?
Proszę o pomoc czy ten wyjazd jest realny?
No i jedziesz, na spotkanie handlowe do Irkucka.. do firmy , do jakiej Ty tam firmy jedziesz w tym Irkucku ?
Tam zrób sobie rejestrację w hotelu.

Wizę masz do Rosji, po co ci voucher?. Wszystko na styk widzę bo wiza do 28.04..

Domyślam się, że przez Białorus jedziesz, wiza białoruska jest ?
neccom
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Spotkanie biznesowe w Ulan-ude a chłop nawet podstaw rosyjskiego nie zna:)

Nie jadę przez Białoruś. Mieszkam 25km od Olsztyna. Dostanę się do Białegostoku i stamtąd z przewoźnikiem Ecolines przez Rygę do Moskwy. Bilet w obie strony 460zł. 26godzin i na miejscu.
Ostatnio zmieniony pn 09 kwie, 2012 18:21 przez neccom, łącznie zmieniany 1 raz.
BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

neccom pisze:Spotkanie biznesowe w Ulan-ude a chłop nawet podstaw rosyjskiego nie zna:)

Nie jadę przez Białoruś.
Ok.
Co za różnica, znasz - nie znasz, tłumacza przecież mają.
childish87
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: childish87 »

Witam wszystkich serdecznie

Chciałem się was poradzić, bo muszę przyznać że lekko się pogubiłem. Konkrety:

Wycieczka transsyberysjka do irkucka, potem mongolia, chiny. Powrot samolotem z pekinu.
Pisałem do różnych biur pośrednictwa, zaoferowali mi pakiet wsztystkich tych wiz (rosyjska, białoruska tranzytowa, mongolska, chińska) za 972zl, konkretnia EYAND TRAVEL (ci od strony transib.com.pl). Dużo to? czy ok?

Pytanie drugie, i szczerze mowiąc, bardziej wymagające. Wybieram się tam z kumplem hiszpanem, który nie posiada zameldowania w polsce, mieszka na stale u siebie. Nie do końca wiem jak zabrać się za organizowanie tych wiz dla niego, w wyzej wymienionym biurze powiedzieli ze aby mogli mu ten pakiet przygotowac, musi miec ZAMELDOWANIE. a nie ma.

na dodatek, w hiszpanii nie ma ambasady białorusi. Na dodatek, żeby dostać wize białoruska, mongolska i chińska, trzeba sie podobno stawic osobiscie.

Miał ktoś kiedyś podobną sytuacje? lub ma jakiś pomysl?

bilety z pekinu juz mamy, wiec jest lekka presja zeby wszystko sie udalo załatwic :)

Bede bardzo bardzo wdzieczny, bardziej doswiadczonym uzytkownikow tego forum
Pozdrawiam serdecznie i czekam z niecierpliwością na jakies porady ( nie marze nawet o gotowych rozwiazaniach ;)
BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Dziwi wymaganie zameldowania od Hiszpana.. zapytaj w innym biurze.
Przecież mógł kupić sobie wycieczkę w Polsce będąc w Hiszpanii. Jakaś umowa turystyczna między biurem a tym obywatelem powinna wystarczyć. W niej wszystkie dane i upoważnienia do wyrobienia wiz.

Jeśli faktyczni nie da się przeskoczyć zameldowania, to może niech do Ciebie wyśle paszport i zrób mu meldunek tymczasowy w urzędzie stanu cywilnego... właściwie powinien być osobiście w Polsce, bo przecież się meldunek na pobyt czasowy, ale jakby przyjechał autem to i tak nie ma jak potwierdzić czy jest czy go nie ma.
Ewa Pirania
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Ewa Pirania »

Hej. Ja mam podobne problemy bo mam męża hiszpana. Są takie imperialistyczne kraje jak Rosja i USA, że niestety wymagają zameldowania i to na pobyt stały, a nie czasowy, żeby móc wnioskować o wizę. Nie wiem jak Chiny i Białoruś.

Jeśli Hiszpan przebywa w Polsce to trzeba rozważyć, czy nie łatwiej go zameldować na pobyt stały. Jeśli w Hiszpanii to niech wyrabia wizy w Hiszpanii załaczając voucher z biura podrózy w Polsce.
Na wszelki wypadek zadzowniłabym osobno do każdej z tych ambasad zwłaszcza chińskiej i białoruskiej i zapytała konkretnie co w tej sytuacji. Jesli nie ma ambasady Białorusi w Hiszpanii to będą podlegać pod najbliższą białoruską ambasadę, pewnie w Paryżu. Z faktu tego ze w Hiszpanii jak mówisz nie ma Białoruskiej Ambasady zrobiłabym argument za tym, żeby mu wyrobili wizę w ambasadzie w Warszawie właśnie.
ODPOWIEDZ