Stan dróg na Ukrainie - dyskusja

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
smolin23
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: smolin23 » pt 04 maja, 2018 09:26

Z Chyrowa do ST. Sambor dziury i łata na łacie ale da się osobówką jechać (niezbyt szybko). St. Sambor - Sambor równiutka jak stół.

Tato
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Tato » sob 05 maja, 2018 21:43

KrzysztofLtm
Twoje zdjęcia z 31 marca oraz 10 kwietnia robią wrażenie ale ja przed kilkoma dniami jechałem jeszcze dużo, dużo gorszą drogą na trasie Kijów - Sumy. Te 330 km przejechałem w 8,5 godziny, natomiast następną trasę Sumy - Charków 195 km jechałem równe 10 godzin. Tego nie da się opowiedzieć ani opisać. :shock: Na odcinku 104 km nie włączyłem trzeciego biegu tylko 1 lub 2. Dziury głębokie na pół metra to norma i nie da się ich ominąć, można tylko wybierać te mniejsze. To przechodzi ludzkie pojęcie. Przez 38 lat jeżdżenia różnymi autami i po różnych drogach tego nie widziałem i nie przeżyłem. :shock:
My na polach i poligonach mamy lepsze drogi. Obecnie jestem w Charkowie a jutro kierunek Odessa, Lebiediewka i Liman. Chyba pojedziemy kolanem przez Kijów. Później napiszę jak było :shock:

trewq123
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: trewq123 » czw 10 maja, 2018 10:51

Tato pisze:
sob 05 maja, 2018 21:43
KrzysztofLtm
Twoje zdjęcia z 31 marca oraz 10 kwietnia robią wrażenie ale ja przed kilkoma dniami jechałem jeszcze dużo, dużo gorszą drogą na trasie Kijów - Sumy. Te 330 km przejechałem w 8,5 godziny, natomiast następną trasę Sumy - Charków 195 km jechałem równe 10 godzin. Tego nie da się opowiedzieć ani opisać. :shock: Na odcinku 104 km nie włączyłem trzeciego biegu tylko 1 lub 2. Dziury głębokie na pół metra to norma i nie da się ich ominąć, można tylko wybierać te mniejsze. To przechodzi ludzkie pojęcie. Przez 38 lat jeżdżenia różnymi autami i po różnych drogach tego nie widziałem i nie przeżyłem. :shock:
My na polach i poligonach mamy lepsze drogi. Obecnie jestem w Charkowie a jutro kierunek Odessa, Lebiediewka i Liman. Chyba pojedziemy kolanem przez Kijów. Później napiszę jak było :shock:
Kurczę, a kojarzysz które odcinki były szczególnie w złym stanie? Zamierzam w przyszłym miesiącu poruszać się trasą Yunakovka-Sumy-Ochtyrka-Hadziacz-Zawodśke-Romny-Pryłuki-Kijów. Może ktoś z was jeszcze dysponuje wiadomościami nt. tej trasy. Na navizorze widziałem złe opinie dla pewnych fragmentów tej drogi, jednak nie zamierzam tam się spieszyć (w sensie zamierzam i tak jechać powoli) i zależy mi akurat na tej trasie ze względów turystycznych :) .

Proszę również o informację, czy ktoś przekraczał przejście graniczne UA-RUS Yunakovka lub Troyebortnoje. Jak tam z kolejkami?

Tato
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Tato » ndz 13 maja, 2018 14:01

No tak.
Przejechałem trasę Dorohusk - Kowel = droga dobra
Kowel - Równe - proponuję omijać obwodnicę Łucka od Surmyków do Strumiwki , nas prowadziła tak nawigacja ale to był błąd , straszne dziury na tym odcinku, lepiej jechać przez centrum Łucka. Trochę dalej ale znośnie. W Równem drogi jako takie no i ciekawe miasto,
Równe - Żytomierz - droga bardzo dobra, dwupasmówka robiona na Euro 2012. Obwodnica Żytomierza jest jednopasmowa i trochę dziur ale nie da się jej ominąć. W Żytomierzu drogi dziurawe, szerokie i dużo piachu i kurzu. Można zwiedzić miasto w jeden dzień
Żytomierz - Kijów droga bardzo dobra, równa, szeroka, po 2 pasy w obie strony. W Kijowie są drogi dobre i złe, duże miasto, bardzo duży ruch i korki.
Kijów - Sumy, droga H07 przez Pryłuki i Romny - straszne dziury, tak jak pisałem poprzednio szkoda samochodu. Z drogi widać tylko pola, aż po horyzont i kołchozy co 30 lub 40 km. Żadnych zabudowań.
Kolego treweq123, na tej trasie co chcesz jechać nic nie zobaczysz i po 5 km ci się odechce. Tam nawet marszrutki nie jeżdżą.
W Kijowie, Sumach i Charkowie byłem po 3 dni czyli razem 9 dni i pytałem miejscowych jak oni jeżdżą. Odpowiedź była ciągle ta sama. Z Sum do Charkowa lub Kijowa jeżdżą przez Połtawę. Jest dalej ale podobno troczę lepsza droga. Najgorszą drogą jaką jechałem w życiu to Sumy - Charków P- 45 przy strefie nadgranicznej z Rosją. Tego się nie da opisać. Chyba dzięki Opatrzności przejechałem P45 i nic się nie stało. Gdybym potrzebował pomocy to chyba bym czekał 2 dni. Na całej tej trasie chyba tylko 2 auta jechały z przeciwnej strony.
Dalej Charków - Odessa. Najkrótsza droga to przez Dnipro bo jest 2 pasmowa ale dalej to także dziury więc jechaliśmy okrężną drogą przez Połtawę i Kijów. Po wyjechaniu z Charkowa około 100 km mieliśmy przygodę z Ukraińską Policją ale nie będę w tym wątku opisywał. Obwodnica Połtawy około 40 km trochę dziurawa. Reszta drogi bardzo dobra, po 2 paski w każdą stronę. A od Boryspola do Kijowa tj. ok 40 km droga lux, po 6 pasków w każdą stronę w stylu amerykańskim. Średnia prędkość na trasie Charków - Kijów wyniosła 100km\h. Dalej Kijów - Odessa z przystankiem w Białej Cerkwi - droga bardzo dobra, także ekspresowa.
W Odessie ciasno, dużo remontów, zakazów, można się pogubić, nawigacja głupieje.
Dalej Odessa - Liman przez Zatokę, do Tatarbunarów i do Limana odcinki po około 20 km same dziury takie jak na P45. Nigdy więcej.
Powrót do Polski zgodnie z poleceniem miejscowych w Limanie, trasą M15 Izmaił - Odessa, kawałek przez Mołdawię, dalej na Kijów z przystankiem w Umaniu i Równem. Razem około 5 tyś km w ciągu 21 dni. Był to wyjazd trochę służbowo trochę prywatnie. Myślę, że dość szczegółowo napisałem ale jakby co, to jestem do dyspozycji. Pozdrawiam Roman

Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: KrzysztofLtm » pt 18 maja, 2018 05:28

Witam.Mam pytanie,jak dojechac autem do Sambora,przejscia Medyka Krakowiec,Hruszow,ewentualnie Kroscienko.Gdzie jest najmniej dziur.I czy droga Mosciska -Sambor jest w miare przejezdna.Wg Navizora jest kiepsko,na gogle street z 2015 r jest jako tako....

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek » pt 18 maja, 2018 09:29

KrzysztofLtm pisze:
pt 18 maja, 2018 05:28
Witam.Mam pytanie,jak dojechac autem do Sambora,przejscia Medyka Krakowiec,Hruszow,ewentualnie Kroscienko.Gdzie jest najmniej dziur.I czy droga Mosciska -Sambor jest w miare przejezdna.Wg Navizora jest kiepsko,na gogle street z 2015 r jest jako tako....
kombinujesz jak wszyscy którzy mają dość stania na Krakowcu lub Szegini,nie uda się bez zaliczenia sporej ilości dziur.Ale do rzeczy,miesiąc temu miałem tę wątpliwą przyjemność.
1.Mościska-Dobromil-tragedia,miejscami droga szutrowa,dziur nie zliczysz
2.Lwów-za rondem w kierunku Szegini skręt w lewo k/postu milicji-droga do Sambora bajka(nowa,jeszcze nie zepsuta),Sambor Chyriw-tragedia,Chyriw-Krościenko da się przejechać klnąc od czasu do czasu.
3.Chyriw-Stary Sambor-nie znam ale chętnie poczytam sprawdzone info z ostatniego czasu.Stary Sambor-Sambor ponoć nie najgorzej,dalej z Sambora czytaj pkt 2.
Po stronie PL nadrabiasz kilkadziesiąt km jadąc na Przemyśl w stosunku do Medyki lub Korczowej,droga miejscami kręta,połatana,bez dziur.Oczywiście trzeba czasowo doliczyć ok godziny dojazdu więc nie zawsze się opłaca.Malownicze widoki gwarantowane.
Jak się zdecydujesz podziel się informacją drogową(interesuje mnie Chyriw-Stary Sambor-Sambor).Inne znam i odradzam jak wyżej pisałem,pozdr

ByK
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: ByK » pt 18 maja, 2018 09:37

Dobrym rozwiązaniem jest Krościenko ale później absolutnie należy jechać przez Stary Sambor( nie bezpośrednio) a i tutaj droga granica-Stary Sambor jest dość zniszczona(przejazd na początku maja).

Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: KrzysztofLtm » pt 18 maja, 2018 13:35

Dzieki za szybką reakcje.Jak "moją" namowie to jutro pojade,choc ciezko idzie mi to namawianie. :D

sszyme
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: sszyme » ndz 20 maja, 2018 12:09

Rozpoczęto remont drogi Hruszów-Jaworów. Wysypano kamień i wyrównano drogę, maszyny stoją i czekają pewnie już na wylewanie asfaltu :shock: :shock: :shock: Mówię o drodze, gdy zjeżdża się z ronda w prawo po przyjeździe z PL na UA. Natomiast droga na Niemirów nietknięta. Jednakże źle jedzie się po wysypanych kamieniach pod asfalt. Jechałem 19 maja.

Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: KrzysztofLtm » wt 22 maja, 2018 17:28

Witam.Rozmawialem dzisiaj z milym panem z biura organizujacego wycieczki na zakarpacie/przy okazji pozdrawiam,moze tu zagląda.../mowil ze droga H-13 Sambor Uzok ma nowy asfalt i jest ok.Ktos jechal...??

Tato
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Tato » wt 22 maja, 2018 21:22

Tak to prawda ale między bramkami jeszcze jest stary asfalt i zalepione dziury. Dalej przez Użgorod aż do Mukaczewa dobra droga. Od Mukaczewa do Husta betonowa patatajka. Mają podobno w tym roku ją naprawiać ale to podobno ?.

Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: KrzysztofLtm » śr 23 maja, 2018 01:42

Jade sprawdze...hihi....Lwow-Sambor-Sianki,

Wajheczka
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Wajheczka » śr 23 maja, 2018 08:56

Miesiąc temu jechałem Krościenko - Stary Sambor. 30 km jechałem godzinę. Droga Tragedia. Co z tego ze czasami połatane jak łata albo zapadnięta albo wystaje ponad. Oprócz tego miejscami bardzo nie równy asfalt a na całej długości dziura koło dziury. Przy skręcie z drogi H13 na Matkiw oczywiście zostawili kawałek bruku oraz parę metrów ziemi. asfalt położony na całej długości oprócz ok 200m w centrum Boryni tam został bruk. Miejscami jest położona tylko jedna warstwa asfaltu i w tych miejscach trzeba zwolnić bo jest duża różnica wysokości. Wygląda ze już tak zostanie. bo maszyn nie widać.

Jechał ktoś ostatnio drogą H9 z Mukaczewo do Solotvyno ???????

stanislawow
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: stanislawow » śr 23 maja, 2018 09:03

KrzysztofLtm pisze:
śr 23 maja, 2018 01:42
Jade sprawdze...hihi....Lwow-Sambor-Sianki,
Lwów - Sambor - Stary Sambor jak coś jest nowa
We Lwowie na za rondem skręcasz w lewo przy DAI

stanislawow
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: stanislawow » śr 23 maja, 2018 09:05

Wajheczka pisze:
śr 23 maja, 2018 08:56
Miesiąc temu jechałem Krościenko - Stary Sambor. 30 km jechałem godzinę. Droga Tragedia. Co z tego ze czasami połatane jak łata albo zapadnięta albo wystaje ponad. Oprócz tego miejscami bardzo nie równy asfalt a na całej długości dziura koło dziury. Przy skręcie z drogi H13 na Matkiw oczywiście zostawili kawałek bruku oraz parę metrów ziemi. asfalt położony na całej długości oprócz ok 200m w centrum Boryni tam został bruk. Miejscami jest położona tylko jedna warstwa asfaltu i w tych miejscach trzeba zwolnić bo jest duża różnica wysokości. Wygląda ze już tak zostanie. bo maszyn nie widać.

Jechał ktoś ostatnio drogą H9 z Mukaczewo do Solotvyno ???????
3 tygodnie temu jechałem Krościenko - Stary Sambor i łatali dziury tragedii już nie było, pojedyńcze dziury można było ominąć

Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: KrzysztofLtm » sob 26 maja, 2018 08:40

Droga ze Lwowa do Sambora,bodajze H-13,wiecej niz dobra.Przy wjezdzie do Sambora trzeba uwazac na kratki kanalizacyjne z prawej strony jezdni,wystaja 8-10 cm nad jezdnie,ostre krawedzie.Jechalem przez centrum sambora,tragedia,totalnie zakorkowany,20 centymetrowe uskoki asfaltu.Jak pisalem do Sambora droga fajna,z Sambora na poludnie H-13 jeszcze lepsza.Wybudowana rok temu przez Turkow./jak sie uda postaram sie wstawic foto/Ruch minimalny,cala droga nasza.Tak do granic lwowskiej-zakarpackiej oblosti.Tam szlaban kontroli i za szlabanem koniec drogi,dziury,predkosc maksymalna 15 km/h.Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: KrzysztofLtm » sob 26 maja, 2018 08:48

Musze jeszcze dodac,za Starym Samborem na poludnie jest problem ze stacjami paliw,trzeba sie wczesniej zatankowac,ja tego nie zrobilem,na szczescie jakas mala stacje znalazlem,w ostatniej chwili.

ODPOWIEDZ