Stan dróg na Ukrainie - dyskusja

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
aldach
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: aldach » ndz 08 lip, 2018 20:24

Witam.
Pierwszy raz wybieram się samochodem na Ukrainę. Czy ktoś ma świeże informacje jak droga do Kamieńca Podolskiego? Którędy najlepiej przekroczyć granicę jadąc z Przemyśla?

Gab001
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Gab001 » wt 10 lip, 2018 11:28

Gab001 pisze:
pn 05 cze, 2017 08:11
jak wygląda droga T2004 z Monasterzysk prze Podhajce do Brzeżan, a następnie odcinek M12 z Brzeżan do Rohatyna?
Ponawiam pytanie... Czy coś wiadomo? Czy na "dwunastce" od Rohatyna do Brzeżan zmieniło się przez rok coś (na gorsze ;) )?

jano0244
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: jano0244 » wt 10 lip, 2018 22:09

Koledzy, może jakieś nowe, dobre wieści n/t stanu drogi Dołhobyczów-Lwów ? Wybieram się za jakiś czas na urlopik na UA.

Gab001
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Gab001 » czw 12 lip, 2018 16:33

Nienajlepsza nawierzchnia na "dziewiątce" w okolicach miasteczka Bursztyn. Obwodnica Frankiwska jaka dziurawa była, taka i jest do dzisiaj... Dojazd do obwodnicy ulicą Halicką paskudny , dziurska; na remont nie zanosi się chyba... Odcinek Frankiwsk - Kołomyja miejscami też pozostawia nieco do życzenia. Kołomyja zakorkowana, masa dziur w centrum.

corvus
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: corvus » pn 16 lip, 2018 12:47

Kłaniam się nisko forumowiczom. Małe pytanie do podróżujących samochodem: jak lepiej dojechać do Żytomierza z Lublina?
Kowel-Łuck-Równe czy Kowel-Sarny-Korosteń?
Pozdrawiam!

toba3
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: toba3 » pn 16 lip, 2018 16:01

Droga Kowel-Sarny-Korosteń była cztery lata wstecz,remontowana od podstaw.Jechałem w 2016 roku-ocena 5.O drugiej,przez Łuck i Równe nie mam najnowszych wiadomości.Kilka lat temu była nie zła.Sugeruję jednak przez Sarny.

Rad1234
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Rad1234 » wt 17 lip, 2018 20:04

Zgadzam się z poprzednikiem, dodam również że drogą przez Sarny zajedziesz szybciej bo po drodze mało jest terenu zabudowanego

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: sprat » śr 18 lip, 2018 20:27

jano0244 pisze:
wt 10 lip, 2018 22:09
Koledzy, może jakieś nowe, dobre wieści n/t stanu drogi Dołhobyczów-Lwów ? Wybieram się za jakiś czas na urlopik na UA.
Do Czerwonogradu kiepsko - tzn nieraz trzeba zwolnić bo są poprzeczne jamy plus niemałe dziury. Ale tylko chwilami. Sam Czerwonograd wjazd nierówna nawierzchnia (szkody górnicze). Przejazd przez miasto trzeba trochę uważać, ale przejezdne normalnie.
Potem Wielkie Mosty - wystające na prawie metr studzienki z asfaltu :D Ale sama nawierzchnia nowiutka.

grzegorz303
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: grzegorz303 » czw 19 lip, 2018 19:06

W czerwcu jechałem drogą Sambor-Drohobycz-Stryj. Jest bardzo dobrej jakości.Po świeżym remoncie.
...ozdrawiam-Grzegorz

mrozny
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: mrozny » czw 19 lip, 2018 19:32

KrzysztofLtm pisze:
pt 29 cze, 2018 08:04
sszyme pisze:
ndz 20 maja, 2018 12:09
Rozpoczęto remont drogi Hruszów-Jaworów. Wysypano kamień i wyrównano drogę, maszyny stoją i czekają pewnie już na wylewanie asfaltu :shock: :shock: :shock: Mówię o drodze, gdy zjeżdża się z ronda w prawo po przyjeździe z PL na UA. Natomiast droga na Niemirów nietknięta. Jednakże źle jedzie się po wysypanych kamieniach pod asfalt. Jechałem 19 maja.
Czy moze ktos wie czy skonczono ten remont Hruszow-Jaworow?
Jechałem tą drogą w dniach: 20.06.2018 i 07.07.2018 - niestety nadal był tylko wysypany tłuczeń. Żadnych budowlańców, maszyn i sprzętu budowlanego - dosłownie nie ma nikogo. Ma się wrażenie, ze obecna nawierzchnia ma być docelową.

Informacja dla osób zamierzających udać się do Odessy.

Do Odessy, jechałem następującą trasą: przejście graniczne Budomierz-Hruszów - Jaworów - Lwów - Tarnopol - Chmielnicki - Winnica - Umań - Odessa.
Poza opisanym już wcześniej kamienistym odcinkiem Budomierz-Hruszów - Jaworów, pozostałe przedstawiają się następująco:
Jaworów - Lwów - droga w dobrym stanie; Lwów - Tarnopol: nowy asfalt i wymalowane pasy na praktycznie całej trasie; Tarnopol - Chmielnicki - Winnica - Umań: sporo kawałków z nową nawierzchnią, wiele odcinków w remoncie, częsty ruch wahadłowy, ale nadal sporo odcinków z dziurami większymi od kół, da się przejechać ale często trzeba bardzo zwalniać i wlec się na 1 biegu; Umań - Odessa: odcinek w dobrym - lub bardzo dobrym jak na ukraińskie standardy - stanie. Ogólnie trasa od Tarnopola do Umania bardzo męcząca, dlatego z powrotem pojechałem drogą Odessa - Umań - Kijów - Żytomierz - Równe - Lwów - przejście graniczne Budomierz-Hruszów. Pomimo, że ta trasa była o ok. 200 km dłuższa - to jednak na obecną chwilę zdecydowanie ją polecam, ponieważ cała ta droga jest dobra oraz w miarę wygodnie, komfortowo i szybko się nią jedzie; pokonałem ją szybciej niż wcześniejszą trasę E50 (tj. przez Winnicę i Tarnopol). Oczywiście trzeba zwracać uwagę, aby korzystać z obwodnic wszystkich wyżej wymienionych miast i nie pomylić się wjeżdżając do miast i potem próbując się przez nie przebijać. Kijów do ominięcia lokalnymi drogami od wschodniej strony miasta (nie korzystałem ze śródmiejskiej, zakorkowanej obwodnicy).
Ogólne wrażenie - sporo się na tych ukraińskich drogach dzieje i są szanse, że za jakiś czas nadrobią zaległości w temacie stanu swoich dróg.

mrozny
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: mrozny » czw 26 lip, 2018 00:34

mrozny pisze:
czw 19 lip, 2018 19:32
Kijów do ominięcia lokalnymi drogami od wschodniej strony miasta (nie korzystałem ze śródmiejskiej, zakorkowanej obwodnicy).
Nie od wschodniej, ale oczywiście - aby dostać się z drogi M05 na M06 - Kijów omijamy od zachodu.

ptysiak
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: ptysiak » sob 28 lip, 2018 16:06

Jaki jest obecnie stan drogi H13/N13 z Sambora w stronę Użhorod ?
Samochód osobowy przejedzie w całości, czy w częściach? :evil:

Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: KrzysztofLtm » sob 28 lip, 2018 18:25

ptysiak pisze:
sob 28 lip, 2018 16:06
Jaki jest obecnie stan drogi H13/N13 z Sambora w stronę Użhorod ?
Samochód osobowy przejedzie w całości, czy w częściach? :evil:
Witam.Nie tak dawno tam bylem i pisalem tu na forum.Z Sambora do granic lwowskiej oblosti/kilka km od zjazdu do miejscowosci Sianki/ droga super!!Zadnego dolka,ruch nieduzy.Od granicy oblosti bardzo kiepsko,dojechalismy tylko do Volosanki,dalismy sobie spokój.

trewq123
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: trewq123 » ndz 19 sie, 2018 02:13

Dane sprzed kilku godzin. Robiłem trasę Lwów-Stary Sambor-Krościenko. Lwów-Stary Sambor jak pisaliście, czyli nowa droga, ale z tego co zauważyłem to również prawie cała trasa Chyrów-granica z nową, równą nawierzchnią. Najtrudniejszy odcinek to Stary Sambor-Chyrów - raczej bez dziur, ale nierówno. Może Chyrów-Sambor też odnowiony?

ptysiak
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: ptysiak » ndz 19 sie, 2018 13:02

Jednak pojechałam H13 w stronę granicy Małyj Bereznyj/Ubla. Według mnie droga naprawdę przyzwoita. Przez 80% czasu spokojnie można jechać 50-60km/h. Stosunkowo mało dziur.
Natomiast, jeśli ktoś chce NAPRAWDĘ kiepską drogę, to polecam na przykład Truskawiec -Jawora (foto)... Średnia prędkość 10km/h przy dobrej pogodzie. Mój samochód mnie momentami nienawidził... Za to widoki super, możliwość zjazdu samochodem do samej rzeki, a dziury mimo wszystko możliwe do przejechania standardową osobówką 8)
Załączniki
xxx.jpg
xxx.jpg (104.37 KiB) Przejrzano 876 razy

-MANY-
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: -MANY- » ndz 26 sie, 2018 12:40

Będę jechał motocyklem szosowym z Odessy do Tulczy i obawiam się o stan dróg oraz ew. czas oczekiwania na przejściach granicznych.
Zastanawiam się, którą drogę wybrać, czy:
Trasa 1:
https://goo.gl/maps/nygD1NbcbAM2

Trasa 2:
https://goo.gl/maps/DLNAkWhvVZr

Jeździł ktoś tamtędy i mógłby coś doradzić?

Tato
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: Tato » pn 27 sie, 2018 11:32

Droga M15 jest względnie dobra ,[ podkreślam słowo względnie], bo to przelotowa do Rumunii. Absolutnie nie wjeżdżaj na drogę P70 , tam są same dziury a nawet kawałkami trzeba jechać drogą polną i szutrową. Lepiej nadrobić parę km przez Mołdawię. Jechałem 3 miesiące temu, w maju.
Ten czarny krótki odcinek, pokazany na mapie jechałem autem 1 godzinę z prędkością średnio 2 km w ogromnym kurzu. Ty jedziesz motocyklem ale i tak nie przyspieszysz

-MANY-
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: -MANY- » pn 27 sie, 2018 21:29

Ok, wielkie dzięki za informację. W takim razie wybiorę "trasę 1" przez Mołdawię

Awatar użytkownika
bober41
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: bober41 » czw 04 paź, 2018 11:12

grzegorz303 pisze:
czw 19 lip, 2018 19:06
W czerwcu jechałem drogą Sambor-Drohobycz-Stryj. Jest bardzo dobrej jakości.Po świeżym remoncie.
Dzień dobry wszystkim! Wybieram się za jakiś czas do Worochty. Chciałbym uniknąć korków w Korczowej przy wjeździe i pojechać przez Krościenko. Odcinek od granicy do Sambora znam, następnie kolega wyżej napisał że do Stryja droga jest świetna. Ma ktoś informację jak wygląda droga ze Stryja do Stanisławowa?

Niech nam żyje Towarzysz Stalin,On usta słodsze ma od malin.
!!! LEOPOLIS SEMPER FIDELIS TIBI POLONIAE !!!

Wajheczka
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Wajheczka » czw 04 paź, 2018 12:17

Pisałem jak wygląda droga z Worochty do Stryja. Jechałem w czerwcu. Tylko trzeba trochę poszukać. :roll:

Awatar użytkownika
bober41
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: bober41 » czw 04 paź, 2018 12:42

Szukałem, ale umknęło mi. Dzięki za odpowiedź.

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: arko » wt 09 paź, 2018 09:25

Na drogi Ukrainy powróciły fotoradary....
W pierwszej kolejności będą ustawione w miejscach najbardziej niebezpiecznych.
https://newsone.ua/news/society/v-ukrai ... doroh.html
Załączniki
1538949413-8361.jpg

dhime
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: dhime » czw 15 lis, 2018 09:49

Hej, będę się wybierać z Lwowa do Kiszyniowa, chciałem sie dopytać jakie przejście polecacie pomiędzy Ukrainą, Mołdawią oraz jakie drogi by były znośne

Awatar użytkownika
bober41
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: bober41 » pt 16 lis, 2018 09:43

Podzielę się swoimi wrażeniami z ostatniego przejazdu przez Krościenko do Lwowa - po ukraińskiej stronie załatano dziury na drodze do Starego Sambora. Wiosną rozwaliłem tam koło a teraz przejechałem całkiem znośnie.

ODPOWIEDZ