Stan dróg na Ukrainie - dyskusja

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
mackens
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: mackens » śr 03 kwie, 2019 10:12

Dzięki za informację, czyli rozumiem że droga jest w miarę przejezdna i rzeczywiście odcinek od granicy do Lwowa uda się pokonać w 2-2,5 godz.

We Lwowie poradzę sobie dzięki nawigacji :)

mazurek
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: mazurek » śr 03 kwie, 2019 20:56

Droga jest przejezdna, jak nasze 30 lat temu. Ruch na drodze bardzo mały.

Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: KrzysztofLtm » pt 12 kwie, 2019 16:31

KrzysztofLtm pisze:
wt 26 mar, 2019 06:47
Witam.Zrobili cos z drogą chyba P-15 Czerwonogród-Lwow,bo wiem ze w ubieglym roku cos tam robili?
Ponowie pytanie o droge Dolhobyczow-Czervonograd-Lvov,na wielkanoc jedziemy i nie wiem czy warto tędy jechac czy sprawdzoną trasą na Hrebenne.

Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: KrzysztofLtm » pt 12 kwie, 2019 17:06

Znalazlem taką stronę,nie wiem na ile wiarygodna.http://uaroads.com/index

Gab001
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Gab001 » sob 13 kwie, 2019 00:01

KrzysztofLtm pisze:
pt 12 kwie, 2019 17:06
Znalazlem taką stronę,nie wiem na ile wiarygodna.http://uaroads.com/index
Serwis zapewne niezbyt popularny... W podsumowaniu - oceniono zaledwie 8 % ukraińskich dróg, zatem ogromną ilość dróg pozostawiono bez oceny; większość ocen raczej nieaktualna - w porównaniu ze "świeżymi", negatywnymi ocenami w Navizorze - tu duża ilość dróg wyróżniona zielonym kolorem (o ile ten kolor oznacza dobrą jakość), tymczasem tak zielono (czytaj różowo ;) ) raczej nie jest. Inne "funkcje" wg. mnie niczego nie wnoszą. Pozostanę przy ww. serwisie.

Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: KrzysztofLtm » pn 22 kwie, 2019 16:40

Witam.Droga Hrebenne-Rava-Lwow,wlasciwie post nie wnosi nic nowego bo droga byla bardzo dobra,ale jest lepsza.Polatali kilka dziur ktore moze były,polozyli troszke nowej nawierzchni,postawili znaki wyprowadzajace na zakretach i chyba nieco,choc nie do konca poprawili droge do centrum Zolkwi tak ze mozna tam wjechac i sie chwile zatrzymac.No i nowa,fajna myjnia na wylocie z Rawy.

mackens
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: mackens » pn 29 kwie, 2019 09:14

Sprawdzone 18.04 i 23.04 droga Krościenko - Chyrów - St. Sambor - Sambor - Lwów - czas jazdy około, 2 i pół godziny w tym korek na wjeździe do Lwowa

Stan drogi Sambor - Lwów - b. dobry - spokojnie można jechać 100 km na godz. tyle że brak pobocza.
Najgorszy odcinek od Chyrowa do St. Samboru - ciężko jechać szybciej niż 50 km na godz. dużo wyrw w drodze, od St. Samboru do Samboru też droga nienajlepsza max 60 km na godz.

Mam nadzieję ze ocena drogi przyda się komuś :)

marcin-
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: marcin- » czw 09 maja, 2019 10:27

Zosin -> Łuck
remontują wielkie rondo przed Włodzimierzem, były tam wyrwy wielkości samochodów
we Włodzimierzu połatane do skrętu na P-15, dalej super stan, nowa droga w mieście
droga Włodzimierz - Łuck w dalszym ciągu bardzo dobra

Włodzimierz -> Dołhobyczów
po skręcie we Włodzimierzu w P-15 aż do miejscowości Suchodoły - bardzo dobra
od Suchodoły do połowy miasta Nowowołyńsk - bdb- brakuje jednej warstwy chyba, żółte linie rozdzielające
druga połowa miasta - bardzo dobra
za Nowowołyńskiem do miejscowości Litowiż - droga ZŁA z dziurami i wyrwami przez jakieś 5 km
potem jakieś 6 km lepsza połatana
następnie wjazd do Lwiwszcziny i droga dość dobra przez chwilę
następnie znowu słaba droga jakieś 8 km aż do skrętu w prawo z drogi P-15 na Uhryniv
ostatnia prosta do granicy jakieś 7 km - stan dobry dobry stan

Ogólnie: nie połatali wielu dziur po zimie, ale slalomem da się jechać i 80-90 jak nie jedzie nic z przeciwka ;-)
Pojechałbym raz jeszcze, gorzej zimą jak śnieg leży i dziur nie widać :)

Tedi1987
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Tedi1987 » pt 17 maja, 2019 10:55

Witam serdecznie i zwracam się do was z prośbą o pomoc:
w czerwcu organizuję przejazd kilku autokarów z Polski do Truskawca, w poprzednich latach zawsze korzystaliśmy z przejścia granicznego Hrebenne - Rawa Ruska potem dalej obwodnicą Lwowa -> Stryj i Truskawiec. Tą trasę mam obcykaną i wiem, że jest ona w dobrym stanie. W tym roku niektórzy uczestnicy przejazdu zasypali mnie pytaniami czemu nie jedziemy przez Korczową albo Medykę bo jest to trasa krótsza i szybsza.

I tutaj pojawiają się moje pytania:

1. Jak z kolejkami na tych przejściach granicznych? Dużo autokarów się tam odprawia (granice będziemy przekraczać w piątek 7 czerwca, powrót w niedzielę 9 czerwca)?

2. Jaką drogę byście proponowali od Korczowej/Medyki do Truskawca mając na uwadze, że musi być ona w standardzie co najmniej takim jak trasa Rawa Ruska - obwodnica Lwowa - Stryj? Autokary wyjeżdżają ze Szczecina i Kwidzyna. W obu przypadkach Google podpowiada aby jechać przez Medykę i następnie w Mościskach skręcić na Sambor i potem Drohobycz. Navizor.com pokazuje jednak, że droga Mościska - Sambor jest w złym stanie więc taka trasa odpada.

Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: KrzysztofLtm » sob 25 maja, 2019 23:30

Jechalem dzisiaj z Dolhobyczowa do Sokala,droga P-15 do ronda na Sokal troszke połatana,kawaleczek nowej nawierzchni, da sie jechac.ale przed Sokalem kilka odcinków z takimi dolami jakich dawno nie widzialem.

Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: KrzysztofLtm » ndz 26 maja, 2019 06:43

Obrazek Droga do Sokala 2019.

sweq@interia.pl
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: sweq@interia.pl » pn 24 cze, 2019 11:54

Witam
W lipcu wybieram sie samochodem do Wierchowiny. Zmierzam jechać z Użhorodu przez Mukaczewo i dalej Chust - Rachów -Worochta
Czy w kwestii jakości drogi cos sie zmieniło ? lub być może ktoś poleca inną drogę? Na navizor droga w okolicach Busztyno - Sołotwyno ma status - fatalny . Jechał kto w 2019r?

Dziękuję za odpowiedź

Wajheczka
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Wajheczka » czw 27 cze, 2019 10:15

Rok temu miałem ten sam problem. Wówczas jechałem przez Rumunię i słotvinovo. Tak żeby zaoszczędzić na aucie. Tego roku nie jechałem ale orientowałem się w temacie i z tego co wiem to o tą drogę co pytasz to nic nie robili przynajmniej miejscami to tragedia. Na 18 stronie jest opis jak jechałem i wracałem. Chyba najlepsza opcja dojazdu to jest ta co wracałem.

sweq@interia.pl
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: sweq@interia.pl » pt 28 cze, 2019 12:51

Wajheczka pisze:
czw 27 cze, 2019 10:15
Chyba najlepsza opcja dojazdu to jest ta co wracałem.
Tez atak planuje. Napisałeś ze jechałeś z Worchoty do Wierchowiny i zawróciłeś . Droga tragiczna to jak dojechałeś do Wierchowiny? przez Kosów?

Jak byłeś w Wierchowinie to polecasz jakieś restauracje?

Wajheczka
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Wajheczka » ndz 30 cze, 2019 21:49

Wogóle nie pojechałem zrezygnowałem ale czytałem że tragedia. Nie wiem co się stało z tą drogą bo że trzy lata był tam kladziony asfalt nowy jak wrócisz to napisz jak droga bo też tam się wybieram

Gab001
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Gab001 » pn 01 lip, 2019 20:41

Wajheczka pisze:
ndz 30 cze, 2019 21:49
co się stało z tą drogą
To niestety niezbyt rzadki przypadek na Ukrainie, że nowo wyremontowane drogi szybko popadają w ruinę.
Ja pamiętam trasę z Worochty do Werchowyny jako zupełnie znośną (poza samym wylotem z Worochty), tyle że było to już trzy lata temu...

marcin-
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: marcin- » wt 02 lip, 2019 08:00

Drogą między Kowlem a Łuckiem od pewnego momentu (niestety nie zwróciłem uwagi od którego miejsca, ale aż do Łucka) nówka, wyremontowana.
Jako jedyny jechałem 60-80 w miastach z tą drogą (jak oni 100 to ja gieroj 80 ;)), wszyscy inni szybciej, wyprzedzanie na trzeciego itd. koszmar. A potem DTP i trupy ...

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: sprat » wt 02 lip, 2019 21:20

marcin- pisze:
wt 02 lip, 2019 08:00
Drogą między Kowlem a Łuckiem od pewnego momentu (niestety nie zwróciłem uwagi od którego miejsca, ale aż do Łucka) nówka, wyremontowana.
Jako jedyny jechałem 60-80 w miastach z tą drogą (jak oni 100 to ja gieroj 80 ;)), wszyscy inni szybciej, wyprzedzanie na trzeciego itd. koszmar. A potem DTP i trupy ...
Się wyżywają u siebie, bo w Polsce jak ktoś jedzie 50 km/h na ograniczeniu do 70 km/h to albo busik na BC/AC albo inny LZA czy RJA :D
sorry za offtop ale nie mogłem się powstrzymać

Gab001
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Gab001 » wt 02 lip, 2019 21:28

sprat pisze:
wt 02 lip, 2019 21:20
Się wyżywają u siebie
Wyżywają się również na drogach francuskich, austriackich, włoskich. Słono to ich potem kosztuje. Z racji mojej profesji znam sprawę z autopsji :lol:
Ale to prawda, wyremontowane drogi, coraz to lepsze samochody, troszkę zbyt agresywny styl jazdy. My, Polacy, również przechodziliśmy tę chorobę...

jbkr
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: jbkr » śr 03 lip, 2019 20:52

Koledzy wracam jutro rano z okolic Odessy. Jechałem przez Tarnopol, Winnicę, Umań, Pierwomajsk, Jużne. W sumie trasa bardzo mi pasuje, nawet jeśli konieczny był slalom był na tyle mały ruch że jechało się 80-100 km/h. Problemy pojawiły się ok 50 km przed Umaniem, ale w sumie poszło sprawnie. Dramatem i wielką pomyłką była trasa z Pierwomajska do Jużne w szczególności odcinek ok 100km przed celem. Wymyśliłem sobie, że nie wracam na e95, bo po co nadrabiać 100km... zyskałem 100km, straciłem ok 2h. Ale do rzeczy: punktem docelowym trasy z Jużne ma być Poczajów. Chciałbym tam dojechać tam wieczorem. Google maps nie sugeruje nawet e95->e40, choć w zeszłym roku proponował tą trasę jako główną, a przez Tarnopol jako alternatywną. W zeszłym roku wracałem m95 aż do Kijowa i było doskonale, natomiast dziś za Umaniem widze jakieś remonty i "żółte' szlaki googlemapsowe. Wiecie może co tam się dzieje, czy te remonty to jakieś większe utrudnienia? Którędy byście jechali? Przez winnicę Tarnopol i potem na północ? Czy może e95 i odbić przed Kijowem na e40?

Gab001
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Gab001 » sob 06 lip, 2019 12:04

Czy w ogóle w najbliższym i określonym czasie planuje się remont drogi M12 pomiędzy Stryjem a Tarnopolem? Trasa międzynarodowa, a leży zupełnie odłogiem. Czy ktoś ostatnimi czasy poruszał się tą drogą? Jakie wrażenia? Miałbym chęć odwiedzić w końcu Brzeżany, ale jeśli wygląda to jak w Navizorze, nie zaryzykuję...

Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: KrzysztofLtm » sob 13 lip, 2019 11:55

Gdyby ktos sie wybierał do Twierdzy Tustan to na FB,na oficjalnej stronie Тустань pokazano jak robia droge wlasnie do tej twierdzy,wąski ale nowiutki asfalt.

sweq@interia.pl
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: sweq@interia.pl » ndz 14 lip, 2019 17:19

9 lipca jechałem trasa Stryj Iwano Frankowsk. Od stryja przez ok 20 km droga - tragedia. Dziura goni wyrwę . W nocy lub po deszczu to coś jest absolutnie nie przejezdne. Później jest ok .

ochud
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: ochud » pn 15 lip, 2019 08:28

Witam! Poproszę o jakieś aktualne info na temat drogi do Lwowa przy przekraczaniu granicy w Dołhobyczowie. Uważacie, że to dobry wybór przejścia przy trasie z Lublina, czy proponujecie inne przejście i drogę do Lwowa. Z góry dziękuję za pomoc :D

Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: KrzysztofLtm » pn 15 lip, 2019 09:36

ochud pisze:
pn 15 lip, 2019 08:28
Witam! Poproszę o jakieś aktualne info na temat drogi do Lwowa przy przekraczaniu granicy w Dołhobyczowie. Uważacie, że to dobry wybór przejścia przy trasie z Lublina, czy proponujecie inne przejście i drogę do Lwowa. Z góry dziękuję za pomoc :D
Nie tak dawno jechalismy tą droga,ale po pierwsze nie bylem kierowca po drugie bylo juz ciemno./skoro po ciemku przejechalismy to w dzien tym bardziej :D /Do Czerwonogradu droga srednia,dziury polatane,zdaje sie jakies odcinki nowego asfaltu.Czerwonograd o ile pamietam kiepsko,dalej nie jest zle,a za Wielkimi Mostami/chyba/ nowa nawierzchnia.Chyba do samej obwodnicy Zołkwi i juz dalej spokojnie do Lwowa.Jak wspomnialem nie kierowalem,nie zwracalem na to tak duzej uwagi ale mysle ze spokojnie mozna jechac.

ochud
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: ochud » pn 15 lip, 2019 10:24

Dzięki za info. A jak na tym przejściu, sprawnie idzie, wiem, że to pewnie nie ma reguły.

bzyq_74
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: bzyq_74 » pn 15 lip, 2019 10:30

Witam.
Wybieram, się 1szy raz na Ukraine. Wybór padł na przejście w Budomierzu. Naturalne dla mnie jest Korczowa / Medyka , ale tam obserwuje kolejki - na granicy będę ok 11 we wtorek.
Znalazłem filmik na YT z zeszlego roku, że odc. Hruszów-Niemirow od ronda to "maskara". Czy ktoś jechał może na rondzie w prawo i przez Nahaczów bezpośrednio do Jaworowa? Navizor pokazuje też czerwień, ale może lepiej niż na Niemirów?
Prosze o poradę.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Dracid
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: Dracid » pn 15 lip, 2019 13:11

Powoli przepełzniesz do Nemirowa, jest mega dramat, ale przejezdny. Grunt to nie próbować nadganiać, bo ni stąd ni zowąd wpadniesz w jamę.

Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: KrzysztofLtm » pn 15 lip, 2019 13:23

ochud pisze:
pn 15 lip, 2019 10:24
Dzięki za info. A jak na tym przejściu, sprawnie idzie, wiem, że to pewnie nie ma reguły.
Sprawnie poza jakimis wyjatkowymi przypadkami jak.np swieta.Kiedys w jakąś niedziele wybralismy sie z nudów do Sokala,na pizze,zakupy,wjezdzamy na przejscie a tam ani zadnego samochodu,ani celnika tylko jakis pies łazi,bylismy jedyni na przejsciu.Niedawno bylismy w poblizu,postanowilismy skoczyc na zakupy przy okazji.Wjazd okolo 25 min chyba,wyjazd dluzej,ok godz bo trafilismy na zmiane celnikow.Jedna uwaga,za przejsciem nie ma stacji paliw,najblizsza Czerwonograd/nie licze Sokala bo to nie po trasie na Lwów/

ochud
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: ochud » pn 15 lip, 2019 14:03

Super. Dziękuję bardzo za pomoc.

ODPOWIEDZ