Części do Łady, dostępność, pomoc

Forum to przeznaczone jest na poruszanie problemów dotyczących Rosji, Ukrainy i krajów b. ZSRR, lecz nie mieszczących się w zakresie powyzszych for.
djds
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Cz꙳›ci do łady, dostę™pnoł›ę‡, pomoc

Post autor: djds » wt 29 lis, 2011 15:49

W związku z moim mega zakupem, jakim niewątpliwie jest Łada 2103 z 1977 roku, chciałbym zapytać czy ktoś z Was posiada może wiedzę na temat dostępności części do tej marki na Ukrainie bądź w Rosji. Zakładam, że kłopotów z tym nie ma, mając na uwadze liczbę tych pojazdów poruszających się po wschodnich drogach. Jednak jestem ciekawy, czy ktoś ma może dostęp lub możliwość przywiezienia jakiś drobnostek do Polski.

Moje drugie pytanie brzmi następująco: jak wygląda sprawa opłat celnych w sytuacji, gdy podczepił bym do auta cała przyczepkę wypchaną częściami?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pomoc :)

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: arko » śr 30 lis, 2011 08:36

Dostępność części na Ukrainie jest bez problemowa ,możesz też zorientować się w cenach http://www.parts.kiev.ua/autoparts/vaz+ ... 106)_38981

djds
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Post autor: djds » śr 30 lis, 2011 14:59

Ok, dzięki za link. A jak jest z ich przewożeniem przez granicę? Zwłaszcza w większej ilości :)
Poszukuję forumowiczów ze Śląska w celu stworzenia regionalnego oddziału forum

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: arko » czw 01 gru, 2011 09:06

Legalnie-jeśli dobrze pamiętam to:cło na części samochodowe to od 3% do 4.5% + 23% Vat(sprowadzane części są z poza Unii Europejskiej) Najlepiej zadzwoń do jakiejś agencji celnej i dowiedz się wszystkiego bo i tak pomoc agencji celnej będzie Ci potrzebna(SAD,odprawa celna...)jezeli będziesz chciał wszystko robić legalnie.

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR » czw 01 gru, 2011 12:15

arko pisze:Legalnie-jeśli dobrze pamiętam to:cło na części samochodowe to od 3% do 4.5% + 23% Vat(sprowadzane części są z poza Unii Europejskiej) Najlepiej zadzwoń do jakiejś agencji celnej i dowiedz się wszystkiego bo i tak pomoc agencji celnej będzie Ci potrzebna(SAD,odprawa celna...)jezeli będziesz chciał wszystko robić legalnie.
zgadza się.
przy "przyczepkowej" ilości faktura zakupu, CMR, odprawa na granicy, głownie polskiej z przekazem do właściwego urzędu celnego.
Przygotuj sie do takiego przejazdu, bo nie jest to takie jak myślisz, pojechał kupił i wrócił!! (unia celna, cła, vaty, rejestracje w systemach granicznych, zabezpieczenie celne..)

i inaczej niż legalnie nie da się, nikt nie będzie podstawiał "pupy" za jakieś marne profity na granicy polskiej, po prostu Cię cofną i możesz mi wierzyć wiem co pisze.
jakbyś wiózł kilkadziesiąt ton, pod p l o m b a m i to wtedy możesz działać ;)

djds
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Post autor: djds » czw 01 gru, 2011 13:20

Hehe, OK :) Dzięki za pomoc!

Jeszcze jedno pytanie - jak szukać na Ukrainie (ewentualnie w Internecie) sklepów z używanymi częściami, jakiś złomnic, szrotów itp. Chodzi mi głównie o ukraińskie nazwy dla takich miejsc, bo potem z Google sobie już poradzę :)

Może ktoś z Was zna tego typu "sklepy" w okolicach Lwowa?

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR » czw 01 gru, 2011 13:25

djds pisze:Hehe, OK :) Dzięki za pomoc!

Jeszcze jedno pytanie - jak szukać na Ukrainie (ewentualnie w Internecie) sklepów z używanymi częściami, jakiś złomnic, szrotów itp. Chodzi mi głównie o ukraińskie nazwy dla takich miejsc, bo potem z Google sobie już poradzę :)

Może ktoś z Was zna tego typu "sklepy" w okolicach Lwowa?

Pojedź i zapytaj pierwszego taksówkarza, od razu Ci pokaże palcem.
Szroty i złomy.. po co Ci Kolego, nowe części kupuj, szrotowe to masz w kraju!

Generalnie tam szrotów , nie ma, nie dopuszcza się aby auto rdzewiało - stawiają je na nogi i toczy się dalej.

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: arko » pt 02 gru, 2011 08:15

W sumie BartixR ma rację co do części używanych do Łady. Jedynie co możesz zrobić to wpisać w wyszukiwarce "б/у запчасти ваз" - może wtedy będziesz miał jakieś rozeznanie i znajdziesz coś dla Siebie ale według mnie na używki do Łady szkoda pieniędzy.

djds
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Post autor: djds » pt 02 gru, 2011 15:29

Tak, właśnie w ten sposób znalazłem mnóstwo źródeł z częściami. Trzeba będzie coś poprzemycać, bo w Polsce za niektóre rzeczy liczą sobie jak za zboże, najczęściej bazując na ich słabej dostępności. Przykładowo chromowe kapsle na felgi - facet na szrocie zaśpiewał 80 PLN za sztukę. W głowie się nie mieści.

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR » pt 02 gru, 2011 17:40

djds pisze: Przykładowo chromowe kapsle na felgi - facet na szrocie zaśpiewał 80 PLN za sztukę. W głowie się nie mieści.
a to zupełnie normalne, bo takich już nawet w Rosji nie produkują i w Rosji za komplet w ładnym stanie trzeba oddać 150-200 złotych.

djds
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Post autor: djds » sob 03 gru, 2011 15:49

Mam nadzieję, że jednak gdzies uchował się jakiś komplecik w rozsądnej cenie. Rozejrzę się za nim przy okazji najbliższej wizyty na Ukrainie.

Łukasz 316
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Łukasz 316 » pt 13 sty, 2012 20:53

Witam kolegów, podłączam się do tematu jeżeli można. Ja natomiast szukam części do "Warszawy" które są zastosowane w Pobiedzie czyli w GAZ M20. Chciałbym dowiedzieć się gdzie można kupić je (chodzi o stronę internetową), lub jakieś sklepy np. w Kijowie. Albo inaczej szukać. Zauważyłem , że na allegro.pl sprzedają nowe części z napisami po rosyjsku. Ceny są wysokie. Tak przy okazji również posiadam NOWE cztery kołpaki do Łady, a dokładnie do którego modelu to nie wiem, mogę przesłać zdjęcia.

Alexander_K
Radca Stanu
Radca Stanu

Re: Cz꙳›ci do łady, dostę™pnoł›ę‡, pomoc

Post autor: Alexander_K » pt 13 sty, 2012 22:12

djds pisze:Moje drugie pytanie brzmi następująco: jak wygląda sprawa opłat celnych w sytuacji, gdy podczepił bym do auta cała przyczepkę wypchaną częściami?
Nic z tego nie będzie! Wywoz antyków poza granice Ukrainy jest ściśle wzbroniony!

:mrgreen:

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR » pt 13 sty, 2012 23:08

Łukasz 316 pisze:Witam kolegów, podłączam się do tematu jeżeli można. Ja natomiast szukam części do "Warszawy" które są zastosowane w Pobiedzie czyli w GAZ M20. Chciałbym dowiedzieć się gdzie można kupić je (chodzi o stronę internetową), lub jakieś sklepy np. w Kijowie. Albo inaczej szukać. Zauważyłem , że na allegro.pl sprzedają nowe części z napisami po rosyjsku. Ceny są wysokie. Tak przy okazji również posiadam NOWE cztery kołpaki do Łady, a dokładnie do którego modelu to nie wiem, mogę przesłać zdjęcia.
części do pobiedy w sklepie na ukrainie ... ufff

nigdy chyba nie byleś w jakim świększym mieście na wschodzie.

części do m20 tylko w muzeum można zobaczyć i na giełdach staroci. przy odrobinie szczęścia i poszukiwań kilkudniowych i kilkunastu tysiącach km może znajdziesz kilka egzemplarzy w prywatnych rekach, ale nikt ci z nich nie sprzeda.

Łukasz 316
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Łukasz 316 » sob 14 sty, 2012 07:25

Może i nie byłem i nie wiem jak to dokladnie wygląda ale widuje na naszych giełdach staroci, że rosjanie (ogólnie tak powiem) przywożą i mają dużo części nowych np: lampy przednie , całą elektrykę, dużo częśći do silnika wszystko nowe , może z jakis starych zapasów. :)

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: arko » sob 14 sty, 2012 09:36

Jeżeli masz dużo wolnego czasu i szczęście to możesz spróbować na giełdzie samochodowej w Kijowie bo nie znam sklepu w Kijowie który tak po prostu sprzedaje części na ГАЗ-M20 Masz troche ogłoszeń z autami i parę ogłoszeń z częściami http://www.avtomagazine.ua/газ-20

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR » ndz 15 sty, 2012 21:00

Łukasz 316 pisze:Może i nie byłem i nie wiem jak to dokladnie wygląda ale widuje na naszych giełdach staroci, że rosjanie (ogólnie tak powiem) przywożą i mają dużo części nowych np: lampy przednie , całą elektrykę, dużo częśći do silnika wszystko nowe , może z jakis starych zapasów. :)
prawie wszystko to produkcja współczesna rzemieślnicza:

retro części w moskwie

ODPOWIEDZ