Kolej rosyjska - bilety

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
Mikan
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Kolej rosyjska - bilety

Post autor: Mikan » pn 11 cze, 2012 15:41

Witam forumowiczów;)
Mam pytanie odnośnie biletów na kolej rosyjską. Jadę na początku sierpnia na wyprawę Piter - Moskwa - Irkuck. Po drodze zamierzam zrobić kilka postojów np. w Kazaniu, Jekaterynburgu, Permie itp., więc ogólnie oddzielnych przejazdów pociągiem wyjdzie sporo. Chciałbym się zorientować czy rozsądne byłoby czekanie z kupnem biletów na 2-3 dni przed odjazdem? Czy zazwyczaj tych biletów już nie ma? Dodam, że zależy nam na tanich miejscach w wagonach plackartnych (studenci :P ).
Pytam, ponieważ chciałbym mieć wolność wyboru czy w danym miejscu zostanę 1-2 dni dłużej jeśli będzie tego warte.
Dzięki za pomoc,
pozdrawiam

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » pn 11 cze, 2012 21:59

Dużo zależy od tego, w jakim terminie chcecie jechać, oraz od liczby uczestników Waszej wyprawy. Generalnie początek sierpnia to szczyt sezonu, i o bilety, zwłaszcza płackarty, w najtańszych pocągach, może być trudno. Ewentualnie dostaną wam się pojedyncze miejsca boczne, porozrzucane po różnych wagonach. Dltaego, jeśli zależy wam na jak najtańszych miejscach, zatroszczyłbym się o nie jednak nieco wcześniej, zwłaszcza jeśli podróż na niektórych odcinkach wypadnie w okolicach weekendów (w środku tygodnia o bilety powinno być nieco łatwiej)
Z drugiej jednak strony, jeśli lubicie przygody i improwizację, to można zaryzykować. Zawsze można wtedy nieco zmodyfikować plany, w przypadku np. braku biletów na jakiś termin

poludniowiec
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: poludniowiec » pn 11 cze, 2012 23:38

a czy orientuje się ktoś, czy istnieje możliwość zakupu czegoś w rodzaju biletu weekendowego w IC na nieograniczoną/większą ilość przejazdów, albo bilet relacji A-B z możliwością przesiadania się i przerywania trasy na odcinku między tymi dwoma miastani?

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » wt 12 cze, 2012 08:36

W sensie, w Rosji? Niee, tam na każdy odcinek kupujesz oddzielny bilet, nawet jeśli podrózujesz tylko elektriczkami (które nie są objęte rezerwacją miejsc)

Mikan
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Mikan » wt 12 cze, 2012 09:05

Jedziemy w 2 osoby na początku lipca, ale sprawdziłem już na poezd.ru, że biletów faktycznie już teraz nie ma za wiele, więc będę musiał kupić jakoś na dniach. A improwizacja jak najbardziej jest elementem każdej naszej wyprawy ;)
A jak już jesteśmy przy improwizacji to czy autobusy też są tak obładowane jak pociągi? U jednego przewoźnika znalazłem coś jakby rezerwacje, ale chyba nie jest to regułą, że miejsca w autobusie się rezerwuje? Może ktoś jechał trasę Wlodzimierz - Kazań autobusem i wie jak to wygląda w praktyce?

poludniowiec
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: poludniowiec » wt 12 cze, 2012 13:22

pietia pisze:W sensie, w Rosji? Niee, tam na każdy odcinek kupujesz oddzielny bilet, nawet jeśli podrózujesz tylko elektriczkami (które nie są objęte rezerwacją miejsc)
jesteś pewny tych elektryczek? Jakiś czas temu pytałem nawet na tym forum i powiedziano mi że w elektriczkach gdy kupi się bilet relacji A-C, to można wyskoczyć na stacji B (np. połowić ryby) a następnie wrócić do kolejnego pociągu relacji A-C.

Co do autobusów, to po Rosji nie jeździłem, ale na Ukrainie autobusy zawsze miały wolne miejsca i bilet kupowało się u kierowcy przed wyjazdem (czasem nawet w kasach odsyłali do kierowcy). Było to o tyle dobre, że kierowcy czasem brali dodatkowych pasażerów, pomimo że na dworcach są kontrole ilości, by nikt nie jeździł na lewo.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » wt 12 cze, 2012 16:41

Mikan pisze:A jak już jesteśmy przy improwizacji to czy autobusy też są tak obładowane jak pociągi? U jednego przewoźnika znalazłem coś jakby rezerwacje, ale chyba nie jest to regułą, że miejsca w autobusie się rezerwuje? Może ktoś jechał trasę Wlodzimierz - Kazań autobusem i wie jak to wygląda w praktyce?
W autobusach też nieraz bywa tłoczno, ale bilety w kasach na kilka dni przed wyjazdem, a nieraz i w dniu wyjazdu, na ogół są. Należy też pamiętać, iż oprócz oficjalnych przewoźników, na których bilety, przynajmniej teoretycznie, trzeba kupować w kasach, między wieloma miastami w Rosji kursują też przewoźnicy nieoficjalni, naganiający pasażerów w okolicach dworców autobusowych lub kolejowych.

bubu
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: bubu » sob 30 cze, 2012 22:36

Witam! Mam pytanie odnośnie wcześniejszego zakupu biletów.
Planuje z kolegą podróż w sierpniu i już teraz chcielibyśmy zakupić bilety na kilka odcinków ( St. Petersburg-Moskwa. Moskwa-Kazań).
Przewija się tutaj wiele stron z wyszukiwarką połączeń, ja szukałem na rzd.ru ( czy ta jest najlepsza?)
Czy ktoś z Was kupował bilety w ten sposób?
Czy mogę sobie wybrać wolne miejsce i wagon? Można je wydrukować czy trzeba zamienić kod na bilet przed odjazdem?
Z Kazania chcemy dostać się do Wołgogradu, jakieś propozycje na połączenie bo na stronie nie znajduję takiego połączenia.
Gdyby nie możliwość tłumaczenia w google chrome prawdopodobnie nie odnalazłbym się na tej stronie(mój rosyjski nie istnieje, jednak walczę i szlifuje:))
Wskazówki i podpowiedzi mile widziane.

poludniowiec
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: poludniowiec » ndz 01 lip, 2012 11:59

rzd.ru jest "najlepsza", bo to strona oficjalnego przewoźnika w Rosji (odpowiednik naszego PKP)

Można wybierać miejsca i wagony. Natomiast jak to wygląda w przypadku odbioru biletu, to niestety nie wiem, bo jeszcze nigdy nie kupowałem. Gdy na Ukrainie kupowałem bilety w podobny sposób, później przychodziłem do kasy z wydrukiem z internetu i kasjerka (w dowolnej kasie) zamieniała mi go na normalny bilet - przypuszczam że w Rosji będzie podobnie.

W sprawie połączenia Kazań - Wołgograd to skorzystaj z wyszukiwarki Yandex

Może to nie być utrudniona zważywszy na twoją nierosyjskojęzyczność. Ale konstrukcja strony jest bardzo intuicyjna, więc poradzisz sobie. Przekopiuj nazwy obu miast z wikipedii, podaj datę i strona zaproponuje ci połączenia. Mi pokazuje, że jest kilkanaście połączeń na tej linii, ale musisz sprawdzić dla konkretnej daty, bo niektóre pociągi jeżdżą tylko w wybranych okresach.

poludniowiec
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: poludniowiec » ndz 01 lip, 2012 12:06

aha i jeszcze uwaga - niektóre pociągi, które sugeruje Yandex nie odjeżdżają z dworca Kazań Pasażerski a z dworca 793 км (Восстание-Пасс.).

To mniejsza stacja nieco oddalona od centrum Kazania, ale nie powinniście mieć problemu z dojazdem. Tutaj masz trochę informacji o dworcu (niestety po rosyjsku, ale wierzę w ciebie i chrome translatora) i co ważniejsze koordynaty, żeby znaleźć dworzec na mapie

fik
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: fik » ndz 01 lip, 2012 13:37

poludniowiec pisze:Przekopiuj nazwy obu miast z wikipedii
Yandex ładnie działa na łacince w angielskiej transkrypcji. "Kazan" i "Volgograd" dadzą radę :)
i suffer the dreams of a world gone mad

Ale w końcu wyruszyliśmy z Telkibánya, ponieważ nic tak nie szkodzi utopii jak nadzieja na jej trwałość.

bubu
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: bubu » wt 10 lip, 2012 21:33

Co do zakupu na rzd.ru.
Po wyborze miejsca i dokonaniu płatności wyskakuje ładny bilet w pdfie do wydruku. Zaznaczając opcję elektroniczna rejestracja rzekomo możemy iść bezpośrednio do wagonu, wystarczy tylko dokument tożsamości. Mimo to upewnię się w kasie przed odjazdem.
Czy ktoś orientuje się dlaczego Yandex pokazuje te połączenia a rzd.ru nie? Inny przewoźnik?
Podczas wybierania miejsca miałem grafikę całego wagonu jednak mogłem zaznaczyć opcje, która po przetłumaczeniu brzmiała "wybierz miejsca w drugiej klasie wagonu" wie ktoś co to może znaczyć?

poludniowiec
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: poludniowiec » śr 11 lip, 2012 21:58

yandex pokazuje czasem także innych przewoźników (o ile istnieją na trasie), połączenia z przesiadkami (tu dobrze sprawdza się też wyszukiwarka pkp) oraz odjazdy z dworców innych niż główny (vide dworzec 793 km) - stąd mogą wynikać różnice.

co do "drugiej klasy wagonu" najlepiej przekopiuj tu jak to brzmi po rosyjsku, bo zdolności tłumaczeniowe translatorów potrafią prowadzić na manowce, nawet jeśli wydaje się, że coś brzmi logicznie

bubu
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: bubu » czw 12 lip, 2012 22:20

poludniowiec pisze: co do "drugiej klasy wagonu" najlepiej przekopiuj tu jak to brzmi po rosyjsku, bo zdolności tłumaczeniowe translatorów potrafią prowadzić na manowce, nawet jeśli wydaje się, że coś brzmi logicznie
в одном отсеке плацкартного вагона

tak tam jest napisane, jest to opcja do wyboru/ zaznaczenia ptaszka.

Awatar użytkownika
Yakin
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Yakin » czw 12 lip, 2012 23:53

Nie chodzi o drugą klasę wagonu, tylko o miejsca w jednym tym niby przedziale. Jeśli ją zaznaczysz przy kupnie większej ilości biletów, a będą tylko pojedyńcze w różnych przedziałach, to system ci wyświetli informację, że nie ma wolnych miejsc.

Dracid
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: Dracid » śr 25 lip, 2012 08:43

Po raz drugi się podepnę pod temat, tym razem na dłużej nieco.

Planuję w tym roku pojechać na objazdową wycieczkę. Najsamprzód Oslo tanimi liniami, z Oslo do Kirkenes również tanimi liniami, następnie busem do Murmańska, pociągiem do Pietrozawodska, pociągiem do Sankt-Petersburga, pociągiem do Mińska, pociągiem do Kaliningradu i powrót do Polski (idea podróży samochodem autem upadła ze względu na ogromne odległości w Norwegii właśnie). Forum i wszelkie strony poświęcone wyjazdom na wschód śledzę od dłuższego czasu. Noclegów - jako osoba podróżująca dotychczas po Europie Zachodniej - szukam po hostelach (bądź wyszukuję nocne pociągi). Nurtuje mnie jednak jedna kwestia (nie, nie wiza - tu się zdam na pośredników, bo do konsulatów Rosji i Białorusi mam za daleko, a urlopu na jeżdżenie szkoda): zakup biletów na kolej rosyjską i białoruską. Znam strony pass.rzd.ru oraz poezd.rw.by i... Pytanie - co dalej? Możliwości, na jakie wpadłem, to:

- zakup biletów z Murmańska do Pietrozawodska, z Pietrozawodska do Sankt-Petersburga oraz z Sankt-Petersburga do Mińska przez pass.rzd.ru (jest to możliwe, jeśli się nie mylę - kwestia karty bankowej z 3D-secure, jak dobrze wyczytałem - taką kartę posiadam),
- zakup biletów z Mińska do Kaliningradu także na stronie pass.rzd.ru i odbiór ich w którejś z rosyjskich kas (jeśli dobrze zrozumiałem, nie ma szans na odbiór zakupionego na rosyjskim portalu biletu w kasie białoruskiej - poprawcie mnie, jeśli się mylę),
- zastanawiam się nad przesiadką w Wilnie, żeby tam jeszcze trochę pochodzić i czy mogłoby wtedy wchodzić w rachubę kupno biletów w Mińska do Wilna i z Wilna do Kaliningradu przez pass.rzd.ru i odbiór obu w kasie rosyjskiej? Czy można to zrobić w dowolnej kasie, np. w Sankt-Petersburgu?

Istnieje też możliwość podróży autobusem z Sankt-Petersburga do Mińska, czy ktoś próbował rezerwować bilety autobusowe przez internet? Stronę znalazłem, ale po raz kolejny wymagana jest ode mnie autoryzacja (przy okazji, czy "otczestwa" zawsze trzeba podawać)?

Szukam rozwiązania już, bo wycieczkę planuję na początek października, więc do połowy sierpnia chciałbym zamknąć temat trasy i środków transportu. Będę wdzięczny za każdą pomoc.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » śr 25 lip, 2012 09:21

Dracid pisze:zakup biletów z Murmańska do Pietrozawodska, z Pietrozawodska do Sankt-Petersburga oraz z Sankt-Petersburga do Mińska przez pass.rzd.ru (jest to możliwe, jeśli się nie mylę - kwestia karty bankowej z 3D-secure, jak dobrze wyczytałem - taką kartę posiadam),
Z polskich kart akceptowana jest karta WBK, właśnie z 3D secure, czy jeszcze jakieś inne-nie wiem, ale to 3D to rzeczywiście warunek sine qua non
Dracid pisze:zakup biletów z Mińska do Kaliningradu także na stronie pass.rzd.ru i odbiór ich w którejś z rosyjskich kas (jeśli dobrze zrozumiałem, nie ma szans na odbiór zakupionego na rosyjskim portalu biletu w kasie białoruskiej - poprawcie mnie, jeśli się mylę),
Tak, bilety takie odebrać możesz tylko w kasach na terenie Rosji. Oczywiśie nie dotyczy to wybranych pociągów, w których już sam e-ticket jest wystarczjącym dokumnetem, uprawniającym do podrózy
Dracid pisze:zastanawiam się nad przesiadką w Wilnie, żeby tam jeszcze trochę pochodzić i czy mogłoby wtedy wchodzić w rachubę kupno biletów w Mińska do Wilna i z Wilna do Kaliningradu przez pass.rzd.ru i odbiór obu w kasie rosyjskiej? Czy można to zrobić w dowolnej kasie, np. w Sankt-Petersburgu?
Raczej można, choć cena takiego biletu będzie wyższa niż przy zakupie na Białorusi/ Litwie. Za zakupem biletu w Mińsku an pociąg do Wilna na ogół nie ma problemu, chyba że jest to weekend. Ale nawet wtedy możesz bez problemu znaleźć miejsce w jednym z wielu autobusów, kursujących między tymi miastami
Dracid pisze:Istnieje też możliwość podróży autobusem z Sankt-Petersburga do Mińska, czy ktoś próbował rezerwować bilety autobusowe przez internet? Stronę znalazłem, ale po raz kolejny wymagana jest ode mnie autoryzacja (przy okazji, czy "otczestwa" zawsze trzeba podawać)?
Spróbuj przez www.ecolines.net, mają jedno połączenie dziennie na tej trasie (przez 5 dni w tygodniu), a otczestwa nigdy tam nie musiałem podawać. Inna sprawa, że podróż pociągiem jest jednak dużo wygodniejsza, a porównywalna i czasowo i cenowo z autobusową

Dracid
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: Dracid » czw 26 lip, 2012 08:17

Dziękuję bardzo za pomoc. Zwłaszcza tę z Ecolines (bilet z Mińska do Kaliningradu autobusem to 23 EUR, korzystniej niż bezpośrednie pociągi, którymi się wcześniej już i tak najeżdżę). Mam też kilka dodatkowych pytań:

- czy do zakupu na rzd.ru trzeba się zarejestrować (jeszcze składam do kupy daty poszczególnych podróży, dlatego nie miałem okazji nic zamawiać)?,
- "elektroniczna rejestracja" biletu to opcja za dodatkową opłatą czy stała funkcja przypisana do niektórych tras?,
- czy strony w stylu booking.com są godne zaufania? Znalazłem bowiem stronę LINK, gdzie - po pierwsze - oferta jest większa (konkretnie sprawdzałem Murmańsk), a po drugie - ceny niższe (nagle pojawiają się pokoje, których próżno szukać na booking.com),
- czy przy wyrabianiu wizy rosyjskiej jest rejonizacja? Znalazłem na forum krótką wzmiankę, że osoba zameldowana w miejscu X "nie za bardzo" może udać się do konsulatu nieprzypisanego do X. Pytam w kontekście dodatkowej opłaty, która mnie nieco przeraża (te 20 albo 25 EUR) i wolałbym powyższą kwotę przeznaczyć na transport. Przypominam, że wizę załatwiam przez pośrednika, niestety...

fik
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: fik » czw 26 lip, 2012 16:25

Dracid pisze:(bilet z Mińska do Kaliningradu autobusem to 23 EUR, korzystniej niż bezpośrednie pociągi, którymi się wcześniej już i tak najeżdżę)
Pamiętaj tylko, że dokładasz do tego koszt jednego noclegu więcej i masz jeden dzień mniej na zwiedzanie, bo pociąg jedzie nocą, a autobus - cały dzień.
i suffer the dreams of a world gone mad

Ale w końcu wyruszyliśmy z Telkibánya, ponieważ nic tak nie szkodzi utopii jak nadzieja na jej trwałość.

tomeeek07
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Kolej rosyjska - bilety

Post autor: tomeeek07 » pn 08 lut, 2016 20:17

Podepnę się pod temat, temat kolei ukraińskiej już załatwiony, więc teraz trzeba coś myśleć o wyjeździe do Rosji.
Wstępnie sprawdzam dostępne opcje na stronie rzd.ru i przy wyborze połączenia przykładowo Moskwa - KIjów ciekawi mnie opcja z najniższą ceną czyli "Reserved seat (3П)". Czy to są miejsca siedzące, czy wagon plackartny? Jeśli to pierwsze to czy ktoś by miał jakieś zdjęcia jak to wygląda?

barciur
Radca Stanu
Radca Stanu

Kolej rosyjska - bilety

Post autor: barciur » wt 09 lut, 2016 00:54

Reserved seat to plackartny. Siedzące to "sitting" albo "common", na bardziej regionalnych trasach.

maciejsz
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Kolej rosyjska - bilety

Post autor: maciejsz » śr 10 lut, 2016 19:34

Czy ktoś orientuje się może, jaka jest różnica pomiędzy wagonami, które na stronie RZD mają opis:

Reserved seat (3Л)
i
Reserved seat (3У) Ж

?

Doczu
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Kolej rosyjska - bilety

Post autor: Doczu » pt 12 lut, 2016 04:29

jak najedziesz sobie na tytuł kolumny w której Ci sie to wyświetla to masz opisane co i jak.
Pierwsze to zwykła plackarta, a drugie to plackarta z możliwością przewozu zwierząt.

DobryDuch
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Kolej rosyjska - bilety

Post autor: DobryDuch » czw 26 kwie, 2018 19:26

Kupiłem pierwszy raz bilet na rzd.ru. Jest to nieco bardziej skomplikowane niż na rzd.ua
Pociąg 021Ч z Murmańska do Petersburga. Mysłałem - głupi - że oznaczenie przy wagonie (kupe) "Категория: Ж " oznacza, że jest wagon Żeński.. więc kupiłem w wagonie "Категория: МЖ Ж", bo wiedziałem, że jest mieszany... No cóż, niech już tak zostanie...
Nie rozumiem kwestii bagażu... w kolejnym kroku rezerwacji było pytanie o bagaż. Tam można zaznaczyć, że przewozi się zwierzę, bagaż specjalny lub podręczny. No więc zaznaczam "podręczny". Dalej trzeba uściślić jaki. Z rozwijanego menu można jednak wybrać same - powiedziałbym - nie standardy, typu "elektronnaya technika", "velosiped", "detskatya kolaska", "bajdarka" itd.Nie ma opcji po prostu "walizka", czy "torba". Także nie zaznaczyłem żadnego bagażu. Mam rozumieć, że faktyczna walizka, torba czy plecak, jest opłacona w cenie biletu? I pewnie chowa się to tak samo jak na Ukrainie: pod siedzenie i na półkę...?
Przy oznaczeniu wagonów, są szare ikony m.in. walizek. Po najechaniu na nie, wyskakuje okienko. Rozumiem z niego, że można przewozić bagaż przekraczający normę, tj. ponad 36kg. I chyba o to chodzi z tym wyborem bagażu podczas dalszej rezerwacji. Czyli rozumuję dalej, że bagaż nie przekraczający 36kg, nie trzeba nigdzie zaznaczać i nie jest dodatkowo płatny, tak?

Zastanawia mnie też rubryka "typ dokumentu", którego numer trzeba podać. Sądziłem, że najlepiej wybrać "International passport". Ale po wpisaniu numeru swojego paszportu, formularz dalej świecił się na czerwono. Musiałem zmienić na "foreign document". Czy więc "international passport" to chodzi o rodzaj paszportu rosyjskiego? a obcokrajowcy wybierają "fereign document"?

Jeszcze co do tych szarych ikon-oznaczeń wagonów. Co to znaczy, że jedne wagony mają "WC z piórkiem" a inne tą ikonę przekreśloną?

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Kolej rosyjska - bilety

Post autor: pietia » czw 26 kwie, 2018 21:03

Internatuional passport to prawdopodobnie tzw. paszport zagraniczny FR

kniazix
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor
Kontakt:

Kolej rosyjska - bilety

Post autor: kniazix » czw 26 kwie, 2018 21:04

a najezdzales na ikonki? z tego co pamietam to pojawiaja sie dymki i wyjasnienia po najechaniu.
z piorkiem to chyba byla biotoaleta, ale nie pamietam ;)
"заграничный паспорт" jest dokumentem dla Rosjan, Ty wybierasz "иностранный документ"

DobryDuch
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Kolej rosyjska - bilety

Post autor: DobryDuch » czw 26 kwie, 2018 22:02

Czyli typ dokumentu dla obcokrajowca mamy wyjaśniony, to: "foreign document"/"иностранный документ".
Najeżdżałem na ikonki i czytałem dymki. Tylko jeszcze trzeba to rozumieć ;p
Nie mam jeszcze pewności w kwestii z bagażem. Czy walizka/torba/plecak jest wliczony w cenę biletu. Na żadnym etapie rezerwacji nic o tym nie ma. Zgodnie z dymkiem z ikony walizki - można "zarejestrować", opłacić bagaż nie standardowy (ponad 36kg). Podczas rezerwacji można wybrać "bagaż podręczny", ale do wyboru są jego takie rodzaje jak kajak, rower, wózek dziecięcy, a nie ma zwykłej walizki - to mnie dziwi. Tak więc mam bagaż podręczny-np.walizkę - mam to gdzieś zaznaczyć i opłacić czy nie?

kniazix
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor
Kontakt:

Kolej rosyjska - bilety

Post autor: kniazix » czw 26 kwie, 2018 22:23

nigdy się nie wgłębiałem w bagaż ani co tam można wybrać czy kajak czy czołg...jeździłem z plecakiem
był też chyba jakiś wagon do przewozu bagażu podejrzewam, że pewnie jakiś nadgabarytowy

renka
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Kolej rosyjska - bilety

Post autor: renka » wt 15 maja, 2018 21:58

Walizka/ torba/ plecak są wliczone w cenę biletu i nigdy nie było z tym problemu.
Pamiętaj, by dane z paszportu były identyczne z tymi na bilecie, bo sprawdzają przed wejściem do wagonu z paszportem.
Wystarczy wydruk pdf.
Taki bilet można tez zawsze zwrócić poprzez swoje konto klienta. kasa wpływa w ciągu tygodnia

Shinzon
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Kolej rosyjska - bilety

Post autor: Shinzon » śr 01 sie, 2018 21:13

Wrzucę to tu bo nie znalazłem podobnego tematu. RZD zmieniło godziny odjazdów pociągów dalekobieżnych. Od dziś czas przyjazdu będzie podany w czasie miejscowym a nie jak dotychczas w czasie moskiewskim.

http://inforail.pl/rosja-rozklady-jazdy ... 07145.html
Absentem laedit, qui cum ebrio litigat

ODPOWIEDZ