Ciemne chmury nad ukraińskimi liniami lotniczymi. Kilka dni temu gospodarczy sąd Kijowa zamroził konta bankowe największemu ukraińskiemu przewoźnikowi lotniczemu: Miżnarodnym Avialiniam Ukrainy (Ukraine International Airlines). Jak podaje portal Gazeta Ru w pierwszych dziesięciu miesiącach 2014 roku ilość pasażerów na ukraińskich lotniskach spadła o 21,3% i wyniosła 9,3 mln osób. Tak poważne spadki ilości pasażerów spowodowane są przede wszystkim głębokim kryzysem gospodarczym i politycznym, w jakim znalazła się Ukraina. Nie bez znaczenia był też fakt wzrostu cen na przeloty o 30-40%.

Linie Ukraine International Airlines, wiązane z ukraińskim oligarchą Igorem Kołomyjskim liczą na pomoc państwa oraz regulacje prawne, które zapewnią tej linii przewagę konkurencyjną. W listopadzie zatwierdzone zostały nowe regulacje, które dopuszczają na określone (czyt. dochodowe) połączenia tylko tych przewoźników, którzy należą przynajmniej w 50% do obywateli Ukrainy i w ciągu poprzednich 12 miesięcy wykonywali połączenia krajowe na Ukrainie, a te dla firm zagranicznych są nierentowne. W odpowiedzi na powyższe zmiany tani przewoźnik Wizzair zapowiedział, ze rozważa wycofanie się z Ukrainy. 

Przypomnijmy, że w marcu 2013 roku linia Aerosvit, ówczesna największa linia lotnicza Ukrainy, należąca do Kołomyjskiego zbankrutowała. Sytuacja wokół znajdujących się na granicy bankructwa linii Ukraine International Airlines nie wróży niczego dobrego...

 
 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? - Zapraszamy na FORUM!!! 
Tam zadasz pytanie, na które na pewno ktoś odpowie!

mapa rosja, ukraina

 
Copyright © 2001 - 2016 RosjaPL.info
 
Wszystkie prawa zastrzeżone!