Zgodnie z wprowadzonymi poprawkami do kodeksu karnego Tadżykistanu kary za nielegalną wymianę waluty wynosić będą od 4 do 9 lat pozbawienia wolności. Co istotne z punktu widzenia turystów karze podlegać mają obie strony transakcji. W ten sposób władze Tadżykistanu chcą walczyć z rosnącym zjawiskiem pozabankowego obrotu walutą.

Przypomnijmy, że kurs walut w Tadżykistanie jest ustalany centralnie przez Narodowy Bank Tadżykistanu a wraz z każdym kryzysem tadżyckiej gospodarki kurs dolara w nieoficjalnym obrocie znacząco rośnie w stosunku do kursu centralnego. W przeszłości niejednokrotnie podejmowano różnych sposobów na ograniczenie niekontrolowanej wymiany walut, jak choćby czasowe zamykanie kantorów. Należy więc przypuszczać, że i tym razem przepisy mają raczej postraszyć społeczeństwo.

W nowych przepisach na szczęście nie ma słowa o sankcjach wobec osób rozliczających się w obcej walucie - w wielu miejscach (szczególnie w Pamirze) usługi dla turystów wyceniane są w dolarach i rozliczeń dokonuje się najczęściej w tej walucie. 

 

Źródło: Radio Ozodi

 
 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? - Zapraszamy na FORUM!!! 
Tam zadasz pytanie, na które na pewno ktoś odpowie!

mapa rosja, ukraina

 
Copyright © 2001 - 2016 RosjaPL.info
 
Wszystkie prawa zastrzeżone!