Samolot Rosja

Linia lotnicza Pobeda, foto: pobeda.aero

Od 17 listopada 2014 nad rosyjskim niebem pojawi się nowa linia lotnicza "Pobieda". Właścicielem marki "Pobieda" jest rosyjski narodowy przewoźnik Aerofłot. Sprzedaż biletów na rejsy ma ruszyć 1 listopada 2014.

Początkowo "Pobieda" obsługiwać będzie loty z moskiewskiego lotniska Wnukowo do: Wołgogradu, Kazania, Samary, Permu, Surgutu, Jekaterynburga, Tiumeni oraz Biełgorodu. Rejsy będą odbywać się na pokładach nowych samolotów Boeing 373-800 NG. Według planów spółki liczba połączeń ma się szybko zwiększać i do 2018 roku przekroczyć liczbę 45 regularnych połączeń krajowych i zagranicznych. 

Nazwa "Pobieda" zdaniem Aerofłotu ma nawiązywać do zbliżającej się 70-tej rocznicy zwycięstwa ZSRR nad Niemcami. Nie jest też przypadkiem uruchomienie pierwszego lotu do Wołgogradu (dawnego Stalingradu), tj. miasta-symbolu Wielkiej Wojny Ojczyźnianej jak nazywa się w Rosji do dzisiaj II Wojnę Światową. 

Strona "Pobiedy" już działa pod adresem pobeda.aero. Z informacja na stronie wynika, ze ceny biletów zaczynają się od 999 rubli, czyli poniżej 80 pln.

Przypomnijmy, że w 2014 Aerofłot uruchomił już jedną tanią linię lotniczą: "Dobrolot". Jednak ze względu na wprowadzone sankcje ze strony Unii Europejskiej i USA "Dobrolot" był zmuszony do zawieszenia swej działalności, gdyż umowy wypowiedziane zostały rosyjskiej linii umowy leasingu. Głównym powodem wpisania "Dobrolotu" na listę firm podlegających sankcjom było obsługiwanie przez tego przewoźnika połączeń z Krymem.  

 
 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? - Zapraszamy na FORUM!!! 
Tam zadasz pytanie, na które na pewno ktoś odpowie!

mapa rosja, ukraina

 
Copyright © 2001 - 2016 RosjaPL.info
 
Wszystkie prawa zastrzeżone!