Na tej stronie pragnę przybliżyć Państwu rosyjskie filmy ostatnich lat. Tak się złożyło, że po upadku Bloku Wschodniego z polskich kin zniknęły rosyjskie filmy. Obecnie tylko sporadycznie można w naszym kraju natknąć się na filmy produkcji rosyjskiej. W dodatku większość emitowanych w polskiej telewizji filmów, czy seriali rosyjskich jest źle dobierana. Oglądając te nieliczne filmy rosyjskie w telewizji można odnieść wrażenie, że u naszego największego sąsiada kręci się wyłącznie dokumentalne seriale kryminalne, czy też niskich lotów kryminały. Na szczęście prawda o rosyjskim kinie jest zupełnie odmienna. Od lat rosyjskie filmy cieszą się uznaniem w krajach europejskich, czego dowodem mogą być nagrody, jakie z różnych festiwali przywożą do Rosji tamtejsi reżyserzy, aktorzy, producenci itp. W Polsce z frazą "Rosyjskie kino" kojarzą się nam przede wszystkim takie postaci jak N. Michałkow, S. Eisenstein, czy A. Tarkowski. Co prawda w ostatnich latach nie pojawiły się w Rosji nowe nazwiska, które zyskałyby taki rozgłos jak wspomniani reżyserzy, to jednak trzeba uczciwie stwierdzić, że Rosjanom nie brakuje obecnie młodych, utalentowanych ludzi filmu, którzy decydują o kształcie współczesnej rosyjskiej kinematografii.

Poniżej znajdą Państwo informacje o najciekawszych filmach ostatnich lat. W dobie Internetu nie stanowi problemu zakup rosyjskich kaset video, czy płyt DVD ze sklepów zagranicznych, a dzięki naszej stronie, mam nadzieję, będą Państwo lepiej orientowali się w propozycjach rosyjskiego kina. Zapraszam do lektury!


Rosyjskie filmy z roku 2002

 

rosyjski film - dom wariatów

Tytuł: Dom wariatów 


Gatunek: tragikomedia, dramat 


Reżyser: Andriej Konczałowski 


Występują: J. Wysockaja, J. Mironow, S. Isłamow, Brian Adams

Opis: Na kaukaskiej prowincji, niedaleko od linii kolejowej, stoi klinika dla chorych psychicznie. Mieszkańcy domu prowadzą spokojne życie, które urozmaica przejeżdżający raz dziennie pociąg. Jednak w okolicy wybucha wojna. Zbliża się ona do szpitala. W pewnym momencie znika personel kliniki - chorzy zostają bez nadzoru. Wolność! Jednak do kliniki wchodzą oddziały czeczeńskich bojowników...

Ocena: Jeden z najciekawszych rosyjskich filmów ostatnich lat. Polecam.

 

rosyjski film - kukuszka

Tytuł: Kukuszka 


Gatunek: komedio-dramat 


Reżyser: Aleksander Rogozin 


Występują: W. Bychkov, V. Haapasalo, Anni Christina Jusso

Opis: Wrzesień 1944 roku. Kilka dni przed wycofaniem się Finlandii z Drugiej Wojny Światowej. Fińskiemu snajperowi-skazańcowi przykutemu do skały udaje się wyzwolić z pęt. Kapitan Armii Czerwonej aresztowany przez kontrwywiad wojskowy również cudem unika śmierci. Żołnierzy wrogich wojsk przygarnęła do swojej chaty autochtonka Anni. Dla niej to nie wrogowie a jedynie mężczyźni. W dodatku cała trójka rozmawia w różnych językach...

Ocena: Interesujący film, momentami zabawny. Szczerze polecam.

 

rosyjski film - wojna

Tytuł: Wojna 


Gatunek: wojenny, dramat 


Reżyser: Alieksiej Bałabanow 


Występują: A. Chadov, I. Dapkunajte, S. Bodrov - jr, I. Kelly

Opis: On był żołnierzem na wojnie w Czeczenii. Jako jeniec został niewolnikiem. Zwolniono go, ale powiedziano mu by więcej nie wracał. Ale on wrócił...

Dobry film o wojnie w Czeczenii. Film został nakręcony przy dużym udziale kapitału, przez co można podziwiać wiele interesujących scen. Jednak to nie efekty specjalne są największym atutem filmu. Ciekawa akcja i wiele aluzji do rzeczywistej wojny w Czeczenii.

Ocena: Film godny uwagi.

 

rosyjski film - kaukazka ruletka

Tytuł: Kavkazkaja Ruletka (Kaukaska Ruletka)

Gatunek: dramat, wojenny 


Reżyser: Fiodor Popov 


Występują: N. Usatova, T. Meshcherkina

Opis: Anna, Rosjanka, snajperka u czeczeńskich wojowników oraz Maria, matka żołnierza, będącego w niewoli u Czeczenów. Obie kobiety spotykają się w wagonie pociągu jadącego do Rosji. Anna próbuje wywieźć niemowlę w tajemnicy przed jego ojcem-Czeczenem. Z kolei Maria chce zatrzymać dziecko w Czeczenii by w zamian wypuszczono jej syna z niewoli. Ale żadna z matek nie może ustąpić gdyż gra idzie o ich własne dziecko.

Ocena: Żeńska odmiana filmu o Czeczenii. Nieciekawy, nudny. Nie polecam. 

 

 


 

Rosyjskie filmy z roku 2003

 

 

 

rosyjski film - blogoslavitieTytuł: Błagosłovite Zhenshchinu (Błogosławcie kobietę)


Gatunek: melodramat


Reżyser: Stanisław Govorukhin


Występują: S. Khodchenkova, A. Bałujev

Opis: Ją zwali Wiera, jego - Aleksander Ivanovich Łavrichev. Ona była białowłosą pięknością, a on - odznaczonym oficerem Armii Czerwonej. Ona nie miała jeszcze 18 lat, on był po trzydziestce. Ona nie wiedziała jeszcze co to miłość, on miał już żonę, z którą rozwiódł się tak samo szybko, jak i oświadczył się Wierze. Ona czekała na księcia na białym koniu, a on wyczekiwał kolejnych rozkazów... Dwoje ludzi postanowiło połączyć swoje losy. Ale jeszcze nie wiedzieli co ich czeka w przyszłości.

Jest to opowieść o trudnej miłości zwykłej dziewczyny do oficera Armii Czerwonej. Akcja filmu toczy się na przestrzeni burzliwych lat 30-50 XX w.

Ocena: zdecydowanie polecam, choć przypuszczam, że miłośnikom filmów akcji ta pozycja może nie przypaść do gustu.

rosyjski film - bumerTytuł: Bumer (Be-eM-Wu)


Gatunek: sensacja, dramat 


Reżyser: Piotr Busłov 


Występują: V. Vdovichenkov, A. Merzlikin, M. Konovalov, . Gorobchenko

Opis: Żaden z nich nie chciał zabijać. I nikt nie chciał umierać. Ale tę drogę przyjdzie im przejść do końca. I wierny BMW, który przez wiele dni był dla domem dla czterech przyjaciół, zacznie stygnąć w zaśnieżonym lesie. Istnieją drogi, których lepiej nie wybierać...
...Po nocnych ulicach Moskwy mknie czarne BMW, uciekające w pościgu. Pasmo feralnych wydarzeń z rozbojami i strzelaniną sprawiło, że czterech bohaterów znalazło się poza prawem. W życiu bez zasad nie mają drogi powrotnej, a czarne BMW, unosi ich coraz dalej od Moskwy, w głusz rosyjskich dróg.

Jest to nietypowy film sensacyjny. Bohaterowie uciekają nie wiadomo przed kim, nie wiadomo dokąd. Następuje zderzenie światów: moskiewscy gangsterzy nie mogą odnaleźć się w prostym prowincjonalnym świecie. Film był największym kasowym przebojem roku 2003. Uwagę zwraca bardzo dobra muzyka skomponowana przez Sznurowa.

Ocena: polecam, jednak trzeba się nastawić, że nie jest to typowe amerykańskie kino akcji.

 

 rosyjski film - powrótTytuł: Vozvrashchenie (Powrót)

 Gatunek: dramat 

 

Reżyser: Andiej Zviagnitsev 


Występują: V. Garin, I. Dobronravov, K. Łavronienko

Opis: W życiu dwóch braci pojawia się nieoczekiwanie ojciec. Znają go wyłącznie z fotografii zrobionej 10 lat wcześniej. Pojawienie się dziwnego, obcego im człowieka odmienia ich życie. Czy to na pewno ich ojciec? Czemu wrócił po tylu latach? Zadając sobie te pytania dzieciom przychodzi wyruszyć wraz z ojcem w niełatwą podróż na odległą, porzuconą wyspę.

Film "Powrót" był wyświetlany w polskich kinach i zdobył spora popularność. Drogę do europejskich kin zysakł sobie dzięki nagrodom uzyskanym na festiwalu w Wenecji w 2003 rok. Film nagrodzono w dwóch kategoriach: za debiut reżyserski oraz zanajlepszy film.

Ocena: szczerze polecam.

 

rosyjski film - teoria zapoja

 Tytuł: Teorija Zapoja 

Gatunek: komedia 
Reżyser: Natalia Pgonicheva 
Występują: D. Korzun, J. Bojko, G. Pietrova, V. Suchorukov, S. Sznurow

Opis: Pewnego dnia pewien lotnik odszedł od swojej żony i teściowej. Odszedł wprawdzie niedaleko, bo do swojego kolegi, Diedulika, mieszkającego w sąsiedniej klatce. Diedulik może normalnie funkcjonować wyłącznie będąc pijanym. I właśnie tak zamieszkali. W jednym mieszkaniu - wiecznie pijana męska brać przyciągająca jak magnes podpitych facetów: od kierowcy po traktorzystę. Każdemu było co opowiedzieć. A za ścianą wciąż mieszkała porzucona żona wraz ze swoją matulą. A kobiety, jak wiadomo nie mogą długo być samotne, dlatego starają się ułożyć od nowa swoje szczęście...

Krótko mówiąc, jest to oryginalny film opowiadający historię wielodniowej libacji. Nie brakuje śmiesznych scen. Muzykę do filmu skomponował S. Sznurow.

Ocena: Warto obejrzeć

 

rosyjski film - osobiennosti

 Tytuł: Osobiennosti Nacionalnoj Polityki (Charakterystyka Narodowej Polityki)

Gatunek: komedia 
Reżyser: Dmitrij Meshijev, Jurij Konopkin 
Występują: A. Bułdakov, V. Bychkov, S. Strugachov, S. Russkin

Opis: Generał Ivolgin, znudził się już polowaniami i łowieniem ryb, dlatego postanowił dość do władzy - aby nasze piękne życie stało się jeszcze bardziej interesujące. A ukochany przez Rosjan Michałycz zapewni to, bądźcie tego pewni. Ale konkurencja nie śpi. Podrzucają miny, szpiegów itp. Sztabowi wyborczemu Michałycza nie będzie łatwo rozprawić się z podłymi podstępami przeciwników w walce politycznej. Jednak dla bohaterów filmu problemy to nie nowość...

Ocena: Jako kontynuacja całej serii ta część wybada naprawdę blado. Nie polecam, a jeśli już to wcześniej trzeba obejrzeć poprzednie części Osobiennosti... 

 


 

Rosyjskie filmy z roku 2004

 

rosyjski film - nocna straż

Tytuł: Nochnoj Dozor (Nocna straż)
Gatunek: since-fiction 
Reżyser: Timur Bekmambetov
Występują: K. Khabensky, V.r Menshov, V. Zolotukhin, M. Poroshina, G. Tyunina

Opis: Nocna straż w momencie wejścia do kin stała się prawdziwym hitem. Jako pierwszemu rosyjskiemu filmowi udało jej się pobić kasowe rekordy w Rosji, bijąc na głowę dotychczasowych amerykańskich rekordzistów, m.in. Titanic. Film jest ekranizacją powieści S. Łukianienki. Dużą popularność zyskał dzięki zastosowaniu ogromnej ilości wysokiej jakości efektów specjalnych. Ponadto, zwraca uwagę muzyka do filmu.

Ocena: nie polecam osobom, które nie "trawią" since-fiction, na pozostałych film powinien zrobić duże wrażenie.

 

 

rosyjskie filmy - papa

Tytuł: Papa (ojciec) 
Gatunek: dramat 
Reżyser: Vladimir Mashkov 
Występują: V. Mashkov, E. Bierojev, A. Rozendent

Opis: Lata 30-te. Utalentowany młody skrzypek przenosi się do Moskwy na studia. Tutaj spotyka swoją miłość, po kilku latach przychodzi sława i uznanie. Ale przez cały ten czas musi ukrywać swoje pochodzenie. A kiedy tajemnica wychodzi na jaw musi... albo wyrzec się ojca albo stracić wszystko.

Ocena: szczerze polecam ten film. Bardzo dobra gra aktorska.

 

sziza

Tytuł: Szyza / Schizo 
Gatunek: dramat 
Reżyser: Gulszad Omarova 
Występują: O. Nusuppajev, O. Łandina, E. Tabiszev

Opis: Choć nie jest to film rosyjski, a kazachski to jednak dzięki temu, że jest on po rosyjsku zdecydowałem się dodać go w to miejsce. Film opowiada o kilkunastoletnim chłopcu, którego pseudonim "Szyza" nawiązuje do jego choroby - schizofrenii. Chłopak pracuje na ojczyma, któremu przysyła bokserów do nielegalnych walk. Gdy ginie jeden z jego "podopiecznych" chłopak odwiedza dom żony boksera. Od tego momentu życie "Szyzy" radykalnie się zmienia...

Ocena: jest to z pewnością jeden z najciekawszych filmów niedocenianego kina rodem z Środkowej Azji. Szczerze polecam ten film. "Szyza" został zaprezentowany publiczności w czasie festiwalu w Cannes.

 

rosyjskie filmy - svoi, Swoi

Tytuł: Svoi (Swoi) 
Gatunek: dramat wojenny
Reżyser: D. Mieschijev 
Występują: Bogdan Stupka, Konstantin Chabienskij, Siergiej Garmasz, M. Jevłanov

Opis: Akcja filmu toczy się w sierpniu 1941 r. Gdy linia frontu przesunęła się na wschód, cały oddział trafił w ręce wroga, trójce udało się uciec. Dotarli do rodzinnej wioski jednego z nich, schronili się w chacie ojca. Problemem staje się konflikt pomiędzy bohaterami: jednym z uciekinierów jest oficer NKWD, z kolei dający im schronienie gospodarz kolaboruje z Niemcami.

Ocena: Dobry wojenny film. Ddobra gra aktorska. Film zrealizowany został wysokim nakładem. Zaowocowało to mi.in główną nagrodą Międzynarodowego Moskiewskiego Festiwalu Filmowego.

 

 


 

Rosyjskie filmy z roku 2005

 

rosyjski film - turecki gambit

Tytuł: Turecki Gambit 
Gatunek: historyczny, przygodowy 
Reżyser: Dzanik Fajzijev 
Występują: J. Bierojev, V. Ilin, O. Krasko, D. Olbrychski

Opis: Rok 1877, wojna rosyjsko-turecka. Biorący udział w wojnie jako serbski tytularny doradca Erast Fandorin przedostaje się do sztabu głównego rosyjskiej armii z ważną wiadomością. Po drodze zapoznaje się z piękną damą, Barbarą Suworową, jadącą do sztabu by spotkać się ze swoim narzeczonym...

Kolejny, po Nocnej Straży, film, który zrobił prawdziwą furorę w Rosji. Zwraca uwagę udział Daniela Olbrychskiego, który gra rolę angielskiego dziennikarza.

Ocena: Bardzo dobry film historyczny. Jakość wykonania na najwyższym poziomie.

 

rosyjski film - pobieg

Tytuł: Pobieg 
Gatunek: sensacyjny, dramat 
Reżyser: Jegor Konczałowski
Występują: J. Mironow, A. Sieribriakov, V. Tołstoganova

Opis: Jeszcze wczoraj Jevgenij Vietrov prowadził spokojne życie. Miał pieniądze, reputację, a przede wszystkim miłość. Ale jak się okazało, miał też i wrogów. W dniu podpisania ważnego kontaktu ktoś bestialsko zabija żonę Jevgienija. Bez świadków, tylko niesprawdzone poszlaki. I wszystkie świadczą przeciw Jevgienijowi. Sąd, wyrok skazujący. Pozostaje mu tylko ucieczka...

Ocena: Bardzo dobry film akcji. Dobre wykonanie, ciekawy scenariusz (no może trochę nie-rosyjski). Uwagę zwraca bardzo dobra gra aktorska. Polecam.

 

rosyjskie filmy - Sztatskij Sowietnik

Tytuł: Shtatskij Sovietnik (Radca Stanu) 
Gatunek: kryminał, historyczny
Reżyser: F. Jankovskij
Występują: Oleg Mienszykow, Nikita Michałkow, Konstantin Chabienskij, Władimir Mashkov.

Opis: Po niewątpliwym sukcesie "Tureckiego Gambitu" (patrz wyżej) nie trzeba było długo czekać na kolejną ekranizację powieści Borysa Akunina. "Sztatskij Sovietnik" to kolejna część historii o inteligentnym śledczym - Eraście Fandorinie, który został zamieszany w sprawę zabójstwa wysokiego urzędnika państwowego. Jak się szybko okazało to nie Fandorin był mordercą, a grupa wykonawcza ruchu rewolucyjnego.

Ocena: Film posiada doskonałą obsadę, co gwarantuje mu sukces komercyjny. Choć film trwa ponad 2 godziny, ogląda sie go bardzo przyjemnie. Krótko mówiąc - polecam.

 

rosyjskie filmy - 9 rota - 9 komapnia

Tytuł: 9 rota (9 kompania) 
Gatunek: dramat wojenny 
Reżyser: F. Bondarczuk 
Występują: A. Czadow, A. Smolianinov, K. Kriukow, A. Michałkow.

Opis: Przebój kinowy drugiej połowy 2005 roku w Rosji. Film bije kolejne rekordy popularności. Fabuła filmu rozgrywa się pod koniec lat 80-tych w Afganistanie. W filmie przedstawiona jest historia jedenej kompanii, która w ostatnich dniach wojny zostaje porzucona na froncie i odcięta od świata nie wie, że wojna dobiegła ku końcowi.

Ocena: Film zrealizowany jest z wielkim rozmachem. Nie brakuje scen batalistycznych, efektów specjalnych. Twórcy filmu ewidentnie wzorowali się na amerykańskich filmach o Wietnamie. Krytycy zarzucają, że film ma charakter przede wszystkim propagandowy, a nie mówi o interwencji ZSRR w Afganistanie. Jest to jednak oparta na autentycznych faktach historia kilkunastu żołnierzy pozostawionych na pastwę losu...

 

 

rosyjskie filmy - Żmurki

Tytuł: Żmurki
Gatunek: komedia
Reżyser: A. Bałabanow
Występują: A. Panin, D. Diużev, Nikita Michałkow.

Opis: A. Bałabanow znany z wyreżyserowania takich filmów jak Brat, Brat 2, Wojna spróbował swoich sił w filmie komediowym. Podobnie jak obie części "Braci" ten film również nawiązuje do tematyki gangsterskiej. W filmie Żmurki mamy okazję obserwować perypetie dwóch bezwzględnych bandziorów.

Ocena: szczerze mówiąc niewiele jest momentów, w których można się śmiać. Nawet rola N. Michałkowa nie podniosła jakości filmu. Oglądać można wyłacznie z nudów. Nie polecam.

 

rosyjskie filmy - nieupravliajemyj zanos

Tytuł: Nieupravliajemyj Zanos (Poślizg niekontrolowany) 
Gatunek: kryminał
Reżyser: G. Szengelija 
Występują: M. Zvonarieva, P. Fedorov.

Opis: Przypadkowy świadek zdarzenia pomaga dziewczynie uciec przed oprawcami, sam zostaje dotkliwie pobity przez bandytów. Szybko jednak się okazuje, że ona jest śledczym, zaś on jest poszukiwany.

Ocena: Nic szczególnego, nudna historia kryminalna. Zbyt naiwne rozwiązania. Film niespójny. Chyba nie warto.

 

rosyjskie filmy - dura

Tytuł: Dura (Głupia) 
Gatunek: dramat, tragikomedia
Reżyser: Maksim Korostyshewski
Występują: Aleksandr Baluev, Oksana Korostyshevskaya, Yevgeni Redko, Regina Myannik, Olga Vołkova, Dmitrij Shewchenko

Opis: Historia dwóch bliźniaczych sióstr Tulinyh. Tytułowa "głupia" to Uliana - dorosła kobieta, we wnętrzu której wciąż mieszka naiwne dziecko. Jej zachowanie zwykle śmieszy, czasem dziwi, ale przede wszystkim denerwuje. Ulianą opiekuje się jej siostra Liza z zawodu aktorka, grająca w jednym z podrzędnych moskiewskich teatrów. Nie zawsze harmonijne stosunki między siostrami diametralnie zmieniają się kiedy w ich domu zamieszkuje początkujący pisarz Sasza. Jedna z sióstr staje się muzą do napisania jego nowej powieści, ale jak to zwykle bywa, życie samo dopisze koniec. 
Film trudny ale i wzruszający, pokazujący historię opóźnionej w rozwoju kobiety, jej stosunki z otaczającym światem, bliskimi i dalekimi ludźmi, o poszukiwaniu miłości. Zdecydowanie dramat, momentami ponoć śmieszny, ale dla mnie był to śmiech przez łzy.

Ocena: Gorąco polecam, choć proszę się odpowiednio nastawić na obejrzenie "Głupiej", ze wglądu na poważną tematykę.

Opis filmu: Emilia Duda

 

rosyjskie filmy - piervyj posle boga

 Tytuł: Piervyj Posle Boga (Pierwszy po Bogu) 

Gatunek: dramat
Reżyser: Vasilij Chiginskij 
Występują: D. Orłov, V Gostiuhin, J. Stepanov, B. Suhorukov

Opis: Akcja toczy się w czasach II wojny światowej. Głównym bohaterem jest A. Marinin - zasłużony dowódca łodzi podwodnej. Po każdej udanej bitwie powraca w chwale do portu. Pewnego razu oprócz oprócz załogi portu czekał na niego także oficer NKWD...

Ocena: Niezły film z nienajciekawszym zakończeniem. O tym kto tak naprawdę jest tym "Pierwszym po Bogu" niech zdecyduje każdy widz...

 

rosyjskie filmy - swołocz

 Tytuł: Svolochi (Swołocz) 

Gatunek: dramat
Reżyser: A. Atanesjan 
Występują: A. Panin, A. Krasko, A. Golovin,

Opis: W 1943 r. powołano specjalną szkołę wojskową dla nieletnich przestępców, którzy czekali w więzieniach i obozach na egzekucję. Kilkunastoletnich chłopców przygotowywano do wyjątkowo niebezpiecznych zadań w tyłach wroga...

Ocena: Film ogląda się bardzo dobrze. Nie ma w nim oszałamiających efektów specjalnych, czy też oryginalnej fabuły jednak ogólne wrażenie jest pozytywne.

 

rosyjskie filmy - pyl, kurz

 Tytuł: Pyl' (Kurz) 

Gatunek: dramat z elementami humoru i fantastyki 
Reżyser: C. Łoban 
Występują: A. Podolski, P. Mamonov, P. Korolienko

Opis: Główny bohater filmu jest typowym nieudacznikiem, który mieszka z babcią i pracuje montując plastykowe pistolety w fabryce zabawek. Pewnego dnia został zaproszony na eksperyment naukowy, który odmienił jego życie.

Ocena: Jeden z najciekawszych filmów ostatnich lat! Nietuzinkowy. Szczególne wrażenie robi ostatnia scena, a raczej napisy końcowe, w czasie trwania których językiem migowym "śpiewana" jest pioneka grupy Kino. Dla koneserów.

 


 

Rosyjskie filmy z roku 2006

 

rosyjski film - dzienna straż, dnevnoj dozor

Tytuł: Dnevnoj Dozor (Dzienna straż) 
Gatunek: science-fiction 
Reżyser: Timur Bekmambetov 
Występują: K. Chabenskij, V. Menshov, V. Verzbickij, M. Poroshina

Opis: Kolejna, po Nocnej Straży część trylogii fantastycznej Łukanienki. Tym razem świat znalazł się na granicy konfliktu światów mroku i światła. Przyczyną jest zabójstwo "mrocznej" kobiety.

Ocena: Film pobił rekordy oglądalności w Rosji. Efekty specjalne są na najwyższym światowym poziomie. Moim zdaniem film jest znacznie lepiej i ciekawiej zrobiony niż poprzednia część trylogii, choć zdaniem znawców gatunku Dzienna straż nie dorównuje Nocnej.

 

rosyjski film - Lift

Tytuł: Lift (Winda) 
Gatunek: Triller 
Reżyser: Vsevolod Plotkin 
Występują: S. Gorobchenko, I. Viernik, D. Spivakovskij, O. Rodionova

Opis: To dość oryginalny thriller. Pewnego ranka 5-ka, zupełnie różnych ludzi wsiada na różnych piętrach do windy 20 czy 30 piętrowego bloku mieszkalnego. Drzwi zamykają się, winda rusza i już się nie zatrzymuje. A może stoi? Na tle strachu i bezradności każdego z pasażerów pokazana jest krótka historia każdego z nich. Pojawia się wątek seryjnego mordercy. Ale czy jedzie on razem z nimi, czy też tylko im się to wydaje ? Zamknięcie potęguje strach i prowadzi do niekontrolowanych zachowań. A te z kolei do oryginalnego finału. Chociaż to już oceni każdy sam.

Za opis filmu i napisy dziękujemy Adrianowi Teliżynowi

 

rosyjski film - Piter FM

Tytuł: Piter FM


Gatunek: obyczajowy
Reżyser: Oksana Bychkova
Występują: J. Cyganov, J. Fiedułova, A. Barabash

Opis: Masza - prezentrerka w popularnym radio, Maksim - architekt u progu kariery. Ona gubi telefon, on go znajduje. telefon staje się ich łącznikiem.

Ocena: Pozornie banalna historia, jednak opowiedziana w bardzo ciekawy sposób. Film świetnie zrealizowany, ogląda się go z wielką przyjemnością. Piter FM stał się jednym z najpopularniejszych filmów w roku 2006 w Rosji. Szczerze polecam!!!


rosyjski film - Ostrov

 Tytuł: Ostrov (Wyspa) 

Gatunek: dramat 
Reżyser: Pavel lungin 
Występują: P. Mamonov, V. Suchorukov

Opis: Opowieść o zdziwaczałym mnichu żyjącym w małym monasterze gdzieś na dalekiej północy. Mnichowi przypisywane są zdolności paranormalne, dlatego też ściągają do niego pielgrzymi z dalekich stron.

Ocena: Liryczna opowieść o dramacie ludzkim. Film godny polecenia, choć rozczarują się nim ci, którzy spodziewają się wartkiej akcji.

 
 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? - Zapraszamy na FORUM!!! 
Tam zadasz pytanie, na które na pewno ktoś odpowie!

Pomóż nam ulepszyć stronę!

  • Widzisz nieaktualne dane na stronie?
  • Możesz uzupełnić treść artykułów?
  • Chcesz opublikować własny artykuł?

 

Skontaktuj się z nami!

mapa rosja, ukraina

 
Copyright © 2001 - 2016 RosjaPL.info
 
Wszystkie prawa zastrzeżone!