Rosyjska muzyka - Ruki Vverh!

Ruki Vverh!


Grupa Ruki Vverh! należy do czołowych zespołów rozrywkowej sceny muzycznej ostatnich lat w Rosji oraz w innych krajach byłego ZSRR. Została założona przez dwóch młodych mieszkańców Samary: Siergieja Żukowa i Aleksieja Potiechina. Pierwszy z nich jest wokalistą, zaś drugi zajmuje się udźwiękowieniem. 


Ruki Vverh! mają już na koncie kilka wielkich przebojów. Niestety żaden z nich nie dotarł do Polski. Jedynie "Pesenka" kilkakrotnie zagościła na antenie RMF-u, a tylko dlatego, że jest to pierwowzór hitu grupy ATC pt. "Around the World". A najciekawsze jest to, że "Pesenka" wcale nie należy do najbardziej znanych wykonań zespołu Ruki Vverh! choć jest, w zgodnej opinii, lepszą wersją. 


Pierwszą piosenką zespołu, która pobiła wszelkie rekordy popularności była "Kroszka Moja". Przez wiele miesięcy przebój ten znajdował się na szczytach list przebojów w krajach byłego ZSRR. Choć minęło już kilka lat od premiery nadal łatwo jest usłyszeć ten hit na antenie rosyjskojęzycznych radiostacji. 

Na wiosnę roku 1999 grupa Ruki Vverh!wydała, najlepszą jak do tej pory, płytę pod tytułem"Bez tormazov". Znalazły się na niej takie przeboje jak: "Bez lubvi", "Nu gdie że by diewczonki?", "Ruki Vverh!", "Łuczyj paren". Wszystkie te piosenki zawojowały listy przebojów i zagwarantowały zespołowi ogromną popularność. Chyba nie ma osoby w Rosji, która nie kojarzyłaby zespołu Ruki Vverh! i nie potrafiłaby wymienić kilku tytułów. 

W roku 2000 zespół wydał płytę "Zdastvuj eto ja". Jest ona wprawdzie słabsza od poprzedniej, ale i tak piosenka "Alioszka" została wybrana najpopularniejszym hitem  roku. Inny przebój pt. "Aj Aj Aj" także zdobył dużą popularność. 

Pod koniec roku 2000-go ukazał się singiel pod tytułem "Dumała" i z miejsca zyskał popularność. Wiosną 2001 roku Ruki Vvierh wydali płytę pt. "Nie boj sia, ja z taboj".

Jak już wyżej wspomniałem, grupa Ruki Vverh jest nadal nieobecna w Polsce. Ale pomału zespół zyskuje popularność w innych krajach Europy i USA. Jest znany w Jugosławii, Niemczech, Bułgarii i Rumunii.

Niestety w latach 2002-2005 zespół Ruki Vverh! obniżył swoje loty i znacznie stracił na popularności...

 

 
 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? - Zapraszamy na FORUM!!! 
Tam zadasz pytanie, na które na pewno ktoś odpowie!

Pomóż nam ulepszyć stronę!

  • Widzisz nieaktualne dane na stronie?
  • Możesz uzupełnić treść artykułów?
  • Chcesz opublikować własny artykuł?

 

Skontaktuj się z nami!

mapa rosja, ukraina

 
Copyright © 2001 - 2016 RosjaPL.info
 
Wszystkie prawa zastrzeżone!