Vopli VidopliasovaPrezentujemy Państwu jeden z najciekawszych zespołów współczesnej rosyjskiej sceny rockowej - grupę "7B". Nazwa zespołu oznacza mniej więcej tyle co "żółte papiery". "7B" jest to nazwa formularza, wypełnianego w przypadku choroby nerwowej. Jest to pamiątka po problemach lidera zespołu Ivana Demjana z wojskową komisją lekarską. Zespół wyróżnia się nie tylko nazwą, jego lider dzięki bardzo charakterystycznemu głosowi jest doskonale rozpoznawany niemal w całej Rosji. A trzeba dodać, że grupa "7B" wydała dopiero dwie płyty. Jednak niemal bez wyjątku wszystkie stały się przebojami w rosyjskich radiostacjach.

Zespół

Grupa 7B powstała w roku 2000. Jej lider - Ivan Demjan do tego czasu występował w Woroneżskim zespole "Religia". Latem 2000 r. Demjan pojechał do Moskwy, gdzie poznał producenta muzycznego Aleksieja Manżosowa. W ten sposób powstał projekt 7B. Opowieść głosi, że chłopcy zanieśli do studia "Naszego Radio" kasetę z zapisanymi trzema piosenkami. Zostawili też numer telefonu komórkowego. Jednak z braku pieniędzy telefon został odłączony. Jak mówią przedstawiciele radiostacji nie mogąc się połączyć z muzykami chcieli nawet zamieszczać ogłoszenia w telewizji by nawiązać kontakt. Gdy w końcu telefon został włączony kariera grupy "7B" rozwinęła się błyskawicznie. Piosenki z przyszłego albumu zrobiły zawrotną karierę.

Drugi album zespołu "Inopłanietien" został nagrany we współpracy z byłym producentem duetu "Tatu". Nakręcony teledysk do piosenki "Inopłanietan" nie został wyemitowany w telewizji. Czterominutowe zakłócenia obrazu, przez które przebija się twarz Demjana nie spełnia wymagań telewizyjnych.

Zespół 7B niestety niewiele koncertuje, a jeśli już to w Moskwie. Można go na szczęście spotkać na największych festiwalach muzycznych, choćby takich jak "Naszestwie".

Dyskografia zespołu 7B oraz teledyski

Dyskografia zespołu nie jest zbyt bogata, wydali do tej pory zaledwie dwie płyty. Mimo to jest czego posłuchać. Jako, że wszystkie piosenki są przebojami pogrubioną czcionką wyróżniono te piosenki, które warto poznać w pierwszej kolejności.

Pliki znajdują się na serwerach oficjalnej strony internetowej grupy. Ich ściąganie jest w pełni legalne, gdyż pliki zostały udostępnione przez sam zespół. Aby je sciągnąć wejdź pod ten adres

 

 

7b - molodyje vietra

Mołodyje Vietra

1. Kino 
2. Mołodyje Vietra- 
3. Nieizviestnyj Sołdat 
4. Niekreshchonnaya Luna 
5. Osen 
6. Zhdi 
7. Spoiła viesna 
8. Aria Ivana 
9. Eta noch 
10. Gorodu na Newie 
11. Znaju! Budiet!

7B - Inoplanietan

Inopłanietien

1. Inopłanietien
2. Ałło !!!
3. Ulicy bitych maszyn 
4. Zima 
5. Viva! 
6. Vlublionnyje dieti 
7. Lietim c wojny 
8. Myszy 
9. Radost nieviest 
10. Mołochnaya skazka 
11. Ja ljubov 
12. Ubiegajem - dogoniajut 
13. Submarina 
14. Tancy finansow 
15. Aist 

7B - Otrazatel

Otrazatel

1. Prazdnik porshol 
2. Dołgo
3. 347-oj 
4. Armagedon 
5. Sonce v ukusach 
6. Pojavis' 
7. Betta 
8. Eldorado 
9. Nie gieroj 
10. Mama 
11. Poj 
12. Ulichnyj bojec 
13. A potom 
14. Strela 
15. Busuiok 

Teledyski 7B do sciągnięcia ze strony zespołu

  • Mołodyje vietra
  • Ja ljubov
  • Inopłanietien
  • Viva
  • Osen'

 


Grupa 7B w Internecie

Na szczególną uwagę zasługuje oficjalna strona zespołu: www.7-b.su - można tu znaleźć pliki mp3, teksty piosenek, fotografie, kilka teledysków, a także dokładne informacje o zespole.

 

Fotografie pochodzą ze strony www.7-b.ru

 

 
 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? - Zapraszamy na FORUM!!! 
Tam zadasz pytanie, na które na pewno ktoś odpowie!

Pomóż nam ulepszyć stronę!

  • Widzisz nieaktualne dane na stronie?
  • Możesz uzupełnić treść artykułów?
  • Chcesz opublikować własny artykuł?

 

Skontaktuj się z nami!

mapa rosja, ukraina

 
Copyright © 2001 - 2016 RosjaPL.info
 
Wszystkie prawa zastrzeżone!