Rosyjska muzyka - Zemfira

Zemfira

Zemfira jest ostatnimi czasy jednym z popularniejszych rosyjskich zespołów rockowych. Zemfirę w Rosji zna każdy. Jedni ją kochają, inni wręcz przeciwnie. Sukces Zemfiry wynika z faktu, że od dawna brakuje prawdziwych zespołów rockowych, a także w charakterystycznym głosie i sposobie śpiewania wokalistki.

Zemfira to zarówno nazwa zespołu, jak i imię jego wokalistki - Zemfiry Romazonowej. Zefira urodziła się w mieście Ufa, w 1977 roku. Pochodzi z rodziny baszkirsko- tatarskiej. Już od dzieciństwa Zefira przejawiała zdolności muzyczne występując w wielu zespołach. Ukończyła szkołę muzyczną ze specjalnością fortepianu. Uzyskała także dyplom z "wokalnego śpiewu". Po ukończeniu nauki Zemfira zaczęła pracować w radiostacji "Europa-plus Ufa". Po długich poszukiwania producenta dla jej piosenek Zemfirze udało się zaprezentować swoją kasetę-demo Konstantinowi Ernstowi.

Zemfira wydała do tej pory dwie płyty i dwa single. Większość jej piosenek zdobyło ogromną popularność. Najbardziej znanymi piosenkami są: "Hoczesz?", "Iskała", "PMML", "Arivederci", "Do swidanija".

W marcu 2005 ukazała się nowa płyta pt. "Vendetta".

Oficjalna strona: www.zemfira.ru - można tu znaleźć pare teledysków i dokładne informacje o zespole. Od niedawna w sieci znajduje się także polskojęzyczna strona poświęcona Zemfirze: www.zemfira.pl

 
 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? - Zapraszamy na FORUM!!! 
Tam zadasz pytanie, na które na pewno ktoś odpowie!

Pomóż nam ulepszyć stronę!

  • Widzisz nieaktualne dane na stronie?
  • Możesz uzupełnić treść artykułów?
  • Chcesz opublikować własny artykuł?

 

Skontaktuj się z nami!

mapa rosja, ukraina

 
Copyright © 2001 - 2016 RosjaPL.info
 
Wszystkie prawa zastrzeżone!