Grupa 5'nizza jest niewątpliwym objawieniem ostatnich lat na muzycznej scenie Ukrainy i Rosji. Duet ten zdołał wspiąć się na szczyt popularności bez dostępu do wielkich pieniędzy, bez znajomości, teledysków i reklamy. 5'nizza zawdzięcza swój sukces własnemu, niepowtarzalnemu stylowi oraz uporowi muzyków, dzięki któremu udało się rozpropagować styl grupy. Złośliwi dodają, że członkowie zespołu znaleźli się w odpowiednim momencie w Moskwie spotykając tam wpływowe osoby z branży. Nie ważne jakie były rzeczywiste przyczyny sukcesu 5'nizzy to jednak obecnie grupa stała się prawdziwą gwiazdą wielkiego formatu - na koncerty przychodzą tłumy, płyty sprzedawane są w ogromnych nakładach (dostępne są również w Polsce). Warto zaznaczyć, że grupa 5'nizza wchodziła w skład stowarzyszenia "Vchod", które promuje młodych utalentowanych artystów.

 

Zespół 5'nizza został założony przez 2 młodych ludzi z Charkowa. Poniżej poktórce przedstawione zostały sylwetki muzyków.

5nizza

Andriej "San" Zaporożec (na fotografii po prawej). Jest on wokalistą. Z wykształcenia lekarz-pediatra. Urodzony w 1979 roku w Charkowie.

Siergiej Babkin - "Otec Rodnoj" (Ojciec rodzony). Na zdjeciu po lewej stronie. W zespole 5'nizza gra na akustycznej gitarze. Zajmuje się także teatrem. Nagrał również swój solowy album "Ura!", który stylowo przypomina twórczość 5'nizzy.

Do tej pory grupa 5'nizza wydała 2 albumy studyjne oraz jeden akustyczny. W 2003 roku ukazała się debiutancka płyta pt. "5'nizza", w roku 2005 wyszedł natomiast album "o5" (opjat). W między czasie grupa wydała album "Anpłagd" - zapis koncertu akustycznego. Oprócz tego, gitarzysta zespołu Siergiej Babkin ma na swoim koncie solowy album pt. "Ura!".

 

W 2007 roku działalność grupy 5nizza została zakończona. Przed długie lata panowie występowali osobno nagrywając solowe płyty.

W 2015 roku świat obiegła informacja, że grupa 5'nizza zostaje reaktywowana w oryginalnym składzie. Na dowód tego w maju 2015 roku ukazały się nowe nagrania, a także klip video do piosenki "I belevie in you". 

 

Nieoficjalna strona zespołu znajduje się pod adresem: www.5nizza.ru - można tu znaleźć parę klipów, teksty piosenek oraz dokładne informacje o zespole. Niestety w chwili obecnej istnieje wyłącznie rosyjska wersja językowa.

 
 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? - Zapraszamy na FORUM!!! 
Tam zadasz pytanie, na które na pewno ktoś odpowie!

Pomóż nam ulepszyć stronę!

  • Widzisz nieaktualne dane na stronie?
  • Możesz uzupełnić treść artykułów?
  • Chcesz opublikować własny artykuł?

 

Skontaktuj się z nami!

mapa rosja, ukraina

 
Copyright © 2001 - 2016 RosjaPL.info
 
Wszystkie prawa zastrzeżone!