Topograficzne mapy sztabu generalnego, choć mają już parę lat na karku to wciąż są jednymi z najlepszych map terenów byłego Związku Radzieckiego (i nie tylko). Wśród wielu swoich zalet mają one także jedną dość istotną wadę: niewygodne przeglądanie na komputerze. Każdy kto choć raz miał do czynienia z popularnymi "sztabówkami" doskonale wie z czym się to wiąże: Najpierw trzeba zlokalizować odpowiedni arkusz, a nie jest to proste gdyż z reguły nazwy arkuszy zawierają wyłącznie symbole; Trzeba więc ściągnąć interesujący nas arkusz z mapą (a najczęściej i sąsiednie bo trudno od razu trafić we właściwy); Po ściągnięciu arkuszy trudno nazwać wygodnym przełączanie pomiędzy kolejnymi plikami graficznymi. 

Aby ułatwić wam życie prezentujemy jako pierwsi wygodny sposób przeglądania topograficznych map sztabowych. W poniższym okienku za pomocą myszki i nawigacyjnych klawiszy znajdujących się poniżej mapy można łatwo i szybko przeglądać mapy. Nie ma obecnie możliwości pobrania prezentowanych map: są one jednak powszechnie dostępne na wielu stronach internetowych oraz w serwisach p2p typu torrent.

 

Topograficzna mapa Ukrainy, Krymu, Białorusi i Mołdawii

Skala 1:500 000

Są to "sklejone" 33 arkusze map: po szerokości geograficznej: L, M, N, O; po długości geograficznej 34-37; 

 

Prawa Autorskie: Prezentowane na tej stronie mapy są legalnie dostępne na wielu serwerach internetowych. Zostały one rozpowszechnione po upadku ZSRR i udostępnione na serwerach uczelni, a następnie na prywatnych stronach. Prezentowane mapy zostały pobrane ze strony maps.vlasenko.net i odpowiednio przetworzone i udostępnione wyłącznie w celach poglądowych. Redakcja strony RosjaPL.info nie rości sobie praw autorskich do prezentowanych map.

 
 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? - Zapraszamy na FORUM!!! 
Tam zadasz pytanie, na które na pewno ktoś odpowie!

Pomóż nam ulepszyć stronę!

  • Widzisz nieaktualne dane na stronie?
  • Możesz uzupełnić treść artykułów?
  • Chcesz opublikować własny artykuł?

 

Skontaktuj się z nami!

mapa rosja, ukraina

 
Copyright © 2001 - 2016 RosjaPL.info
 
Wszystkie prawa zastrzeżone!