Prezentujemy poniżej polskie przedwojenne mapy topograficzne WIG-u. Wprawdzie mapy te wyprodukowano ponad 80 lat temu to wciąż są jednymi z najlepszych map Karpat Wschodnich.

Zakres mapy to pasmo Karpat Wschodnich od Łupkowa na Zachodzie (granica Bieszczadów i Beskidu Niskiego) po Kamieniec Podolski na Zachodzie i Suczawę na południowym wschodzie. Zasięg mapy w sporej części pokrywa się z należącymi do II Rzeczpospolitej południowo-wschodnimi krańcami

Na mapie zaznaczone są niektóre szlaki turystyczne, co znacznie ułatwia planowanie wędrówek, zwłaszcza, że obecnie w Ukraińskich Karpatach ze świecą szukać znakowanych szlaków. Mapę można traktować również jako doskonałe źródło wiedzy historycznej o polskich miejscowościach w Karpatach Wschodnich.

Mapy WIG-u są dostępne legalnie na wielu stronach internetowych, to co wyróżnia tę stronę to wygodny sposób przeglądania całego obszaru. W poniższym okienku za pomocą myszki i nawigacyjnych klawiszy znajdujących się poniżej mapy można łatwo i szybko przeglądać mapy.

 

Topograficzna mapa Karpat Wschodnich (WIG)

Skala 1:50 000

Jest to 40 "sklejonych" arkuszy map 

 

Prawa Autorskie: Prezentowane na tej stronie mapy są legalnie dostępne na wielu serwerach internetowych. Prezentowane mapy zostały pobrane z różnych stron, odpowiednio przetworzone i udostępnione wyłącznie w celach poglądowych. Redakcja strony RosjaPL.info nie rości sobie praw autorskich do prezentowanych map.

 
 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? - Zapraszamy na FORUM!!! 
Tam zadasz pytanie, na które na pewno ktoś odpowie!

Pomóż nam ulepszyć stronę!

  • Widzisz nieaktualne dane na stronie?
  • Możesz uzupełnić treść artykułów?
  • Chcesz opublikować własny artykuł?

 

Skontaktuj się z nami!

mapa rosja, ukraina

 
Copyright © 2001 - 2016 RosjaPL.info
 
Wszystkie prawa zastrzeżone!