Mamy przyjemność udostępnić szczegółowe mapy topograficzne Gruzji oraz zbuntowanych republik: Abchazji i Osetii Południowej. Mapy te zostały wyprodukowane przez Sztab Generalny ZSRR i po rozpadzie Związku Radzieckiego udostępnione legalnie na wielu serwerach. To co wyróżnia niniejszą stronę to przede wszystkim wygodny sposób przeglądania prezentowanej mapy. Wszystkie arkusze o skali 1:200 000 zostały sklejone w jeden obraz i umieszczone w wygodnej przeglądarce.

W związku z tym, że prezentowana mapa powstała w czasach radzieckich niektóre nazwy miejscowości mają nieaktualne nazwy, np. Armeńskie miasto Giumri oznaczone zostało jako Leninakan. Poza takimi niedogodnościami prezentowana mapa jest jednym z najlepszych dostępnych obecnie opracowań kartograficznych Gruzji. 

Zakres mapy to tak naprawdę obszar ówczesnej Gruzińskiej Republiki Radzieckiej, dzięki temu mapa zawiera również terytoria znajdujące się poza kontrolą władz w Tbilisi, tj. Abchazję i Osetię Południową. 

 

Topograficzna mapa Gruzji, Abchazji i Osetii Płd (Gensztab ZSRR)

Skala 1:200 000

 

 

Prawa Autorskie: Prezentowane na tej stronie mapy są legalnie dostępne na wielu serwerach internetowych. Prezentowane mapy zostały pobrane z różnych stron, odpowiednio przetworzone i udostępnione wyłącznie w celach poglądowych. Redakcja strony RosjaPL.info nie rości sobie praw autorskich do prezentowanych map.

 
 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? - Zapraszamy na FORUM!!! 
Tam zadasz pytanie, na które na pewno ktoś odpowie!

Pomóż nam ulepszyć stronę!

  • Widzisz nieaktualne dane na stronie?
  • Możesz uzupełnić treść artykułów?
  • Chcesz opublikować własny artykuł?

 

Skontaktuj się z nami!

mapa rosja, ukraina

 
Copyright © 2001 - 2016 RosjaPL.info
 
Wszystkie prawa zastrzeżone!