Prezentujemy Państwu topograficzne mapy Zachodniej części Tadżykistanu. Obok Pamiru, jest to najczęściej odwiedzany region kraju. Wśród pereł regionu znajdują się Góry Fan (z najwyższym szczytem Czimtargą), Jezioro Iskanderkul, Dolina Siedmiu Jezior, dzika dolina rzeki Jagnob, czy wreszcie dolina Zarawszan.  

Pierwsza z map została wyprodukowana przez Sztab Generalny ZSRR i po rozpadzie Związku Radzieckiego udostępniona legalnie na wielu serwerach. To co wyróżnia niniejszą stronę to przede wszystkim wygodny sposób przeglądania prezentowanej mapy. Wszystkie arkusze o skali 1:200 000 zostały sklejone w jeden obraz i umieszczone w wygodnej przeglądarce.

W związku z tym, że poniższa mapa powstała w czasach radzieckich niektóre punkty są nieaktualne. Przykładem jest brak tunelu Anzob na trasie z Duszanbe do Ayni. Poza takimi niedogodnościami prezentowana mapa jest jednym z najlepszych dostępnych obecnie opracowań kartograficznych Tadżykistanu. 

Druga z prezentowanych map ogranicza się wyłącznie do regionu Gór Fan. Zostały one przygotowane przez grupę entuzjastów skupionych wokół strony http://slazav.mccme.ru, skąd można legalnie ściągać różne wersje tejże mapy wraz z plikiem kalibracyjnym do urządzeń nawigacyjnych. Zresztą na powyższej stronie znajdą Państwo również inne, ciekawe mapy (w tym Pamir). Polecam!

 

Topograficzna mapa Zachodniej części Tadżykistanu (Gensztab ZSRR)

Skala 1:200 000

 

 

 

 

Topograficzna mapa Gór Fan (slazav.mccme.ru)

 

 

Prawa Autorskie: Prezentowane na tej stronie mapy są legalnie dostępne na wielu serwerach internetowych. Prezentowane mapy zostały pobrane z różnych stron, odpowiednio przetworzone i udostępnione wyłącznie w celach poglądowych. Redakcja strony RosjaPL.info nie rości sobie praw autorskich do prezentowanych map.

 
 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? - Zapraszamy na FORUM!!! 
Tam zadasz pytanie, na które na pewno ktoś odpowie!

Pomóż nam ulepszyć stronę!

  • Widzisz nieaktualne dane na stronie?
  • Możesz uzupełnić treść artykułów?
  • Chcesz opublikować własny artykuł?

 

Skontaktuj się z nami!

mapa rosja, ukraina

 
Copyright © 2001 - 2016 RosjaPL.info
 
Wszystkie prawa zastrzeżone!