Kirgistan, z punktu widzenia turystów, jest najpopularniejszym krajem Azji Centralnej. Wspaniałe góry, jeziora i stepy powodują, ze co roku do Kirgistanu przyjeżdża coraz więcej osób, również z Polski. Podróż do Kirgistanu jest o tyle łatwiejsza, iż dla obywateli wielu krajów, w tym Polski zniesiono wizy. Tym samym Kirgistan jest jedynym krajem Azji Centralnej, do którego nie są wymagane wizy.

Kirgistan jest dopiero na początku rozwoju przemysłu turystycznego, dlatego też w zasadzie nie istnieją dobre mapy turystyczne. Większość osób do dzisiaj posługuje się radzieckimi mapami sztabu generalnego. Poniżej znajdziecie zaprezentowaną w wygodny sposób mapę topograficzną całego Kirgistanu w skali 1:500 000

Zwracamy uwagę na zmiany nazw niektórych miast w Kirgistanie: stolica Biszkek w czasach ZSRR nazywała się Frunze (lotnisko Manas w Biszkeku do dzisiaj ma symbol FRU); popularny punkt wypadowy w góry - miasto Karakol na wschodnich krańcach jeziora Issyk-Kul nazywał się Przewalsk i tak też jest oznaczony na poniższej mapie. 

Mapa została wyprodukowana przez Sztab Generalny ZSRR i po rozpadzie Związku Radzieckiego udostępniona legalnie na wielu serwerach. To co wyróżnia niniejszą stronę to przede wszystkim wygodny sposób przeglądania prezentowanej mapy. Wszystkie arkusze o skali 1:500 000 zostały sklejone w jeden obraz i umieszczone w wygodnej przeglądarce.

 

Topograficzna mapa Kirgistanu

Skala 1:500 000

 

 

Prawa Autorskie: Prezentowane na tej stronie mapy są legalnie dostępne na wielu serwerach internetowych. Prezentowane mapy zostały pobrane z różnych stron, odpowiednio przetworzone i udostępnione wyłącznie w celach poglądowych. Redakcja strony RosjaPL.info nie rości sobie praw autorskich do prezentowanych map.

 
 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? - Zapraszamy na FORUM!!! 
Tam zadasz pytanie, na które na pewno ktoś odpowie!

Pomóż nam ulepszyć stronę!

  • Widzisz nieaktualne dane na stronie?
  • Możesz uzupełnić treść artykułów?
  • Chcesz opublikować własny artykuł?

 

Skontaktuj się z nami!

mapa rosja, ukraina

 
Copyright © 2001 - 2016 RosjaPL.info
 
Wszystkie prawa zastrzeżone!